شهرداری تهران رها شده است

3 شهريور 1397 ساعت 0:13


عضو سابق شورای شهر تهر تهران گفت: به‌ علت عدم نظارت شورای شهر کنونی شهرداری تهران الان یک شهرداری کاملاً رها و به یک خودروی بدون راننده که به هر طرفی می‌رود، تبدیل شده است.
پرویز سروری به‌مناسبت نخستین سال از فعالیت شورای پنجم و نحوه عملکرد آن گفت: بنده گمان می‌کنم اگر به اعتراضات و انتقادات خود سران اصلاحات و احزاب نگاه کنیم، می‌بینیم که آنها هم گله‌مند هستند که یک سال از عملکرد شورای شهر گذشته است و هیچ عملکرد قابل قبولی در کارنامه شورا دیده نمی‌شود.
وی تصریح کرد: می‌توان گفت که شورای پنجم بیشتر در اموری فعال شده است که مربوط به آن نبوده است و در مسائل مربوط به خود کمترین حوزه تأثیر را داشته است. شورای پنجم تا الان شورای حاشیه بوده و به‌تعبیری در موضوعات حاشیه‌ای پررنگ بوده ولی در مسائلی که مستقیماً به آن مربوط بوده است، نقشی از آن نهاد دیده نمی‌شود و یا اگر نقشی هم داشته نقش به‌هم‌ریخته و مخدوشی بوده است.
سروری گفت: بنده فکر می‌کنم که امروز باید از اعضای شورای پنجم سؤال شود که "کارنامه شما جز مباحث تکراری که احاله به شورای قبلی و شهرداری قبلی بوده، چه هست؟" به ‌این معنا که آنها همه ضعف و ناتوانی‌ها را به گذشته ارجاع می‌دهند. به‌نظر بنده شورای پنجم در ابعاد نظارتی حرف قابل ملاحظه‌ای ندارد و وقتی به کارنامه‌اش نگاه می‌کنیم، گویی که مدیریت شهری نقصی ندارد و الان ۱۰۰درصد در چارچوب عمل می‌کند و مشکلی ندارد. اگر به همین اعضای اصلاح‌طلب دوره چهارم نگاه کنیم، در هر جلسه بیشترین انتقاد را به مدیریت شهری در همه عرصه‌ها داشتند، اما حال سؤال این است ‌که؛ آیا همه مشکلاتی که شما مطرح می‌کردید حالا رد شده و امروز هیچ مشکلی در زمینه محیط‌زیست، ترافیک و حمل‌ونقل، بافت فرسوده و یا باقی موارد وجود ندارد؟ آیا حسابرسی شما در بررسی انجام‌شده به کجا رسیده است؟ در مجموع آنها باید پاسخ دهند که چه اقدام مؤثری در جهت ارتقای خدمت به شهروندان تهرانی داشتند؟
وی همچنین گفت: بنده گمان می‌کنم به‌علت عدم نظارت شورای شهر کنونی شهرداری تهران الان یک شهرداری کاملاً رهاشده است و به یک خودروی بدون راننده که به هر طرفی می‌رود، تبدیل شده است. این شهر بدون برنامه باید برنامه پیدا کند تا بتواند به نتیجه برسد. آنچه تا الان دیدیم متأسفانه مثبت نبوده است.
سروری گفت: شهرداری اعلام کرده که تا پایان سال ۵۰ کیلومتر مترو ارائه می‌دهد. اما ۲۲ کیلومتر آن همان خط ۷ مترو است که قبلاً به بهره‌برداری رسیده بود و فعال هم بوده و خودشان آن را از فعالیت انداختند و حال می‌خواهند آن را دوباره فعال کنند و به اسم خودشان تمام کنند. آیا کدام ایستگاه را افتتاح کردند؟ امروز ما دچار یک بی‌کارنامگی در مدیریت شهری تهران هستیم و متأسفانه هیچ‌کس هم پاسخگو نیست. بارها هم ما مطالبه کردیم که اعضای شورای شهر و رئیس محترم شورای شهر و شهرداری تهران باید کارنامه خود را در یک سال گذشته اعلام کنند که در همه حوزه‌ها چه اقداماتی صورت دادند و چه گرهی از کار مردم باز شده است. تسنیم


کد مطلب: 105776

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcd5k0f9yt0z56.2a2y.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir