روحانی:

این حرف غلط را که نگاه دولت به بیرون است، دیگر تکرار نکنید

قبل از دولت ما جنگ نبود!

9 مهر 1399 ساعت 22:31


رئیس‌جمهور با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند اشکال دولت این است که نگاهش به بیرون است، گفت: پاسخ این حرف در پنجشنبه‌ها است که ما هر هفته افتتاح داریم. این حرف غلط که نگاه دولت به بیرون است را دیگر تکرار نکنید.
حسن روحانی، رئیس‌جمهور،در جلسه هیأت دولت با اشاره به رأی اعتماد مجلس به علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت صمت، گفت: الحمدلله با این رأی وزیر مشخص شد، آن هم وزیر وزارتخانه‌ای که در خط مقدم مبارزه با تحریم است و بار تأمین کالاهای اساسی و ضروری و بخش بزرگی از بار تولید را بر دوش دارد. البته وزارتخانه کشاوری و وزارتخانه های دیگر هم مسئولیت تولید را در بخش خودشان برعهده دارند.
روحانی با بیان اینکه در زمینه تولید، حرکت ما در امسال باید بهتر از سال‌های قبل باشد، گفت: البته آماری که درباره تولید داده شده، نشان می‌دهد علی رغم مسئله کرونا در چهارپنج ماه اول امسال نسبت به سال گذشته در بسیاری از بخش‌های صنعتی شاهد رشد هستیم. برخی از کالاهای مهم تولیدی ما مثل فولاد و پتروشیمی تا کالاهای مورد نیاز مثل لوازم خانگی و خودرو همه این‌ها تولیدشان نسبت به پنج ماهه پارسال رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.
روحانی افزود: البته در دولت دوازدهم شرایط بهتری پیش آمد و از لیست سیاه FATF هم خارج شدیم اما متأسفانه باز مشکلاتی پیش آمد به خاطر اینکه برای برخی لوایح چهارگانه‌ای که هم مورد تأکید دولت بود هم مورد تأکید جلسه سران قوا، مشکل پیش آمد.
روحانی افزود: آدرس اشتباه ندهیم، تحریف نکنیم، ‌واقعیت‌ها را برای مردم بیان کنیم. البته این معنایش این نیست که ما در برابر توطئه‌های دشمنان ترسیده‌ایم و عقب‌نشینی کرده‌ایم یا مشکل داریم. امّا شرایط جنگ با شرایط صلح متفاوت است و همه باید این واقعیت‌ها را بدانند. وی با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند اشکال دولت این است که نگاهش به بیرون است، گفت: پاسخ این حرف در پنجشنبه‌ها است که ما هر هفته افتتاح داریم. این حرف غلط که نگاه دولت به بیرون است را دیگر تکرار نکنید.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه گاهی حرف‌هایی در رسانه‌ها زده می‌شود که باید درباره آن‌ها برای مردم توضیح داد تا واقعیت را بدانند، ‌اظهار داشت: می‌گویند اشکال این دولت این است که نگاهش به بیرون است؛ اگر نگاه دولت به داخل بود، این مشکلات را نداشتیم. پاسخ این حرف، پنجشنبه‌ها است. هر پنجشنبه ما به این حرف پاسخ می‌دهیم. نه، نگاه ما به داخل است، نگاه اصلی ما به تولید داخلی است. وی افزود: تولید محصولات کشاورزی ما از ۹۷ میلیون تن به ۱۳۰ میلیون تن رسیده‌، این نگاه به داخل است یا خارج؟ ما که در بنزین، گازوئیل، گاز و گندم و حتی در برخی محصولات به خودکفایی نزدیک شده‌ایم، نگاه ما به داخل بوده یا خارج؟ نگاه ما به داخل است. اینکه گاز ما از ۶۰۰ میلیون متر معکب در روز به ۱۰۰۰ میلیون می‌رسد، نشان می‌دهد که نگاه ما به داخل بوده. این حرکتی است که ما امروز شاهد آن هستیم.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه فولاد ما نسبت به سال ۹۲ نزدیک به ۲ برابر شده و در آلومینیوم ۷۰ درصد اضافه تولید داریم، گفت: در بقیه امور ازجمله در پتروشیمی هم حرکت‌هایی ایجاد شده، پس این حرفِ نادرستِ ناصحیحِ غلطِ تحریف‌کننده را تکرار نکنید؛ نگویید نگاه دولت به بیرون است. بله نگاه دولت این است که باید با دنیا تعامل کرد. هزار بار دیگر تکرار می‌کنیم، ما گفته‌ایم تعامل سازنده. مقام معظّم رهبری تصریح فرمود تعامل گسترده و سازنده. بله باید با دنیا تعامل سازنده و گسترده داشته باشیم. ما امروز هم واردات داریم هم صادرات.
روحانی افزود: همه امروز بار سنگین بر دوش داریم این بار سنگین را قوای سه‌گانه، نیروهای مسلح و مردم عزیز ما باید تحمل کنیم و به مقصد برسانیم.
وی با تاکید بر اینکه مدیران ما را دلسرد نکنید، اظهار داشت: کار را باید به مردم واگذار کنیم. می‌گوییم سهام شرکت‌ها و کارخانجات به مردم واگذار و سیاست‌های اصل ۴۴ اجرا و پیاده شود و اگر یک موردی در واگذاری اگر اشکالی دارد، اشکالش را رفع کنیم و اصل واگذاری را زیر سوال نبریم. تا زمانی که اقتصاد و تولید در اختیار دولت باشد، مسایل ما حل نمی‌شود و باید رقابت را آزاد کنیم باید مردم به صحنه بیایند.
رئیس جمهور در ادامه به اهمیت جذب سرمایه خارجی و ایرانیان مقیم خارج اشاره کرد و گفت: با دادن امنیت شخصی و امنیت به سرمایه هایشان، سرمایه زیادی وارد کشور داخل شود که این به نفع آنها و مردم و کشور است. روحانی با بیان تلاش آمریکا برای توطئه چینی علیه ایران گفت: البته خود آمریکایی‌ها در یک شرایط بسیار سختی گرفتار شده اند. اگر مناظره را بعضی از مردم ما دیده باشند یا امروز در فضاهای مطبوعاتی و مجازی بخوانند، می‌بینند آنها چه وضعی دارند و در چه اوضاعی گرفتار شده اند از یک طرف بدترین مدیریت را در کرونا داشتند، بدترین میزان بیکاری امروز دامن آنها را گرفته است و از یک طرف ناآرامی داخلی در داخل آمریکا از شرایط قبل بدتر است از طرف دیگر در سیاست خارجی هیچ پیروزی به دست نیاوردند. در سیاست خارجی هم ناموفق بودند و نه تنها نسبت به ایران، نسبت به منطقه و پاسفیک و اروپا و نفتا ناموفق بودند. در سیاست خارجی همه جا ناموفق بودند.
روحانی تصریح کرد: امروز خصمانه‌ترین و جنایتکارترین سیاست‌ها و تروریستی‌ترین سیاست‌ها را آمریکا علیه ملت ایران و این ۸۴ میلیون جمعیت بکار گرفته است و شما در همه زمینه‌ها دارید می‌بینید که امروز با این مشکلات مواجه هستیم. 


کد مطلب: 115561

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcg3n9qqak9qn4.rpra.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir