معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

افزایش یک میلیون تنی خرید گندم

24 شهريور 1397 ساعت 20:31


معاون وزیر جهادکشاورزی از افزایش یک میلیون تنی خرید گندم خبر داد و گفت: علی‌رغم کاهش ٢٦ درصدی بارندگی، میزان گندم تحویلی کشاورزان به مراکز خرید تضمینی، حدود یک میلیون تن افزایش یافته است.
یزدان سیف با بیان اینکه در مراحل پایانی خرید تضمینی گندم هستیم، اظهار داشت: علی‌رغم کاهش ٢٦ درصدی بارندگی و با میانگین بارندگی ١٦٦ میلی متر در سال‌جاری، خرید گندم حدود یک میلیون تن افزایش دارد. وی میزان خرید گندم از ابتدای فصل برداشت تاکنون را ٩ میلیون و ٥٠٠ هزارتن اعلام و اضافه کرد: گندمی که تاکنون از کشاورزان تحویل گرفته شده قریب به ٩٠٠ هزارتن بیشتر از سال گذشته است.
معاون وزیر جهاد تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود خرید گندم در پایان فصل خریدتضمینی به ٩ میلیون و ٧٠٠ هزارتن برسد. وی اضافه کرد: کشاورزانی که تا ٢٣ تیرماه گندم به ما تحویل دادند ٥٠ درصد مطالباتشان را دریافت کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: کشاورزانی که تا اول تیرماه گندم خود را به ما تحویل داده‌اند دیروز ١٠٠ درصد مطالباتشان تسویه شد. به گفته وی تا دیروز ، ٨٣ هزار و ٦٨٠ میلیارد ریال از مجموع ١٢٤ هزار و ٦٤٠ میلیارد ریال مطالبات گندمکاران تسویه و به حساب آنان واریز ‌شد.
سیف با بیان اینکه با تدابیری که دولت و وزارت جهاد کشاورزی اندیشیده در حال عرضه اوراق هستیم، افزود: تا پایان هفته از طریق انتشار اوراق قریب به ١٥ هزار میلیارد ریال تامین و بدین ترتیب ١٠٠ درصد مطالبات کشاورزانی که تا پایان تیرماه گندم تحویل ما داده‌اند، تسویه می‌شود.
وی اضافه کرد: بنابراین تاکنون ٦٧ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده و تا پایان هفته این میزان به ٧٥ درصد خواهد رسید. سیف همچنین از توزیع ٦٠ هزارتن کالای اساسی برای تنظیم بازار ماه محرم توسط بخش دولتی و خصوصی خبر داد و گفت: طبق دستورالعمل ابلاغ شده به ما، ١٠ هزارتن برنج، ١٠ هزارتن شکر و ١٠ هزارتن روغن به مناسبت این ایام تدارک دیده شده است. همچنین به همین میزان واردکنندگانی که ارز ٤٢٠٠ تومانی دریافت کرده‌اند، این سه قلم کالا را تامین خواهند کرد. ایرنا


کد مطلب: 106053

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdccpeqs12bqxx8.ala2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir