اگر مجلس خانه ملت است

چرا نباید ملت بداند در آن چه می‌گذرد؟

25 شهريور 1398 ساعت 22:49


عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه متأسفانه این دولت، دولت محرمانه است و مجلس هم همپای آن دارد محرمانه می‌شود، گفت: بالاخره مجلس خانه ملت است و اگر خانه ملت است چرا نباید ملت بداند که در دل آن چه می‌گذرد؟ چرا باید پرده را به روی مردم کشید تا ملت داخل خانه خود را نبیند؟ باید پرده‌ها را کنار زد تا ملت بداند درون خانه‌اش چه می‌گذرد.
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به بررسی مجدد طرح شفافیت آرا نمایندگان مجلس گفت: در مقطعی ۱۷۵ نفر از نمایندگان «طرح شفافیت آرا نمایندگان» را امضا کردند، اما تنها ۶۹ نفر به دو فوریت آن رأی مثبت دادند!
وی افزود: اینکه در مقطعی عده‌ای این طرح را امضا کردند و اما متاسفانه رای ندادند گویای این است که آقایان به صورت عادی هم با طرح شفافیت موافقت نخواهند کرد.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تصریح کرد: در حال حاضر دو فوریت این طرح در مجلس رد شده است و با این حال بعید است این طرح در حالت عادی مورد موافقت نمایندگان قرار گیرد و حتی به این مجلس برسد.
وی تاکید کرد: بر فرض هم که این طرح مجددا در مجلس بررسی شود ما با روحیاتی که از برخی نمایندگان سراغ داریم بعید است این طرح در مجلس تصویب شود چرا که عده‌ای از نمایندگان به صورت جاه طلبانه اعلام کرده‌اند که نباید آرای‌شان در مجلس منتشر شود که ما هم در قبال این رویکرد نامه‌ای به هیئت رئیسه مجلس نوشتیم و خواستار این شدیم تا آراء ما منتشر شود اما با این حال تعداد نفرات‌مان اندک بود.
سلیمی تاکید کرد: اعتقاد ما این است که این طرح حتما باید در مجلس بررسی شود و اشکالی ندارد که مردم از آراء نمایندگانشان که به نوعی آن‌ها را وکیل خود کرده‌اند با خبر شوند چرا که نباید هیچ چیز در کشور محرمانه بماند.


کد مطلب: 110796

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcb9gb80rhb8zp.uiur.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir