تک مضراب

مدیریت ننجونی (قسمت اول)

زدیم. خیلی هم خوب و هدفمند زدیم. با استراژی هم زدیم. تک مضراب را از سمت چپ بردیم بالا و به سمت راست...

20 مهر 1397 ساعت 20:36


زدیم. خیلی هم خوب و هدفمند زدیم. با استراژی هم زدیم. تک مضراب را از سمت چپ بردیم بالا و به سمت راست مصاحبه برادر اسحاق جهانگیری زدیم. قول داده بودیم نزنیم اما چون پای "ننجون" را وسط کشید دیگر مجال ندادیم و زدیم. شاید شما خبر نداشته باشید اما "ننجون" خط قرمز ماست. از نظر ما ننجون‌ها هیچ فرقی با هم ندارند چه ننجون آن نامزد انتخابات که "تورم" را خیلی خوب احساس می‌کرد چه ننجون آن یکی که بغلش کردند و رسوایی سیاسی بار آمد و چه ننجون رهبر کره شمالی که معلوم‌الحال است و چه ننجون اسحاق جان که قادر است اقتصاد را مدیریت کند.
اصولا تمام آقایان از شکم ننجون خودشان "مدیر" به دنیا آمده‌اند فلذا ژن خوب مدیریتی دارند و در همین راستا ما هم به خاطر عرق خاصی که نسبت به "صنف ننجون‌ها" داریم تک‌مضراب زدیم بین سخنان عمو اسحاق و اصلا خودتان بخوانید و عبرت بگیرید.
جهانگیری: راه عبور از شرایط فعلی این است که همه کار کنیم.
ننجون: من هم موافقم. همه باید کار کنیم.حالا بعضی‌ها با فکرشان کار می‌کنند. بعضی‌ها با دست و بعضی‌ها هم با شکم و خلاصه هر کسی با هر چیزی که توی چنته دارد باید کار کند.
هرکس خیانت کرد باید مهر خیانت بر پیشانی‌اش بزنیم.
ننجون: راستش ما می‌خواستیم مهر خیانت بزنیم اما جای مهر پیشانی همه پر بود. وقتی قبلا یک مهر دیگر روی پیشانی باشد و ما هم بخواهیم مهر بزنیم آن وقت "مهر توی مهر" می‌شود و آبروی مومن هم که مثل خون ایشان است و نباید بریزد.
در این وضعیت که مردم با مشکل رو‌به‌رو هستند تلاش کنیم با راه‌های خوب و مدیران با انگیزه از این دوران، با انگیزه عبور کنیم.
ننجون: اولا که مشکل نداریم. مشکل؟ دوشواری؟ خیلی هم عالی! ثانیا اگر مدیران از یک راه دیگری بروند و اجازه بدهند مردم زندگی خودشان را بکنند همه مشکلات حل می‌شود.
اینکه جایگاه روستا در نظام اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ما کجاست امر روشنی است.
ننجون: آن وقت بعضی‌ها - بلانسبت شما - برای توضیح دادن این "امر روشن" سه ساعت سخنرانی می‌کنند.
طی سالیان گذشته شرایطی پیش آمده که بخش قابل توجهی از جمعیت روستایی به شهرها مهاجرت کرده‌اند.
ننجون: ما هم یک پیری در ولایت خودمان داشتیم که شیره را می‌خورد و می‌گفت چقدر شیرین است.
البته این موضوع را نباید از نظر دور داشت که تعداد زیادی از روستاها با افزایش جمعیت به شهر تبدیل شده است؛ بنابراین بخشی از آمار افزایش جمعیت شهری معنی‌اش این نیست که روستاییان به حاشیه‌های شهرها مهاجرت کرده‌اند، بلکه روستاها به شهر تبدیل شده‌اند.
ننجون: اتفاقا همین حالا هم دانشمندان درباره این مساله که اول مرغ بوده یا تخم‌مرغ با یکدیگر اختلاف نظر دارند. حیف است شما در این بحث‌های جدی شرکت نکنید. به نظر من بهتر است معاونت ریاست جمهوری را رها کنید و بروید با همان دانشمندان به یک نتایج علمی برسید.


کد مطلب: 106396

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdccoeqse2bqx18.ala2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir