از سوی رئیس گمرک صورت گرفت

تصمیمات جدید برای تسهیل واردات

1 مهر 1397 ساعت 20:06


رئیس کل گمرک ایران آخرین وضعیت واردات کالا‌های اساسی به کشور را تشریح کرد و گفت: به طور میانگین روزانه ۴ هزار و ۷۰۰ کامیون کالا از گمرکات کشور ترخیص می‌شود.
فرود عسگری در تشریح آخرین آمار واردات کالا‌های اساسی به کشور اظهار کرد: در بخش واردات کالا‌های اساسی وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته داریم، براساس تازه‌ترین آمار‌ها واردات ذرت ۲۶ درصد، دانه‌های روغنی ۲۸ درصد، گوشت قرمز ۳۹ درصد و جو ۵۱ درصد افزایش داشته و دیگر کالا‌های اساسی هم وضعیت مشابهی دارند. وی گفت: در حال حاضر به طور میانگین روزانه ۴ هزار و ۷۰۰ کامیون کالا از گمرکات کشور ترخیص می‌شود و در مواقعی این رقم به ۶۰۰۰ دستگاه هم می‌رسد.
عسگری با تاکید بر نتایج جلسه در حضور معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد: بخشی از مشکلات ترخیص کالا‌های موجود در انبار‌های گمرکی مربوط به تخصیص ارز است و برخی دیگر مشکل تامین ارز را دارند که مقرر شد بانک مرکزی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت این مشکلات را رفع کند، در حوزه تعیین اولویت‌های کالایی، ثبت‌سفارش، عدم معافیت از پرداخت مابه التفاوت ارز برای کالا‌های ساخته شده و نهایی و همچنین عدم تمایل برخی واردکنندگان برای انتقال کالا از انبار‌های گمرکی به انبار‌های داخلی هم مشکلاتی وجود دارد. گمرک ایران


کد مطلب: 106126

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcdx90f9yt0zf6.2a2y.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir