میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۴
 
 
«سراب ذهاب» مستندی با موضوع زلزله‌زدگان کرمانشاه
«سراب ذهاب» مستندی با موضوع زلزله‌زدگان کرمانشاه
 

به همت گروه رسانه‌ای تبلیغی "راز رسانه" مستند سراب ذهاب با موضوع زلزله‌زدگان سرپل ذهاب به مرحله تولید رسید.
عمران چراغی کارگردان مستند در گفت‌وگو با سیاست روز اظهار داشت: این مستند پس از زلزله آذرماه سال‌جاری در استان کرمانشاه که کانون زلزله شهر سرپل ذهاب و بخش‌های ازگله و ثلاث باباجانی بود، ساخته شده است. پس از گذشت یک هفته از زلزله، تیم مستندساز گروه به منطقه اعزام شد و پس از هماهنگی‌های لازمه برای تصویربرداری و مستندسازی و حضور در بخش‌های مختلف به روستای سراب ذهاب از توابع بخش ازگله که در فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر سرپل ذهاب قرار دارد به این روستا وارد شدیم.
مسئول گروه رسانه‌ای تبلیغی راز رسانه افزود: در ابتدای ورود به روستا حجم گسترده تخریب و آوار در روستا جلب توجه می‌کرد اما در میان این آوارها کودکان به همهمه و بازی مشغول بودند و نوای کودکانه آنها در میان آوارها موج می‌زد. کمی آن طرف‌تر بانوان روستا آتشی با هیزم روشن کرده و مشغول طبخ نان بر روی آتش بودند. با عبور از مرکز روستا به بخش جنوبی روستا وارد شدیم که در آن منطقه نیروهای جهادی و پاسداران انقلاب اسلامی با کمک اهالی روستا به ساخت کانکس‌هایی برای اسکان موقت در روستا مشغول بودند. در میان این افراد چهره‌ای توجه را به خود جلب می‌کرد که با شور و حرارت در میانه میدان به سازماندهی و مدیریت افراد و منابع مشغول بود.
روحانی خوش‌سیما با چهره‌ای جذاب همچون سید مقاومت سیدحسن نصرالله در این روستا مشغول سازماندهی و مدیریت امکانات و کمک‌های مردمی بود که توسط برادران سپاه پاسداران و نیروهای مسلح و گاهی توسط خود مردم به روستا وارد می‌شد. حجت‌الاسلام سید‌حسین موسوی روحانی جوان و پرانرژی که به گفته خود او از روز اول زلزله در منطقه حاضر شده و مشغول خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده است.
این روحانی جوان که عمامه خاکی و لباس خاکی مخصوص سربازان که بر تن او کرده بود حکایت از عزم جزم او برای سازندگی و عمران و بازسازی روستا داشت و در مدت کوتاهی از حضور او در روستا محبوبیتی مثال‌زدنی در بین اهالی روستا پیدا کرده بود. تیم مستندساز ما یک روز کامل از صبح با این سید جوان همراه شده و برخی از فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی و عمرانی و سازندگی که با مدیریت او در روستا انجام می‌شد تصویربرداری و ثبت و ضبط شد.
روستای سراب ذهاب غیر از این سید جوان چندی قبل نیز میهمان سیدی از تبار نیکان و خوبان بود، آری رهبر عزیزمان امام سیدعلی خامنه‌ای(حفظه‌الله) را می‌گویم که در همان روزهای نخست زلزله و داغدار بودن مردمان این دیار، بدون همهمه و سر و صدا، بدون یدک کشیدن تیم‌های امنیتی آنچنانی، بدون داشتن تیم‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی، در بین مردم زلزله‌زده این خطه پهلوان‌پرور حاضر شده و از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم و کمبودها و نیازهای آنان آشنا می‌شود.
اهالی روستای سراب ذهاب از اهل‌سنت هستند که به برکت قدوم مقام معظم رهبری انشاالله با همت هموطنان عزیزمان، با کمک نیروهای مسلح و بسیجیان و روحانیت به سرعت در حال بازسازی و به سوی زندگی پیش می‌رود. هموطنان عزیز ما با هر عقیده و قومیت از شیعه، سنی، کرد، فارس، ترک، لر، بلوچ و... همه و همه به عشق وطن با نثار کمک‌های نقدی و اقلام مورد نیاز مردم زلزله‌زده، در این امتحان بزرگ سربلند شدند.
در ادامه مهدی کشتکار از اعضای گروه ادامه داد: محرومیت‌های قبلی منطقه و زلزله‌های اخیر سبب شده بود که منطقه با مشکلات فراوان روبه‌رو شود ولی با همت هموطنان ما در روزهای نخست سیل محبت‌ها و کمک‌هایشان به منطقه سرازیر و التیامی بر آلام مردم رنجدیده و خسته و داغدار شد که انشاالله با صبر زلزله‌زدگان و کمک مردم عزیز و همت نیروهای مسلح و بسیج و مسئولان به زودی شاهد بازسازی این مناطق خواهیم بود.

کد مطلب: 102974
 
Share/Save/Bookmark