میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۷
 
 
آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام:
آمریکا و اسرائیل درپی ایجاد فتنه قومی‌گرایی خطرناک در منطقه هستند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا و اسرائیل صحنه‌گردانان این تحرّک و فتنه خطرناک در منطقه هستند و می‌خواهند اسرائیل جدیدی در منطقه ایجاد کنند.
به گزارش مهر، مجمع تشخیص مصلحت نظام دیروز به ریاست آیت‌الله هاشمی شاهرودی و با حضور اکثریت اعضا تشکیل جلسه داد.
در ابتدای این جلسه، رئیس مجمع با ابراز تأسف شدید از تلاش برای ایجاد فتنه جدید دیگری در منطقه اقلیم کردستان عراق و توطئه تجزیه این کشور همسایه و مسلمان، گفت: کاملاً روشن است که آمریکا و اسرائیل صحنه‌گردانان این تحرّک و فتنه خطرناک در منطقه هستند و می‌خواهند اسرائیل جدیدی در منطقه ایجاد کنند.
آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی افزود: این کشور از یک‌سو تظاهر به مخالفت با طرح همه‌پرسی در کردستان عراق می‌کند، ولی در واقع حامی این طرح است و می‌خواهند بغداد را مجبور به سازش و قبول تجزیه کنند. وی با تسلیت درگذشت رئیس‌جمهوری فقید عراق، جلال طالبانی، گفت: متأسفانه در مراسم تشییع این شخصیت مبارز به جای استفاده از پرچم عراق یکپارچه، از پرچم اقلیم کردستان عراق استفاده شد که این اقدام موجب اعتراض اعضای پارلمان عراق و ترک مراسم شد و همین امر نشان می‌دهد که آمریکا و اسرائیل درپی نفوذ بیشتر در منطقه و ایجاد فتنه قومی‌گرایی خطرناک در منطقه هستند.
آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی اقدام قاطع دولت بغداد در برابر این دسیسه خطرناک اسرائیل و آمریکا را برای جلوگیری از تجزیه و تفرقه در عراق خواستار شد و تأکید کرد: ایران باید به صورت قاطع‌تر مواضع اصولی خود در مخالفت با این همه‌پرسی و حمایت از یکپارچگی ارضی عراق را به اطلاع مسئولان کردستان عراق برساند و با گوشزد کردن عواقب این فتنه جدید و خطرناک، به آنها به طور جدّی و قاطع هشدار دهند.
وی همراهی و منافع مشترک کشور ترکیه در این مورد با ایران و عراق در جلوگیری از فتنه‌های آینده و تجزیه عراق بسیار مهم ارزیابی کرد. ایشان در پایان سخنانش، درگذشت اخوی آقای دکتر احمدی‌نژاد را به ایشان و خانواده و بازماندگان تسلیت گفت. 

گزارش به مجمع درباره تدابیر رهبر معظم انقلاب
در ادامه جلسه، محسن رضایی، دبیر مجمع نیز سخنانی در مورد اقدامات ایران برای مقابله با فتنه‌ جدید در منطقه اقلیم کردستان عراق ایراد کرد.
رضایی گزارشی از اقدامات انجام شده در اجرای تدابیر رهبر معظم انقلاب در دوره جدید به اطلاع اعضای مجمع رساند.
همچنین علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملّی نیز گزارشی از آخرین تحولات در منطقه، به‌ویژه در عراق و منطقه کردستان این کشور و اقدامات انجام شده ایران در این خصوص را به اطلاع اعضا رساند.
سپس در ادامه مباحث جلسه گذشته، اعضای مجمع دیدگاه‌ها و نظرات خود را در مورد رهنمودهای رهبری معظم انقلاب به اعضای مجمع در حکم جدید و پیوست مربوطه و انتظاراتی که معظم‌له از اعضا در دوره جدید مجمع دارند، بیان کردند.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی پس از استماع نظرات اعضای مجمع به ضرورت توجه جدّی اعضا به اجرای منویات رهبری تاکید کرد وافزود: رهبری نسبت به این دوره از مجمع انتظارات جدّی مؤثری دارند.

کد مطلب: 101272
 
Share/Save/Bookmark