نگاهی به وضعیت حقوق بشر در انگلیس

۲ برابر شدن آزار جنسی زنان در مترو لندن

9 تير 1399 ساعت 23:05


وضعیت نابسامان زنان و نقض حقوقشان از مباحث مطرح در جامعه انگلیس است چنانکه به عنوان مثال موضوع تجاوز در انگلیس و افزایش آمار این جرایم در مترو لندن به چالشی برای مدیران شهری پایتخت انگلیس تبدیل شده است.
آمار‌ها نشان می‌دهد که آزار و اذیت جنسی در وسایل نقلیه عمومی در پایتخت انگلیس طی چهار سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است.گزارش‌های مربوط به آزار و اذیت جنسی در مترو لندن از ۸۴۴ مورد در سال ۲۰۱۵_۲۰۱۶ به ۱۲۰۶ مورد در سال ۲۰۱۸_۲۰۱۹ رسیده است. اما این در حالی است که به گفته جنبش‌های حامی قربانیان آزار جنسی هنوز بسیاری از این جرایم گزارش نمی‌شوند و برای جلوگیری از این حوادث باید اقدامات بیشتری از سوی دولت صورت بگیرد.
اندریا سایمون مدیر ائتلاف خشونت علیه زنان می‌گوید، " ترغیب قربانیان برای گزارش حوادثی که با آن رو به رو می‌شوند کافی نیست. در کنار آن نیاز است تا افراد متخلف را شناسایی شوند و جلوی این تخلفات گرفته شود."وی می‌گوید، "ما می‌دانیم افرادی که مرتکب جرایم جنسی می‌شوند به منظور رسیدن به اهدافشان وارد سیستم حمل و نقل عمومی می‌شوند. دوربین‌های مداربسته مترو نشان می‌دهند که این افراد وارد شبکه حمل و نقل عمومی می‌شوند و زنان را طعمه خود قرار می‌دهند." آمار و ارقام شهرداری لندن نشان می‌دهد آزار و اذیت جنسی در طول روز و در ساعات شلوغی در قطار‌های مترو لندن شایع است.
خطوط مرکزی مترو‌های لندن که فاقد دوربین‌های مداربسته هستند بیشترین گزارش‌های مربوط به آزار و اذیت جنسی دریافت می‌کنند. بر اساس گزارش‌ها طی یک دوره ۴ ساله ۱۰۵۴ مورد گزارش به همراه ۶۴۵ مورد در مترو ویکتوریا، ۶۰۱ مورد خطوط متروی شمالی و ۵۴۷ مورد خطوط جوبیلی به ثبت رسید. گزارش‌ها حاکی از آن است ۱۲ ماه قبل از ماه مارس ۲۰۱۹، ۳۰۵ مورد آزار و اذیت جنسی در خطوط مرکزی مترو لندن به ثبت رسیده که در حدود یک چهارم از گزارش‌های سال جاری را تشکیل می‌دهند.
افزایش جرایم تجاوز و آزار و اذیت جنسی زنان در کشور‌های اروپایی منجر به راه به راه افتادن جنبش‌های متعدد به منظور حمایت از قربانیان این جرایم شده است. این جنبش‌ها باعث شده تا قربانیان بیشتری از حوادثی که با آن رو به رو شدند صحبت کنند تا عمق این جرایم بیشتر رسانه‌ای شود.


کد مطلب: 114279

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcbzab89rhb85p.uiur.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir