وزارت دفاع 3 فروند جنگنده جدید کوثر را به نهاجا تحویل داد

ادامه راه پیشرفت‌های موشکی در ساخت جنگنده بمب افکن

6 تير 1399 ساعت 21:42


در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران همچنان تحت تحریم‌های تسلیحاتی قرار دارد و با وجودی که آمریکا تلاش کی‌کند مانع اجرای لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران شود، نیروهای مسلح کشورمان د راه پیشرفت در زمینه تحهیزات و تسلیحات نظامی پیشرو هستند و تحریم‌ها نتوانسته است مانعی بر سر راه تلاش و پیشرفت در این زمینه شود.
نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز افتخار این را دارند که همه تجهیزات و اداوات نظامی را برای نیروهای مسلح، در داخل تولید می‌کنند و هیچگونه وابستگی به کشورهای خارحی ندارند. پیشرفت‌های موشکی که یکی از بهترین تصمیمات و اقدامات ایران برای خودکفایی و ارتقاء توان موشکی بود، توانسته است به عرصه‌های بزرگی دست یابد که باعث شده تا دشمنان از این قدرت موشکی واهمه داشته باشند و همین توانمندی‌ها عاملی بازدارنده در مقابل طمع دشمنان است.
نکته قابل توجه که اهمیت زیادی هم دارد، این است که دیگر نهادها و سازمان‌ها نیز باید از الگوی پیشرفت‌های نظامی تبعیت کنند و راهی را که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته‌اند،‌چراغ راهی برای خود بدانند.
نیروهای مسلخ با عواملی چون مدیریت جهادی و تفکر انقلابی همراه با تعهد و تخصص توانسته‌اند به این مقطع از پیشرفت‌های نظامی و دفاعی دست یابند در حالی که تحریم‌‌های تسلیحاتی از تحریم‌های اقتصادی شدیدتر بوده است. جمهوری اسلامی ایران با تکا به توانمندی‌های دانشمندان و متخصصین جوان داخلی علاوه بر پیشرفت در زمینه موشکی، ‌در زمینه ساخت و طراحی جنگنده بمب افکن نیز تلاش کرده و توانسته است با وجود پیچیدگی‌های خاص این بخش از تسلیحات نظامی؛‌دستاوردهای بزرگی داشته باشد.
همزمان با تشدید فشارهای آمریکال برای جلوگیری از لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران،‌وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ۳ فروند دیگر از جنگنده بمب‌ افکن‌های ساخت داخل را تحویل نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران داد. وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح پنجشنبه ۳ فروند جنگنده جدید کوثر ساخت ایران را به نیروی هوایی ارتش تحویل داد.
در این مراسم که در پایگاه هوایی اصفهان برگزار شد،علاوه بر امیر حاتمی وزیر دفاع و سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، امیر خلبان نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند. امیر حاتمی پس از تحویل رسمی این ۳ جنگنده به ارتش طی سخنانی اظهار داشت: بعد از اینکه در ۳۱ مرداد ۹۷ اولین فروند جت پیشرفته ایرانی کوثر رونمایی و تحویل نیروی هوایی شد و در آبان همان سال خط تولید این جت رونمایی شد، اکنون شاهد رونمایی از ۳ فروند هواپیمای تولید شده از این مدل هستیم که نشان دهنده تلاش متخصصان عزیز ما در شرایط کرونایی است. وی افزود: ما در کنار ساخت این هواپیما به دستاوردهای بزرگی رسیدیم که برای کشور بسیاری ارزشمند است. امروز امکان ساخت همه زیرسامانه‌های کشور در حالی فراهم شده شرکت‌های مختلف دانش بنیان و دانشگاه‌های کشور در حال همکاری با ما هستند و این نوید را به ما می دهند که ما در سکویی ایستاده‌ایم که تجهیزات پیشرفته تر هوایی را به زودی به عرصه تولید برسانیم.


کد مطلب: 114231

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcjtxevvuqev8z.fsfu.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir