میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴
 
 
حمایت اشغالگران قدس از تروریست‌ها ناکام ماند
مقابله ارتش سوریه با حمله جنگنده صهیونیست‌
مقابله ارتش سوریه با حمله جنگنده صهیونیست‌
 

اشغالگران قدس در حالی برای روحیه دادن و حفظ تروریست‌ها در سوریه دوباره به نقض قوانین جهانی پرداختند که وزارت دفاع سوریه اعلام کرد پدافند هوایی این کشور، یک فروند جنگنده رژیم صهیونیستی را هنگام حمله به خاک این کشور هدف قرار داده و با موشک‌های سطح به سطح شلیک شده این رژیم نیز مقابله کرده است.
وزارت دفاع سوریه اعلام کرد که «بامداد دیروز ساعت ۰۲:۴۰ دقیقه، جنگنده رژیم صهیونیستی، از آسمان لبنان، چند موشک به سوی منطقه القطیفه در ریف دمشق شلیک کرد». در ادامه بیانیه وزارت دفاع سوریه آمده است که دو حمله موشکی دیگر نیز بعد از این حمله انجام شده است.
«در ساعت ۰۳:۰۴ دقیقه بامداد دشمن اسرائیل تجاوز خود را با شلیک دو موشک سطح به سطح از منطقه اشغالی جولان تکرار کرد اما پدافند هوایی با آن مقابله کرد و هر دو موشک را ساقط کرد». وزارت دفاع سوریه ضمن اعلام آمادگی خود برای پاسخ به تجاوزها و ادامه دادن مبارزه با گروه‌های تروریست، توضیح داد: پدافند هوایی سوریه در ساعت ۰۴:۱۵ نیز با یک موشک از چهار موشک سطح به سطح که از طبریه در جولان اشغالی شلیک شد، مقابله کرد و سه موشک دیگر در نزدیکی مواضع نظامی اصابت کرد و تلفات مادی بر جای گذاشت. شهر طبریه در دامنه کوه‌های جلیل و بلندی‌های جولان اشغالی در جنوب سوریه واقع شده‌است. طبریه همچنین در ساحل دریاچه طبریه قرار دارد که مهمترین منبع آب شیرین فلسطین اشغالی به‌شمار می‌آید و از دیدگاه راهبردی برای تل‌آویو دارای اهمیت بسیاری است.
به گفته وزارت دفاع سوریه «این تجاوز آشکار بار دیگر حمایت اسرائیل از گروههای تروریستی مسلح در سوریه و تلاش مذبوحانه آن برای افزایش روحیه از هم پاشیده (تروریست‌ها) را ثابت کرد؛ روحیه‌ای که بر اثر دریافت ضربات دردناک در منطقه حرستا در غوطه شرقی و پیروزی‌های کوبنده در ادلب، از هم گسیخته است»...‌ «سوریه مسئولیت کامل این تجاوز و تبعات آن را برعهده اسرائیل می‌داند و تأکید می‌کند که آماده مقابله با این تجاوزها و ادامه جنگ با گروههای تروریستی و قطع شاخه‌های تروریستی اسرائیل و بازگرداندن امنیت و ثبات به همه خاک جمهوری عربی سوریه است».
از سوی دیگر همزمان با زمزمه‌هایی درباره عملیات نظامی ترکیه در عفرین در شمال غرب سوریه، منابع از ارسال تجهیزات بیشتر به نزدیکی مرز سوریه خبر می‌دهند. خبر دیگر از سوریه آنکه رئیس اداره امور بشردوستانه سازمان ملل دیروز برای دیدار با مقامات دولت سوریه، به دمشق سفر کرد.
لازم به ذکر است صهیونیست‌ها در حالی به نقض حریم هوایی سوریه پرداخته‌اند که در عرصه جهانی برای مقابله با این رژیم تحرکات گسترده‌ای صورت می‌گیرد. آژانس کودکان سازمان ملل متحد "یونیسف" تلاش می‌کند نام ارتش صهیونیستی را در لیست سازمان‌های تروریستی چون داعش و بوکوحرام که تجاوزات خطرناکی را علیه کودکان مرتکب شده‌اند قرار دهد. مسئولان ارشد یونیسف به همراه سازمان‌های غیردولتی حامی حقوق کودکان تلاش دارند با همکاری یکدیگر زمینه قرار گرفتن نام ارتش صهیونیستی را به خاطر تجاوزات خطرناکی که علیه کودکان فلسطینی مرتکب شده، در لیست سازمان‌های تروریستی ناقض حقوق کودکان قرار دهند. راي‌اليوم در گزارشي از فعاليت جنبش تحريم رژيم صهيونيستي نوشت: حمايت‌ها از اين جنبش روز به روز بيشتر و گسترده تر می‌شود.
طبق اين بيانيه، با وجود اعتماد عريان دولت اشغالگر به دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمريکا و تکيه بر حمايتهاي آن، تعداد زيادي از کشورهاي جهان در برابر تصميم ترامپ براي به رسميت شناختن قدس اشغالي به عنوان پايتخت اسرائيل ايستاده اند.
در اين بيانيه آمده است: در اين ميان آفريقاي جنوبي بار ديگر از جهان ياد گرفت که چگونه کنار حق و عدالت بايستد و با ستمگري مقابله کند زيرا حزب حاکم کنگره ملي آفريقاي جنوبي در اين کشور تصميم گرفت از دولت بخواهد در اعتراض به تصميمات دولت آمريکا، سطح روابط ديپلماتيک با تل‌آويو را کاهش دهد.
در بيانيه جنبش تحريم اسرائيل آمده است اين موفقيت و نيز نزديک بودن اقدام سازمان ملل در صدور فهرست آن دسته از شرکتهاي اسرائيلي و بین‌المللي که در اشغالگري و شهرک سازي دست دارند، اين جنبش را تشويق می‌کند که به اقدامات روش مند خود که از سال ۲۰۰۵ آغاز شده است، ادامه دهد تا زمان تحريمها ضد نظام اشغالگر اسرائيلي فرا برسد. اين در حالي است که جنبش تحريم اسرائيل در چنين روزهايي در حمايت از مقاومت مردمي قهرمانانه در فلسطين اشغالي ضد اشغالگران و ضد همدستي دولت آمريکا با آن و نيز تقويت فعاليتهاي مردمي خارج از فلسطين، اهميت بسياري يافته است.

کد مطلب: 102677
 
Share/Save/Bookmark