حاجی دلیگانی مطرح کرد؛

محرمانه ‌بودن ۳۷ بند از ۴۰ بند اف‌ای‌تی‌اف

15 مهر 1397 ساعت 0:13


یک نماینده مجلس شورای اسلامی با تصریح به اینکه ریشه تحریم‌های بانکی را اف‌ای‌تی‌اف دانستن دادن آدرس غلط به مردم دادن است گفت:با امضای ده اف‌ای‌تی‌اف نیز مشکل تحریم‌های بانکی حل نخواهد شد.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی با هشدار نسبت به تبعات منفی الحاق به اف‌ای‌تی‌اف گفت: الحاق به این کنوانسیون باعث می‌شود که دشمن از تمامی تراکنش‌های مالی مردم ایران از مردم عادی گرفته تا نهادها و سازمان‌های دولتی و حکومتی باخبر شود. وی افزود: در چنین شرایطی تحریم ایران بسیار آسان‌تر خواهد شد چراکه برای تحریم کشور شناخت گلوگاه‌های حیاتی کشور چندان کار مشکلی نخواهد بود و در این صورت دور زدن تحریم‌ها نیز امکان نخواهد داشت.
حاجی‌دلیگانی با انتقاد از رویکرد کارشناسانی که نسخه الحاق به اف‌ای‌تی‌اف را طرح می‌کنند گفت: دشمنی که در راه دشمنی خود از ایجاد قحطی در کشور حمایت می‌کند با چه استدلالی می‌خواهیم تمامی معاملات بانکی و غیربانکی خود را تحت رصد و اشراف آنها قرار بدهیم. وی با تصریح به اینکه اگر درد برخی از نسخه‌پیچان اف‌ای‌تی‌اف فقدان یک سیستم جامع مالی است بایستی اشاره کرد که جوانان این مرز و بوم پیام‌رسان‌های مالی داخلی در این زمینه طراحی کرده‌اند که به‌راحتی می‌تواند جایگزین شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد بحثی که پیرامون ضرورت روابط بین‌الملل برای پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف مطرح است نیز افزود: راهکار بستن پیمان‌های پولی دوجانبه و چندجانبه پولی با کشورهای همسایه و همسو است. حاجی‌دلیگانی در رابطه با راهکار پیشنهادی خویش گفت: راهکار ما برای گذر از این مساله بی‌اثر کردن تحریم‌ها است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرمانه بودن ۳۷ بند از ۴۰ بند امضاشده در اف‌ای‌تی‌اف گفت: این قرارداد بدون هماهنگی با مجلس شورای اسلامی امضا شد و از کجا معلوم از مفاد این ۳۷ بند محرمانه که نه‌تنها مردم بلکه نمایندگان ملت نیز از آن بی‌خبرند تجویز فروپاشی موسسات مالی و نوسانات اخیر ارز نباشد که یکی از مهترین عوامل نوسانات در بازار ارز بخشنامه‌های متعدد و متضاد بانک مرکزی بود. الف


کد مطلب: 106317

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcfyvdyew6dxma.igiw.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir