میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
 
 
در راستای کاهش بیکاری روستاها انجام می‌شود؛
اختصاص ١٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال معدنی

معاون وزیر صنعت از اختصاص ١٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال‌زایی در معادن مناطق روستایی و محروم خبر داد.
به گزارش مهر، مهدی کرباسیان در مراسم امضای توافقنامه همکاری در حوزه اشتغال‌زایی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ١.٥ میلیارد دلار بودجه برای اشتغال مناطق روستایی در مجلس به تصویب رسیده است، گفت: با مدیریت وزارت کار و سازمان توسعه و نوسازی معادن، توافق نامه‌ای امضا خواهد سد که مسیر انجام کار مشخص خواهد شد. در این میان معادن کوچک که در مناطق روستایی و محروم قرار دارند وام تا سقف ١٥ میلیارد تومان وام دریافت خواهند کرد که با تضمین صندوق بیمه معدن واگذار می‌شود.
وی تصریح کرد: همکاری بین ایمیدرو و وزارت کار و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، کار به نحوی پیش خواهد رفت که از ١.٥ میلیارد دلار بودجه این بخش ١٢٠٠ میلیارد تومان در حوزه معدن خواهد بود و صندوق بیمه معدنی هم وارد کار خواهد شد. به گفته کرباسیان، با تلاش بانک‌ها، پیش‌بینی می‌شود که به توسعه معدن و فراوری مواد معدنی منجر شود.
عیسی منصوری معاون اشتغال‌زایی وزیر تعاون نیز در این‌باره گفت: رویکرد وزارت کار در نحوه ورود در اقتصاد تغییر کرده است؛ به این معنا که رشد اقتصادی همراه با اشتغال و کاهش فقر مدنظر قرار گرفته است؛ بر این اساس اولویت‌های اشتغال‌زایی مشخص شده که فراوری مواد معدنی نیز جزو این اولویت‌ها است.
وی افزود: حلقه‌های زنجیره ارزش مدنظر قرار گرفته که بر این اساس در ایمیدرو هم کار خوبی انجام شده است که به نوعی سیاست انتخابی است تا منابع جهت داده شود.
منصوری در ادامه تصریح کرد: پهنه بندی‌ها و تحلیل‌های معدنی برای اشتغال‌زایی مشخص است در حالیکه برخی حوزه‌ها بدون اینکه اولویت کار مشخص شده باشد، فقط درخواست منابع مالی را دارند که آنرا بدون اولویت توزیع کنند. در این میان معادن کوچک در دستور کار قرار گرفته است.

کد مطلب: 103676
 
Share/Save/Bookmark