هشدار گروه‌های مقاومت به ادعاهای ترامپ درباره کرانه باختری

فلسطین بخشی از بازار انتخاباتی دشمن نمی‌شود

20 شهريور 1398 ساعت 22:43


ضمن تاکید بر ادامه مقاومت و نفی هرگونه سازش گروه‌های فلسطینی در واکنش به تصمیم نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری به فلسطین اشغالی اعلام کردند، این‌گونه اظهارات حقیقت تاریخی فلسطین را تغییر نخواهد داد و با تمام توان از این سرزمین دفاع می‌شود.
«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سه‌شنبه در ادامه شعارهای انتخاباتی خود مدعی شد در صورتی که پیروز شود بخش‌های مهمی از کرانه باختری را به فلسطین اشغالی ملحق می‌کند ؛ اقدامی که با واکنش‌های زیادی روبرو شد.
گروه‌های فلسطینی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: اینگونه اظهارات ذره‌ای از این حقیقت تاریجی عوض نمی‌کند که تمام فلسطین از «رأس الناقوره تا ام الرشراش» سرزمین فلسطینی، اسلامی، عربی است. با تمام توان و تا آزادسازی کامل و بازگشت آوارگان از این سرزمین دفاع خواهد شد.در ادامه این بیانیه تأکید شد، اجازه داده نخواهد شد که سرزمین و مقدسات فلسطینی بخشی از بازار انتخاباتی دشمن و سران شکست‌خورده آن باشد.
گروه‌های فلسطینی اعلام کردند، مقاومتی که طی سال‌های گذشته با اشغالگر مقابله کرده، همچنان با تاکتیک‌های متعدد در زندان است تا جلوی سرکشی صهیونیستی را بگیرد.در ادامه بیانیه مذکور آمده، این تجاوز صهیونیستی به حق تاریخی ملت فلسطین که در آستانه بیست و ششمین سالروز صدور «اسلو» اعلام می‌شود، این را می‌طلبد که عملا این بیانیه ذلت‌بار ملغی اعلام شود؛ «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان باید هماهنگی امنیتی را لغو کند و دست مقاومت را در کرانه باختری باز بگذارد.گروه‌های فلسطینی در ادامه مقاومت فلسطین در کرانه باختری را به اتخاذ راهبردی ملی برای مقاومت علیه رژیم اشغالگر و نابودی آن فراخواندند.محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان هم دیشب تهدید کرد، اگر نتانیاهو وعده خود را عملی کند تمام توافق‌های امضا شده با طرف اسرائیلی لغو خواهد شد. لازم به ذکر است جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه اهدافی را در نوار غزه بمباران کردند.
در همین حال قطر اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره الحاق منطقه «دره اردن» کرانه باختری به این رژیم را بشدت محکوم کرد. همچنین جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به وعده انتخاباتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش های از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی واکنش نشان داد. فوزی برهوم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» روز سه‌شنبه در واکنش به وعده انتخاباتی نتانیاهو برای الحاق بخش‌های از کرانه باختری و دره اردن به سرزمین‌های اشغالی گفت که این سخنان سیاست‌های خصمانه اسرائیل علیه ملت فلسطین، سرزمین و سرنوشتش را نشان می‌دهد. شورای همکاری خلیج‌فارس نیز اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره الحاق «دره اردن» در کرانه باختری به این رژیم را محکوم کرد. وزارت خارجه سوریه نیز ضمن محکومیت ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که رفتار برخی از اعراب برای عادی‌سازی روابط با این رژیم، باعث این اقدامات شده است. همچنین جنبش جهاد اسلامی فلسطین سیاست‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را نتیجه سکوت جهانی در برابر فجیع‌ترین جنایات خواند و اعلام کرد، وی علیه حقوق ملت فلسطین اعلام جنگ کرده است.
از سوی دیگر اتحادیه عرب در نشست ادعای نخست‌وزیر رژیم صهیونستی مبنی بر الحاق کرانه باختری رود اردن به سرزمین‌های اشغالی در صورت پیروزی در انتخابات را محکوم کرد. در اقدامی قابل توجه سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای با محکوم کردن سخنان نتانیاهو درباره الحاق کرانه باختری به سرزمین اشغالی، از برگزاری نشست فوق‌العاده به درخواست دولت سعودی خبر داد.
لازم به ذکر است رسانه های عبری زبان از اقدام نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص حذف فایل ویدئویی فرار خود در جریان حملات موشکی نیروهای مقاومت خبر دادند. در این فایل ویدئویی، نتانیاهو به دنبال به صدا درآمدن آژیرهای خطر و شلیک موشک از سمت نوار غزه به سمت اراضی اشغالی جایگاه خود را در جریان یک سخنرانی ترک می کند. در این میان اتحادیه اروپا هشدار داد که اظهارات اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی، فرایند سازش را تضعیف می‌کند.


کد مطلب: 110732

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcbfgb85rhb8zp.uiur.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir