ببخشید که «مردم» اشتباه انتخاب کردند

به فاصله چند هفته دو تن از وزرای دولت «تدبیر» و امید سخنانی بر زبان جاری کردند که موجب تعجب مردم کشور شد...

17 شهريور 1397 ساعت 20:49


به فاصله چند هفته دو تن از وزرای دولت «تدبیر» و امید سخنانی بر زبان جاری کردند که موجب تعجب مردم کشور شد.
ماجرا از این قرار است که ابتدا محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در برنامه تلویزیونی حالا خورشید جمله‌ای گفت که از همان روز به هشتگی در فضای مجازی تبدیل شد، جمله‌ای که ظریف گفت این بود که خودمان انتخاب کردیم جور دیگری زندگی کنیم. و حالا روز جمعه سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان که شاید به واسطه ماشین شاسی‌بلندشان و تخصص پزشکی‌شان عادت کرده‌اند مردم را از بالا نگاه کنند فرموده‌اند که خودتان به ما رای دادید پس وضع همین است!
اما این حضرات نگفتند مردمی که انتخاب کردند و رای دادند بابت چه چیزی رای دادند و حالا چه اتفاقی رخ داده است؟! آیا این حضرات همه تعهدات و وعده‌‌های خود را عملی کرده‌اند که حالا دم از این می‌زنند که مردم باید به رای‌شان وفادار بمانند؟! وقتی تعهدات انجام نشده است مردم به چه چیزی باید وفادار بمانند؟! به وعده‌های عملی نشده آقایان؟!
چرا نمی‌گویید رای مردم به خاطر حرف‌های قشنگی بود که شما زدید و از حریفان لولویی ترسناک ساختید که اگر بیایند چنین می‌کنند و چنان و دیوار می‌سازنند و جنگ می‌شود؟! چرا نمی‌گویید که وعده ریشه‌کنی فقر مطلق را دادید، وعده رونق اقتصادی و آنچنان بهبود معیشتی که حتی از یارانه انصراف دهند؟!
مردم به شما و یا بهتر است بگوییم به رئیسی که شما را منصوب کرده رای دادند تا تحریم‌ها برنگردد و از حقوق شهروندی‌شان که قول دادید بهره‌مند شوند. از اینکه با رفتن تحریم‌ها و به نتیجه رسیدن مذاکرات قرار است مشکل ازدواج جوانان حل شود. از قول و قرارتان برای بهبود وضعیت ریزگردها و خداحافظی آنها با شهرهای جنوبی کشورمان. از قولتان برای رفع مشکل کم‌آبی و جلوگیری از خشک ‌شدن رودخانه‌ها و دریاچه‌های کشور؛ ولی آفتاب تابان برجام‌تان هم رودخانه‌ها را خشک کرد هم باغ گلابی‌تان را.
آقای وزیر! بهتر نبود در مراسم روز جمعه این را می‌گفتید که از طرح تحول سلامت‌تان چه خبر؟ از کمبودها در حوزه بهداشت و درمان مردم می‌گفتید که هنوز تحریم‌ها شروع نشده بیماران باید نگران تهیه داروهای خود در ماه‌های آینده باشند. آن هم با افزایش قیمت‌هایی که از همین حالا شروع شده. بهتر نبود از کمبود اقلام بهداشتی برای کودکان و بانوان می‌گفتید و اینکه چرا بعضی از داروخانه‌ها به صورت جیره‌بندی به مردم این اقلام را ارائه می‌دهند؟!

نویسنده: محسن رجبی


کد مطلب: 105961

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcjmievvuqeyhz.fsfu.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir