میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۵
 
 
سیاست مجازی
ترزا از تونی درس بگیرد

عطاءالله مهاجرانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات و از کارشناسان امروز بی‌بی‌سی نوشت: تونى بلر در کتاب a journey ص ٣٨٨ از دو اشتباه استراتژیک دولتش در همراهى با آمریکا یاد کرده است: ١- حمایت از صدام در جنگ علیه ایران ٢- حمایت از گروه هاى اسلامى در افغانستان در برابر شوروى
وقتى خاطرات ترزا مى منتشر شود، به اشتباه استراتژیک دفاع از تروریسم در سوریه اقرار خواهد کرد!؟

۱۷ هزار میلیارد درآمد دولت از افزایش نرخ دلار
ابوالفضل ظهره‌وند عضو پیشین مذاکره‌کننده هسته‌ای نوشت: بانک مرکزی کل کسری بودجه امسال و خطوط اعتباری بدهی بانک‌ها و موسسات مالی غیرمجاز را با یک شعبده‌بازی‌کوچک ده روزه جبران کرد! سوالی که قاعدتا مطرح می‌شود انست که این شعبده‌بازی در کشور انقلابی و عدالتخواه مانند ایران با چه مجوز شرعی و اخلاقی و به چه قیمت و از جیب چه کسانی؟ سواالی که در حوزه مدیران لیبرال و عملگرا محلی از طرح نمی‌یابد. این میزان درآمد فقط مربوط به افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ ارز مرجع از ۳۷۰۰ تومان به ۴۲۰۰ تومان است که نامزد پوششی انتخابات ریاست ‌جمهوری اعلام کرد. اگر میزان درآمدی را که طی نوسان ارزی بازار در رقم ۴۲۰۰ تومان تا ۶۲۰۰ تومان را که نصیب شبکه صرافان وابسته به اولیگارش‌های تصمیم‌گیر اضافه کنیم به رقمی خواهیم رسید که هر نوع بازی و زد و بند سیاسی برای بقا و تداوم قدرت را با توجیه همراه خواهد ساخت.

محکومان به شکست
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: امنيت در سوريه و يمن جز از طريق صلح عادلانه به دست نمي‌آید. موشک‌پراني و ترور محکوم به شکست است. حملات آمریکا در سوریه بسیار محتاطانه بود؛ طوری که حتی یک موشک به مقر نیرو‌های ایرانی شلیک نشد. ظاهرا ژنرال‌های ترامپ به او گفته بودند نباید با ایران حتی در سوریه وارد جنگ شد. البته ترامپ به مقر روس‌ها هم حمله نکرد. معلوم می‌شود زمان «بزن و در رو» به پایان رسیده و آمریکا ضرورت احتیاط در مقابل ایران را دریافته است. توییت ترامپ و اظهار امیدواری او برای مذاکره با ایران نیز ناشی از پی بردن به همین ضرورت است.

کد مطلب: 103973
 
Share/Save/Bookmark