میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۷
 
 
با نزدیک شدن به جشنواره فیلم فجر باز شبکه سه برنامه سینمایی‌اش را کلید زد
قرعه اجرای هفت به نام «محمدحسین لطیفی» افتاد؟

پس از یک سال کش‌وقوس‌های بسیار محمدحسین لطیفی به عنوان مجری هفت برگزیده شده است. مجتبی امینی مدیر سابق موسسه هنری شهید آوینی، تهیه‌کنندگی سری جدید برنامه هفت را برعهده گرفته است.
محمدحسین لطیفی که اجرای برنامه تلویزیونی «هفت» در ایام برگزاری سی‌وهفتمین جشنواره ملی فیلم فجر را برعهده خواهد داشت، درباره اجرای برنامه «هفت» و رویکردش در این برنامه عنوان کرد: اگر بنابر مذاکراتی که تا کنون داشته‌ایم قرار باشد من اجرای قطعی این برنامه را به عهده بگیرم قطعا رویکرد متفاوتی خواهم داشت. وی ادامه داد: من جزو کسانی بودم که هیچ‌گاه رویکرد قبلی «هفت» را قبول نداشتم و قطعا رویکرد من در چالش با میهمانان شیوه متفاوتی خواهد داشت.
لطیفی اظهار کرد: اینکه مردم را به عیان به تماشای مشکلات سینما بنشانیم و مردم به ما بخندند رویکرد درستی نیست. من رویکرد قبلی را هیچ وقت قبول نداشتم و شاید نیم ساعت از برنامه را می‌دیدم.
این کارگردان سینما درباره رویکرد خود عنوان کرد: من علاقه‌ای به تنش‌ها ندارم رویکرد ما باید مهر و محبت و دوستی باشد. اساسا برنامه «هفت» چالشی است اما این چالش می‌تواند پدرانه باشد یا نوعی موضع‌گیری باشد در نهایت من موضع‌گیری نمی‌کنم.
تهیه‌کننده سری جدید برنامه سینمایی «هفت» هم گفت: نگاه ما این است که کاملا به صورت شایسته‌سالاری و عادلانه و به دور از هرگونه غرض‌‌ورزی به مسائل سینما بپردازیم و در اجرای این برنامه با قدرت پای مبانی و اصولمان خواهیم ماند.
وی ادامه داد: بعد از اینکه تهیه‌کنندگی این برنامه را عهده‌دار شدم، طی جلسه‌های مختلفی که برای طراحی برنامه در فصل جدید و برنامه‌ریزی‌ها برگزار کردیم، برای بررسی و چارچوب افراد هیئت تحریریه و همچنین افرادی که می‌توانستند کاندیدای اجرای برنامه «هفت» شوند به جمع‌بندی‌هایی رسیدیم.
وی با اشاره به اینکه نقطه نظرهای مشترکی با لطیفی داریم، بیان داشت: آقای لطیفی نگاهی که ما در رویکرد جدید این برنامه داریم را پسندیده و نقطه نظرهای مشترک زیادی جهت هدایت این برنامه داریم.
این تهیه‌کننده درباره تغییر رویکرد برنامه «هفت» در فصل جدید خود نیز بیان داشت: در کل در رویکرد جدید این برنامه نگاه ما این است که کاملا به صورت شایسته‌سالاری و عادلانه و به دور از هرگونه غرض‌ورزی به مسائل سینما بپردازیم و در اجرای این برنامه با قدرت پای مبانی و اصولمان خواهیم ماند.
وی ادامه داد: فضایی که از نگاه ما در این برنامه حاکم است فضایی است که جای خالی آن در سینما احساس می‌شود. فضای این برنامه کاملا پدرانه است تا بتواند همبستگی و همدلی را در بدنه سینما بوجود آورد و با رویکرد فضای تعالی و پیشرفت جلو رود. اگر فضای نقد به صورت تخصصی در این برنامه حاکم باشد قطعا با رویکرد عقلانی و علمی پیش خواهیم رفت.
باید دید آیا سرنوشت پنجمین تیم سازنده هفت هم شبیه گذشتگان خواهد شد یا نه و آیا این برنامه تنها به مناسبت جشنواره خواهد بود، یا می‌توان به آینده این «هفت» امید داشت؟

کد مطلب: 107276
 
Share/Save/Bookmark