عضو هیئت نظارت بر برجام:

ایران زیر بار کم ‌و زیاد کردن برجام نمی‌رود

27 ارديبهشت 1397 ساعت 1:02


عضو هیئت نظارت بر برجام با اشاره به نتیجه انتخابات عراق اظهار داشت: این انتخابات بسیار خوب بود و به دولت و مردم عراق تبریک می‌گوییم. هرچه مردم عراق بپسندند همان خوب است.
علی اکبر ولایتی گفت: این توهم آمریکا است و ایران حاضر نیست هیچ چیزی را به برجام اضافه و کم کند. همان چیزی را که از دو سال گذشته اجرا شده باید به آن عمل شود و اگر بخواهند اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها پایبندی ایران را به شروط جدید از جمله مسائل موشکی که مهم‌ترین سلاح دفاعی ماست منوط و حضور ایران را در منطقه محدود کنند، هرگز زیر بار آن نخواهیم رفت.
ولایتی با بیان اینکه فرصت کوتاهی در اختیار کشورهای اروپایی است که پایبندی خود را به مقررات بین المللی اثبات و برجام را حفظ کنند، گفت: امت اگر بخواهند پیش‌شرطی بگذارند مسلماً آن را قبول نخواهیم کرد.
عضو هیئت عالی نظارت بر برجام درباره تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: یکی از عادت‌های بد رژیم صهیونیستی دروغ‌گویی است. آن‌چه بر سر خود این‌ها به‌واسطه مقاومت سوریه آمده به‌عکس جلوه داده‌اند و این گونه اظهار کرده‌اند که اسرائیل توانسته به مناطقی از سوریه حمله کند، در حالی که این موضوع غلط است آن‌چه در جولان اتفاق افتاد خسارات بسیار سنگینی به مواضع اسرائیل وارد کرد. وی افزود: همان طور که سید حسن نصرالله اشاره کرد اگر اسرائیل بار دیگر جرئت کند و به سوریه حمله کند پاسخ قاطع‌تر از گذشته دریافت خواهد کرد.
عضو هیئت نظارت بر برجام با اشاره به نتیجه انتخابات عراق اظهار داشت: این انتخابات بسیار خوب بود و به دولت و مردم عراق تبریک می‌گوییم. هرچه مردم عراق بپسندند همان خوب است.
ولایتی تأکید کرد: با وجود این‌که مردم عراق اخیراً از شر تروریست‌ها خارج شده‌اند نیروهای عراقی توانستند چنان امنیتی ایجاد کنند که همه جا انتخابات به‌خوبی برگزار شود. مسلماً عراق با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد به یکی از مهم‌ترین کشورهای عربی تبدیل می‌شود با این انتخابات دموکراتیکی که برگزار شد سایر کشورهای عربی نیز اگر می‌خواهند در صحنه بمانند باید به آرای مردم توجه کنند. وی در واکنش به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی نیز گفت: جنایاتی که اسرائیل انجام داده روی جنایت‌کاران تاریخ را سفید کرد و مردم فلسطین با شور و توانمندی بسیار بالا در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند.
مشاور مقام معظم‌ رهبری در امور بین الملل با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به قدس افزود: این موضوع خلاف ارزش‌های بین المللی و منشورهای سازمان ملل و مصوبات شورای امنیت است. یک بار هم آمریکایی‌ها در دهه ۵۰ این اقدام را انجام دادند و بعد از آن فشار امت اسلام و فلسطینی‌ها و بین الملل موجب شد که آن‌ها عقب‌نشینی کنند.
وی تأکید کرد: تمام نقاط فلسطین باید از اشغال صهیونیست‌ها خارج شود؛ در شورای امنیت سازمان ملل بعد از جنگ ژوئن سال ۱۹۶۷ دو قطعنامه تصویب شد که هر دو آن‌ها قرارگیری بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را منع می‌کند.
ولایتی در پایان تصریح کرد: آمریکایی‌ها از این اقدام خود پشیمان خواهند شد در واقع مقاومت باعث عقب‌نشینی آن‌ها از مواضع خود خواهند شد. تسنیم


کد مطلب: 104399

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcdno0fnyt0zs6.2a2y.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir