با سفر معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور کلید خورد:

دور دوم اشتغال‌زایی بنیاد برکت در کردستان با ایجاد ۴۶۰۰ شغل

16 شهريور 1398 ساعت 21:53


بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) براساس مأموریت‌های محوله از سوی ستاد اجرایی، در دومین سال فعالیت اشتغال‌زایی اجتماع‌محور خود در استان کردستان، بیش از ۱۵۰۰ طرح را در این استان راه‌اندازی می‌کند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با سفر معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت و هیأت همراه به کردستان و بازدید از مشاغل ایجاد‌ شده در این استان، دور دوم ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار در روستاهای شهرهای کردستان با ایجاد ۱۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور آغاز شد.
به گفته‌ی معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی تا پایان سال جاری باعث ایجاد ۴۲۰۰ شغل اجتماع‌محور در استان کردستان می‌شود.
دکتر رضا راضی‌‌زاده در تشریح اقدامات بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان کردستان گفت:
سال گذشته ۲۳۸ طرح اشتغال‌زایی با ایجاد ۵۲۰ شغل را با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال در روستاهای شهرستان‌های بیجار و سروآباد راه‌اندازی کردیم و برای سال ۹۸ نیز ایجاد ۱۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در تمام ۱۱ شهر استان کردستان هدف‌گذاری شده است.
وی اعتبار درنظر گرفته شده برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال‌زایی را ۱۸۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: با راه‌اندازی ۱۵۰۰ طرح مذکور، بیش از ۴۲۰۰ شغل اجتماع‌محور در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی استان کردستان ایجاد خواهد شد.
معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: این ۴۲۰۰ شغل توسط ۳ مجری و ۲۰ تسهیل‌گر اقتصادی- اجتماعی بنیاد برکت در قالب طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) و با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه‌ای، در رسته‌هایی هم‌چون دام‌پروری، صنایع دستی، پرورش بوقلمون و فرآوری محصولات باغی و کشاورزی و ... راه‌اندازی خواهد شد.
راضی‌زاده با اشاره به نشستی که با حسین فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ی منابع استاندار کردستان داشت، تصریح کرد: این دیدار، به نوعی حکم شروع فرآیند اجرایی طرح‌های اشتغال‌زایی جدید بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را در سال جاری داشت.
وی ادامه داد: در این دیدار، که مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت نیز حضور داشتند، علاوه بر ارایه و تبیین الگوها و مدل‌های اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت در کردستان، زمینه‌ها‌ی همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی استان با بنیاد مورد بررسی و تأکید قرار گرفت تا به این ترتیب، تسهیل‌گری لازم برای اجرای هر چه بهتر و سریع‌تر طرح‌ها انجام شود.
معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایجاد ۱۴۰ طرح اشتغال‌زایی دیگر در قالب مدل اقتصادی «آسمان» (آیین‌نامه‌ی سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) در استان کردستان خبر داد و اظهار داشت: با گروه‌سازی و فعال کردن جوامع محلی و تشکیل به ترتیب ۳ و ۴ گروه در شهرستان‌های بیجار و سروآباد و راه‌اندازی ۷ صندوق محلی، ۱۴۰ طرح اشتغال‌زایی دیگر نیز در سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد که ایجاد ۴۰۰ شغل دیگر را به دنبال خواهد داشت.
راضی‌زاده گفت: برای بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بسیار اهمیت دارد که مشاغل پس از استقرار، پایدار باشند. به همین منظور، سرکشی‌ها و بازدیدهای دوره‌ای از طرح‌ها و مشاغل در دستور کار است.


کد مطلب: 110704

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcawwn6y49n601.k5k4.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir