معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی خبر داد

ساخت واحدهای مسکونی مددجویان سیل‌زده طی ۶ ماه

29 ارديبهشت 1398 ساعت 1:58


معاون مشارکت‌های مردمی در سازمان بهزیستی از جمع‌آوری ۲۱ میلیارد تومان برای کمک به سیل‌زدگان خبر داد و گفت: قرار است طی ۶ ماه عملیات ساخت واحدهای تخریب شده انجام شود. ذوالفقار یزدان‌مهر در نشست خبری، اظهار داشت: براساس آمار به دست آمده تاکنون به جز استان خوزستان یک هزار و ۹۰۸ واحد مسکونی سیل‌زدگان به صورت کامل تخریب شده و در مجموع ۲۷۴۱ واحد به تأیید بنیاد مسکن رسیده که نیاز به بازسازی و نوسازی دارند.
وی افزود: در قالب تفاهم‌نامه‌ای که اخیراً با بسیج سازندگی به امضا رسید ساخت و ساز و بازسازی واحدهای آسیب‌دیده مددجویان در مناطق سیل‌زده زیر نظر بنیاد مسکن انجام می‌شود و قرار است طی ۶ ماه عملیات ساخت صورت گیرد. یزدان‌مهر گفت: برای خانواده‌های دارای دو عضو معلول طبق تفاهم نامه بنیاد مستضعفان و مسکن در شهرها، ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و در روستاها نیز ۲۰ میلیون کمک بلاعوض انجام می‌شود. معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی در ادامه این نشست خاطرنشان کرد: همچنین برای مددجویان سرپرست خانوار ۱۰ میلیون تومان از سوی سازمان بهزیستی کمک بلاعوض صورت می‌گیرد. یزدان‌مهر به تسهیلاتی که به سیل‌زدگان مناطق روستایی و شهری تعلق می‌گیرد اشاره کرد و افزود: براساس مصوبه هیئت وزیران در شهرها ۵۰ میلیون تسهیلات قرض‌الحسنه بلندمدت و ۱۲ میلیون نیز کمک بلاعوض تعلق می‌گیرد و در روستاها نیز ۴۰ میلیون تسهیلات قرض‌الحسنه بلندمدت و ۱۰ میلیون کمک بلاعوض پرداخت می‌شود و در مجموع برای خانواده‌های دارای دو عضو معلول ۴۲ میلیون کمک بلاعوض، ۵۰ میلیون تسهیلات قرض‌الحسنه انجام می‌شود و برای خانواده‌های روستایی ۳۸ میلیون کمک بلاعوض و ۴۰ میلیون تسهیلات قرض‌الحسنه ارائه می‌شود.
وی اظهار داشت: کمیته‌ای متشکل از سازمان بهزیستی، مرکز امور مساجد، بنیاد مسکن و مستضعفان شکل گرفته که بتوانند به محض آماده شدن عملیات ساخت، زیر نظر بنیاد مسکن در جهت تحویل این واحدها به آسیب‌دیدگان سیل‌زده، گام‌های جدی بردارند. معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی به کمک‌هایی که توسط خیرین به سیل‌زدگان آماده شده، تأکید کرد: تاکنون ۲۱ میلیارد تومان کمک‌هایی که شامل بسته‌های غذایی، بهداشتی، لوازم خانگی، توان بخشی و سرمایشی بوده جمع‌آوری شده که در حال حاضر نیز تمرکز ما بر روی جمع‌آوری کمک‌های توانبخشی و خانگی است که مورد نیاز مددجویان است. یزدان‌مهر ادامه داد: خراسان رضوی، البرز، اصفهان، آذربایجان شرقی و تهران بیشترین کمک‌های نقدی و غیرنقدی به سیل‌زدگان را داشتند. به گفته وی خسارت‌هایی که به خانه‌های مددجویان در مناطق سیل‌زده وارد شده در سامانه ثبت خسارت در حال جمع‌آوری است و به محض جمع‌آوری نهایی اعلام می‌شود. معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی در پایان تصریح کرد: اعتباراتی نیز برای پرداخت حق بیمه سهم مددجویان و کارفرمایان در مناطق سیل‌زده در نظر گرفته شده که به زودی پرداخت می‌شود. 

نویسنده: نوید زالی


کد مطلب: 108970

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdccm4qsx2bqxo8.ala2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir