میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۴
 
 
روحانی در افتتاح آزاد راه تهران-شمال:
تحریم بر پروژه تهران- شمال تأثیر نگذاشت
تحریم بر پروژه تهران- شمال تأثیر نگذاشت
 

رئیس‌جمهور گفت: افتخار می‌کنیم که تحریم نتوانست بر اراده مهندسین، کارگران و مدیران ما و همه بخش‌های مختلف از جمله وزارت راه و بنیاد مستضعفان برای تکمیل این پروژه مهم تاثیر بگذارد.
حسن روحانی رئیس ‌جمهور کشورمان در «آیین افتتاح فاز ۱ آزاد راه تهران شمال» با تبریک فرارسیدن ماه رجب اظهار داشت: دین ما، اسلام را در کنار سلامت می‌گذارد. اسلام دین سلامت است و سلامت روح و جسم انسان، هدف اسلام است. اگر ما اسلام را مراعات کنیم، جسم، روح، زندگی مادی و معنوی توأم با رضای حق خواهد بود.
رئیس‌جمهور افزود: ماه رجب، ماه بسیار مبارکی است. ماه رجب، ماه رحمت و ماه امیرالمؤمنین علی (ع) است. همه این مناسبت‌ها موجب شد که این روز را برای افتتاح این پروژه انتخاب کنیم البته ما تردید داشتیم که مراسم افتتاحیه فاز یک آزادراه تهران-شمال را دیروز برگزار کنیم یا امروز.
وی بیان کرد: امروز، روز بسیار خوشحال‌کننده‌ای برای ملت ایران است. ما این پروژه را در دوران تحریم ساختیم و افتخار می‌کنیم به اینکه مهندسین، مدیران، کارگران و البته همه بخش‌های مختلف از جمله وزارت راه و بنیاد مستضعفان و همه دست‌اندرکاران این پروژه توانستند با وجود تحریم، این پروژه عظیم را به سرانجام برسانند و تحریم نتوانست مانع آنها برای تکمیل این پروژه بسیار مهم باشد البته این تحریم‌ها در زمانبندی انجام پروژه، ما را با یکسری تأخیرها مواجه کرد.
رئیس‌جمهور با اشاره به تحریم‌های گسترده در حوزه‌های مختلف گفت:
ما از همان ابتدا گفتیم که دولت با تمام توان به دنبال انجام این پروژه خواهد بود البته من از سال ۱۳۷۵ با این پروژه سر و کار داشتم. از زمانی که آیت‌الله هاشمی تصمیم گرفت این پروژه آغاز شود، ایشان من را خواستند و در این خصوص با من صحبت کردند. کار این پروژه در دوره‌های مختلف ادامه پیدا کرد و آقای فتاح در دوره خودش با تمام توان و قدرت همان‌گونه که در هر جای دیگری این‌گونه تلاش کرده، در این عرصه نیز وارد شد. دولت ما نیز در زمان وزارت آقای آخوندی تلاش‌های بسیاری را در این خصوص انجام داد.
روحانی ادامه داد: بیان شد که چقدر این پروژه باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و زمان می‌شود. اینکه این جاده یک ساعت و نیم زمان را کم می‌کند، نمی‌توان بر آن قیمت گذاری کرد.
وی گفت: وقتی این عدد را در مورد ۱۸ هزار خودروی عبوری و سرنشینان آن حساب می‌کنیم، می‌بینیم که چه ارزشی دارد و باید گفت عمر بشر قابل قیمت گذاری نیست.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: ملت ما تسلیم نمی‌شود، سختی را تحمل می‌کند، مقاومت می‌کند و در مقابل دشمن سر خم فرود نمی‌آورد. مردم ما همچنین در حوادث طبیعی نیز به همدیگر کمک می‌کنند و دست یکدیگر را می‌گیرند.
وی گفت: در حال حاضر ویروسی از کشوری آمده و ۴۰ کشور را درگیر کرده و به همه جا خواهد رفت. این مهمان ناخوانده ای است که بی دعوت آمده و مهم این است که باید از مشکلات نهراسید و با آن مقابله کرد.
رئیس قوه مجریه افزود: نباید برای روز سختی مردم، جیب دوخت. جیبی که برای سختی مردم دوخته شده، بد است. وقتی مردم برای ماسک، مایع ضد عفونی و دستکش گرفتار هستند چرا باید سودجویی کرد. خداوند راه‌های مختلفی برای کسب مال حلال قرار داده، پس چرا برخی دنبال طلب مال حرام هستیم.
وی تصریح کرد: عوارضی را آقای اسلامی لحاظ کرده بودند که گفتیم بگذارید مردم شاد باشند و ما تخفیف در آن دادیم. رئیس جمهور اظهار داشت: ما گفتیم که بگذارید با شادی مردم این تردد آغاز شود و بعدها به صورتی جبران خواهد شد. در روزهای غیر تعطیل کمتر و در روزهای تعطیل، با قیمتی بهتر و مناسب لحاظ شود.
روحانی خاطرنشان کرد: تصمیم گرفته ایم که از قطعه یک، دولت و بنیاد هر درآمدی دارند، برای ساخت قطعه دوم هزینه کنند. البته این درآمد کافی نیست و قطعه دوم پول بیشتری برای تکمیل می‌خواهد.
وی عنوان کرد: تمام توان خود را به کار می‌گیریم. به دکتر نوبخت هم دستور می‌دهم همه امکانات لازم را در اختیار بگذارد تا ان شاءالله مردم زندگی راحت تری داشته باشند. روحانی خاطرنشان کرد: ۱۸ تونل که یکی از این تونل‌ها نزدیک ۵ کیلومتر طول دارد. این همه پل‌های زیبا و مسیر قشنگ و فرصتی که ایجاد می‌شود بسیار مهم است.
روحانی ادامه داد: این به نفع سلامت، زمان و انرژی مردم است. اینکه بیش از ۸۰ میلیون لیتر سوخت و بنزین کمتر مصرف می‌شود بسیار مهم است. وقت مردم، آلودگی و حفظ سلامت مردم در این جاده محقق می‌شود. امرور روز خوب در تاریخ ایران و مهندسین، پیمانکاران، کارگران و مدیران عزیز ما ثبت می‌شود به عنوان جهاد همه جانبه ملت ایران برای سازندگی ثبت می‌شود.

کد مطلب: 112973
 
Share/Save/Bookmark