ابعاد جدیدی از دستاوردهای مقاومت فلسطین در جنگ 2018 منتشر شد

اسنادی از شکست سنگین ارتش صهیونیستی در «لبه شمشیر»

11 آذر 1398 ساعت 23:39


رسوایی ناتوانی ارتش صهیونیستی در برابر مقاومت هر روز ابعاد تازه‌تری می گیرد چنانکه شبکه «الجزیره» اطلاعات و تصاویری منتشر نشده از عملیات ناموفق یگان سری رژیم صهیونیستی در غزه فاش کرد، عملیاتی که «القسام» آن را «لبه شمشیر» نامید.
بیستم آبان‌ماه سال گذشته (۱۳۹۷) برابر با یازده نوامبر ۲۰۱۸ گروهی از کماندوهای ارتش رژیم صهیونیستی با مأموریتی امنیتی-اطلاعاتی به منطقه‌ای در شرق «خان یونس» وارد شدند اما بیداری گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس مأموریت آنها را به شکست کشاند. طی این درگیری‌ها هفت تن از اعضای القسام از جمله یک فرمانده به نام «نور برکه» به شهادت رسیدند؛ در نهایت کماندوها با پوشش هوایی جنگنده‌های صهیونیست، از نوار غزه فرار کردند .شبکه «الجزیره» در برنامه «ما خفی اعظم» برای اولین بار ابعاد جدیدی از این عملیات را منتشر کرد.
«ابوانس» از فرماندهان دستگاه اطلاعاتی گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس در این برنامه اعلام کرد، یگان صهیونیستی «سیرت متکال» در این عملیات دنبال کار گذاشتن سامانه جاسوسی برای هک کردن شبکه ارتباطی مقاومت در نوار غزه بود. علیرغم آنکه رژیم صهیونیستی بسیار تلاش کرد که تجهیزات استفاده شده در این عملیات پنهان بماند اما در این برنامه تجهیزاتی که القسام پس از حفاری به آن دست پیدا کرده بود، نمایش داده شد و در میان آنها تجهیزات حفاری، کلت و صدا خفه کن و پوشش‌های ضد صدا بر گرفتن صدای تجهیزات هنگام کار دیده می‌شود.
در ادامه این گزارش به نقل از «ابوسلمان» از مهندسان فنی گردان‌های القسام آمده: شبکه ارتباطی ویژه مقاومت فلسطین قواعد درگیری را تغییر داده و یک سیستم خودکار با لایه‌های امنیتی و واحدهای نظارت و تحلیل تشکیل داده است. الجزیره در ادامه تصاویری اختصاصی از یگان‌های القسام در داخل یکی از تونل‌های سری نمایش داد که بر روی شبکه ارتباطی مقاومت کار می‌کنند. در این گزارش، یک سیستم جاسوسی صهیونیستی که توسط جاسوسان در منطقه «زوایده» غزه جاسازی شده بود، پرده برداری شد. «ابو جعفر» از مبارزان القسام که به سمت یگان اسرائیلی در آن شب تیراندازی کرد، در این گزارش گفت، در آن شب شاهد توقف اتوبوسی در مکان‌های مختلف و پیاده شدن افراد ناشناس شد، هنگامی که با آنها صحبت کرد، یکی از آنها با لهجه محلی پاسخ داد. صهیونیست‌ها از هویت‌های فلسطینی مربوط به افراد حقیقی در یک خانواده در غزه استفاده کرده بودند. آنها همچنین از اتوبوسی آبی رنگ که فقط این خانواده شبیه آن را دارد، استفاده کرده بودند اما طوری آن را درست کرده بودند که قدیمی به نظر برسد با اینکه داخل آن پر از تجهیزات اطلاعاتی بود. پس از تعقیب اتوبوس حدود چهل دقیقه بازجویی صورت گرفت و بعد از آن تیراندازی دو طرفه آغاز شد. «محمود مرداوی» از تحلیلگران امور اسرائیلی درباره سکوت رژیم صهیونیستی در این باره گفت، ارتش یگان سیرت متکال در سری بودن آن و اعضای آن است، رژیم صهیونیستی میلیون‌ها دلار خرج این یگان و مخفی بودن آن کرده و به همین دلیل از درز هرگونه اطلاعاتی خودداری می‌کند تا همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. لازم به ذکر است موسی ابومرزوق عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که مقاومت فلسطین در بالاترین سطح آمادگی خود قرار دارد. خبر دیگر از فلسطین آنکه افراد ناشناس به سمت اتوبوس شهرک‌نشینان در کرانه باختری شلیک کردند اما به ادعای مقامات صهیونیست از آنجایی که این اتوبوس، زرهی بود کسی آسیب ندید. از سوی دیگر شهردار الخلیل فلسطین گفت: هدف از طرح جدید شهرک سازی رژیم اشغالگر در این شهر، از بین بردن هویت عربی- اسلامی آن است.


کد مطلب: 111851

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcenz8zzjh8zvi.b9bj.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir