گفت‌وگو با شیطان

هنوز چند روز از تروریسم دولتی آمریکا در به شهادت رساندن سردار بزرگ عالم بشریت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و دلاوردان عرصه مقاومت همچون ابومهدی

16 دی 1398 ساعت 2:04


هنوز چند روز از تروریسم دولتی آمریکا در به شهادت رساندن سردار بزرگ عالم بشریت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و دلاوردان عرصه مقاومت همچون ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی و همقطارانشان نمی‌گذرد که ابخار و گزارش‌های متعددی مبنی بر رویکردهای منطقه‌ای و جهانی برای میانجی گری با نام آنچه جلوگیری از جنگ می‌نامند مطرح می‌شود. تاکنون آمریکا از طریق سوئیس چندین پیام برای جمهوری اسلامی ارسال کرده است و برخی کشورها نظیر قطر نیز با اعزام مقاماتی به تهران نقش میانجی را ایفا کرده‌اند. در همین حال برخی مقامات کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نیز بر لزوم کاهش تنش در منطقه گفته و خواستار خویشتن داری طرفین شده‌اند. برخی منابع نیز از اقدام اروپا مبنی بر دعوت از ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی به بروکسل برای نشست با کشورهای اروپایی خبر داده‌اند. سازمان ملل و شخص دبیرکل سازمان نیز لزوم خویشتن داری را مطرح کرده است. حال این سوال مطرح است که کدام خویشتن داری و کدام گفت وگو مطرح می‌شود؟ چه کسی باید خویشتن‌داری کند و میان چه کسانی باید گفت‌وگو صورت گیرد؟
در باب مسئله خویشتن داری، مطالبه‌ای که مطرح می‌شود خواسته‌ای یک جانبه است چرا که آمریکا این اصل را اجرا نکرده و در حمله‌ای تروریستی اقدام به جنایتی بزرگ کرده است لذا عملا در برابر اقدام آمریکا واژه خویشتن داری معنایی پیدا نمی‌کند و حق ایران و جبهه مقاومت و آزادی خواهان جهان برای انتقام گیری از آمریکا به قوت خود پا برخواست. جهانیان اذعان دارند که ایران حق گرفتن انتقام خون سردار شهیدش و همقطارانش را دارد و درخواست خویشتن داری از ایران به منزله نادیده گرفتن حق ایران است.
در باب مسئله گفت‌وگو با چه کسی نیز این مهم مطرح است چگونه می‌توان با تروریسم دولتی که جنایتی بزرگ علیه‌ آزادی خواهی رقم زده است مذاکره و گفت وگو کرد. آیا چنین گفتگویی جز به معنای تحقیر شدن و تسلیم شدن در برابر تروریسم خواهد بود؟ آیا با اروپایی که همنوایی تروریسم دولتی آمریکاست می‌توان مذاکره کرد چنانکه دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس با نسبت دادن «شرارت» به ایران از اقدام آمریکا علیه سردار سلیمانی دفاع کرده است. وی در ادعایی کذب از سردار شهید قاسم سلیمانی به عنوان یک تهدید منطقه‌ای یاد کرده و می‌گوید با آمریکا از بابت وضعیتی که در آن گرفتار شده بود همدردی می‌کند حال آنکه قصد دارد با محمد جواد ظریف همتای ایرانی نیز گفتگو کند. با توجه به این حقایق گفت وگو با آمریکا و یا پذیرش زیاده خواهی‌های اروپا با نام آنچه کاهش تنش می‌نامند همان گفت و گو با شیطان است که جبهه مقاومت هرگز تسلیم آن نخواهد شد چنانکه جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت بر قطعی بودن انتقام خون شهدای جنایت تروریسم دولتی آمریکا تاکید و بر عدم عقب نشینی از حقشان تاکید دارند. 

نویسنده: فرامرز اصغری


کد مطلب: 112314

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcjv8evxuqevtz.fsfu.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir