رییس قوه قضاییه:

در گام دوم انقلاب پیرایش از هرگونه آلودگی خواست مردم است

22 بهمن 1398 ساعت 22:07


آیت الله رییسی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در مشهد مقدس، با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن سخن نو و پیام‌های جدید دارد، گفت: بر بستر یوم الله ۲۲ بهمن روز‌های الهی و خدایی بسیاری در این کشور شکل گرفت و شگل می‌گیرد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به حضور خود در جوار حرم نورانی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و در جمع با صفای مردم عزیز مشهد مقدس و زائرین بارگاه نورانی حضرت ثامن الحجج (ع) در روز ۲۲ بهمن ۹۸، گفت: اجتماع عظیم و راهیپمایی میلیونی امروز در ایران اسلامی فقط یادآور سالگرد ۲۲ بهمن ۵۷ نیست؛ بلکه امروز، خود در تاریخ انقلاب شکوهمند ما، نقطه عطف و یک انقلاب بوده که مبتنی بر همان انقلاب ۵۷ و با تاکید بر همان اصول و مبانی است. رئیسی با بیان اینکه خواست میلیونی مردم، نظامی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی و بر پایه عقلانیت، عدالت، اخلاق و معنویت است، گفت: شکل گرفتن نظامی مبتنی بر عبودیت خداوند، کرامت انسان، روش و سبک زندگی اسلامی از مبانی اصلی شکل گرفتن انقلاب اسلامی بود.
وی با تاکید بر اینکه برای شکل گرفتن همه این مبانی باید پررنگ‌تر، پرجلوه‌تر و اساسی‎تر در جامعه تلاش شود، تصریح کرد: جامعه مبتنی بر انقلاب شکوهمند اسلامی از اهداف مهمی بود که بر زبان مردم عزیز جاری شد و آن را فریاد زدند. وی ادامه داد: اغلب انقلاب‌ها و شاید همه آنچه به نام انقلاب از آن یاد می‌کنیم، اگر بتوان نام آن‌ها را در دنیا انقلاب گذاشت، خیزش‌ها، حرکت‌ها و نهضت‌ها بعد از گذشت چند سال و بعد از گذشت مدتی از اهداف و آرمان‌هایشان فاصله می‌گیرند؛ اما امروز مردم مشهد، مردم سراسر استان خراسان رضوی و مردم ایران اسلامی همان را فریاد می‌کنند که در ۲۲ بهمن ۵۷ می‌خواستند. شعارها، نگاه‌ها، آرمان‌ها ذره‌ای عوض نشده است. مردم همواره بر همان آرمان‎ها که آرمان‌های الهی است، پافشاری دارند و خواست مردم همان اصول و مبانی است که بر آن اساس انقلاب شکل گرفت. این اصول همواره پایدار است و مردم بر همین اصول و مبانی اصرار دارند.
رئیسی با بیان اینکه امروز خواست مردم و انقلابیون شکل گرفتن نهادها، سازمان ها و ادارات و ساز و کارهایی تراز انقلاب شکوهمند اسلامی است، تصریح کرد: خواست مردم این است که همه نهادها، سازمانها، ادارات و دستگاه‌های منسوب به انقلاب اسلامی و این کشور در تراز انقلاب اسلامی و تراز اهداف بلند نظام شکوهمند اسلامی باشد؛ لذا در گام دوم پیرایش از هرگونه آلودگی، نا سلامتی و فساد خواست جدی مردم انقلابی ماست. خواست مردم این است که سازمان، اداره، مجلس، دولت، دستگاه قضایی و نهادهای انقلاب اسلامی مبتنی بر اساس انقلاب شکوهمند اسلامی باشد. رییسی با تاکید بر اینکه ارتباط با کشورهای پیشرفته، انسان را پیشرفته نمی‌کند، گفت: ارتباط با همه کشورهایی را که با ما دشمنی نمی‌کنند، به هیچ عنوان نفی نمی‌کنیم. حتما تعامل و ارتباط با دنیا جزءِ اصول کار ماست و از این امر ابایی نداریم و در این چهل ساله با حفظ عزت، حکمت و مصلحت همواره این ارتباطات در زمره مبانی کاری ما بوده است. رییس قوه قضاییه در ادامه گفت: باید دید که چه چیزی کشور را پیشرفته می‌کند. پیشرفت در دهه پیشرفت و کرامت نه فقط آوردن محصولات پیشرفته یا مصرف زدگی و نه ارتباط با کشور‌های به ظاهر توسعه یافته است؛ بلکه آنچه که می‌تواند کشور را پیشرفته کند، توانمند شدن در تولید کالا و علم و فناوری خواهد بود. رییسی با تاکید بر ضرورت توجه به عدالت، گفت: عدالت از اهداف مهم امام (ره) و از محور‌های با اهمیت قانون اساسی و از مطالبات جدی مردم است. سخن از عدالت توصیفی نیست؛ اگر بخواهیم در مورد عدالت سخن بگوییم، خیلی می‌توان حرف زد و بسیار میتوان کتاب و مقاله نوشت؛ اما حال سخن از عدالت اجرایی و اثباتی است. رییس قوه قضاییه تاکید کرد: زمانی که می‌گوییم عدالت، یعنی عدالت شنیدنی نیست؛ بلکه عدالت چشیدنی است؛ یعنی مردم باید کامشان به اجرای عدالت شیرین شود؛ لذا قانون عادلانه، اجرای عادلانه و قضاوت عادلانه و تقسیم همه ظرفیت‌ها در کشور مبتنی بر عدالت، باید مورد توجه قرار گیرد. وی در ادامه تاکید کرد: نگاه غیر انقلابی به فرهنگ، نگاهی بدون توجه به مبانی غنی فرهنگ اسلامی و فرهنگ ایرانی و تمدن مثال زدنی خودمان است. ما در مدنیت خودمان جلوه‌های بسیار داریم که در دنیا قابل عرضه است. امروز تمدنی که ایران اسلامی از آن برخوردار بوده، تمدنی مثال زدنی است. این فرهنگ غنی انسان ساز، قهرمان ساز و مجاهد پرور است و یک نسخه آن حاج قاسم سلیمانی می‌شود؛ یک نسخه‌ش شهید حججی و نسخه‌هایی از آن مدافعان حرم می‌شوند. اینگونه چهره‌های ماندگار کم نیستند و هرکدام در جامعه الگو هستند.
آیت‌الله رییسی ادامه داد: امروز در حوزه‌های مختلف مانند علم و فناوری، نانو تکنولوژی و فناوری‌های نوین کشور ما قدم‎های بسیار ارزشمندی برداشته و در این حوزه‌ها حرف برای گفتن داریم و دنیا هم می‌داند که در این حوزه‌ها قوی هستیم. وی بیان داشت: در گام دوم، پیام ۲۲ بهمن ۹۸، قوی شدن ایران اسلامی در همه عرصه‌ها و مقاومت بی، چون و چرا در مقابل دشمنان خواهد بود.
وی با بیان اینکه شکل گرفتن مجلس انقلابی پشتوانه بسیاری از اقدامات در کشور و جزو جلوه‌های قدرت خواهد بود؛ تصریح کرد: آنچه به ما تکلیف کرده اند، این است که تلاش کنیم در جهت شکل گرفتن ایران قوی، با ایران قوی و مقاوم در ذهن دشمنان تهدید یا خدای نکرده خیال جسارتی نخواهد آمد؛ لذا در ۲۲ بهمن ۹۸ در کنار مضجع نورانی امام رضا (ع) و ارواح مطهر شهیدان که ناظرند بر اعمال ما، پیمان می‌بندیم با همه وجود و قدرت در جهت شکل دادن آنچه خواست مردم، انقلاب و نظام و رهبری است، انشاءالله تلاش کنیم. رئیسی در ادامه به بیان خاطره‌ای پرداخت و افزود: آن زمان که توفیق خدمتگزاری در این آستان نورانی را داشتم و خادم این آستان بودم، رهبر معظم انقلاب در ایام عید مشرف بودند. در همین ایام یک نوجوانی خدمت ایشان رسید و گفت: آقا اوضاع را چگونه می‌بینید؟
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: امروز ما چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را گرامی می‌داریم و آینده این نهضت بسیار بسیار نورانی و روشن است. وی بیان داشت: یقین بدانید برکات خون مطهر شهدا و شهید سلیمانی به خروج آمریکایی‌ها از منطقه و آزادی مردم منطقه از دست سلطه گران، همبستگی هرچه بیشتر مردم ایران و عراق و مسلمان جهان و منطقه و افزایش روحیه مبارزه با دشمن و تنفر عمومی نسبت به آمریکایی‌ها خواهد انجامید. 


کد مطلب: 112783

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcjo8evtuqevaz.fsfu.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir