سفر نمایندگان مجلس به شوش برای بررسی مشکلات کارگران هفت‌تپه

مشکلات حقوق کارگران باید مرتفع شود

11 مرداد 1399 ساعت 21:35


سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به سفر سه نماینده مجلس به شوش برای بررسی مشکلات کارگران هفت‌تپه گفت: مدیر این کارخانه اهلیت لازم را ندارد چرا که دلیل برپایی ۱۰۰۰ تجمع کارگران از سال ۹۴ تاکنون برای دریافت حق و حقوق‌شان، او بوده است.
علیرضا خضریان با اشاره به سفر سه نماینده مجلس به اهواز و شوش، جهت بررسی مشکلات کارگران کارخانه هفت‌تپه اظهار داشت: سیدنظام‌الدین موسوی، احمد نادری به اتفاق من صبح به اهواز رفتیم تا مشکلات کارگران کارخانه هفت‌تپه را از نزدیک بررسی کرده و گزارشی از آخرین وضعیت را برای مجلس تهیه کنیم ضمن اینکه قرار است گفت‌وگویی هم با کارگران این کارخانه داشته باشیم. وی افزود: ماجرای کارخانه هفت‌تپه از جایی شروع می‌شود که برخلاف رویه‌اش که از روز تأسیس وجود داشته و حتی در دوره دفاع مقدس هم تعطیل نشده و تولیدات آن ادامه داشته است اما از سال ۷۸ که واردات شکر به کشور مجاز می‌شود اولین آسیب را می‌بیند به طوری که این کارخانه و تولیدات آن دچار مشکلات اساسی می‌شوند.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: بعد از این ماجرا موضوع نقل و انتقال غلط و اشتباهی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت رخ داده توانسته هزینه‌های کارخانه هفت‌تپه را از سال ۸۷ به بعد بالا ببرد. خضریان گفت: اتفاق غلط بعدی در مورد این کارخانه از سال ۹۴ رخ می‌‌دهد که متأسفانه بحث خصوصی‌سازی این شرکت مطرح می‌شود و همین موضوع موجب آسیب‌های بعدی است.
وی درباره راهکارهای برون‌رفت از مشکلات کارخانه هفت‌‌تپه خاطرنشان کرد: به نظر می‌‌رسد باید درباره نحوه واگذاری این کارخانه تجدید نظر صورت گیرد زیرا کارخانه‌ای که از سال ۹۴ تاکنون کارگران آن هیچگاه بدون اعتراض حق و حقوق خود را دریافت نکرده‌‌اند و هم اکنون هم که سه ماه است حقوق نگرفته‌اند دچار مشکلات اساسی شده است.
وی با انتقاد از کاهش تولیدات این کارخانه گفت:‌ تولیدات کارخانه هفت‌‌تپه از سال ۹۴ تاکنون روند نزولی داشته است به طوری که ظرفیت اسمی ۱۰۰ هزارتنی این کارخانه هم اکنون به ۲۸ تن رسیده است.
خضریان در پایان گفت:‌از سال ۹۴ تا کنون هزار تجمع از سوی کارگران کارخانه هفت‌تپه برای دریافت حق و حقوق‌شان صورت گرفته است.


کد مطلب: 114753

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdciw5azpt1azy2.cbct.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir