میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۷
 
 
حجت‌الاسلام صدیقی:
کاندیداها عزت ملت را مخدوش نکنند

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حضور در انتخابات مظهر ایمان به خدا و خودباوری است به کاندیداهای ریاست جمهوری توصیه کرد عزت ملت را مخدوش نکنند.
حجت‌الاسلام کاظم صدیقی با اشاره به انتخابات اظهار داشت: انتخابات و حضور ما در صحنه سیاسی و سرنوشت یک ملت مظهر ایمان ما به خداست، ما اعتقاد به خدا داریم و بر اساس اعتقاد و باور دینی پای صندوق‌های رأی می‌آییم، چون دستور ولایت و مرجعیت است.
صدیقی تصریح کرد: ما باید در سرنوشت خودمان و جامعه ایفای نقش کنیم، انتخابات مظهر خودباوری هم هست، زیرا با حضور در انتخابات اعلام می‌کنیم که در نحوه مدیریت کشور مؤثر هستیم. وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان توصیه‌هایی به مردم و داوطلبان ریاست‌جمهوری پرداخت و تصریح کرد: توصیه اول عمل به مُرّ قانون است، هم مجریان باید به مُرّ قانون عمل کنند، هم ناظران و برگزارکنندگان انتخابات بین خود و خدا عمل به قانون را واجب شرعی و مصلحت سیاسی و اجتماعی بدانند، هم نامزدها به مُرّ قانون عمل کنند، چراکه این عمل به مُرّ قانون برای جامعه ما اطمینان‌بخش است و صد البته برای خود آنها هم آبروست.
وی با بیان اینکه کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود اگر قانون را رعایت نکند آیا رئیس‌‌جمهور قانون‌شکن اعتبار و آبرو دارد یا از همان روز اول اعتمادها از او سلب می‌شود؟ گفت: اعلام صریح مواضع نامزدهای ریاست‌جمهوری باید بر اساس تأسیس و ترویج گفتمان حرکت اسلام در جهت تقویت مستضعفان و ضعفای جامعه باشد، اولویت اول دستگاه اجرایی کشور باید رسیدگی به محرومان جامعه باشد، داوطلبان ریاست‌جمهوری در تبلیغات‌شان به حاشیه نروند و به شرق و غرب نروند و به مسائلی که ربطی ندارد، نپردازند، درباره واقعیات صحبت کنند، ما با سیل بیکارها، سیل فقرا و سیل گرفتارها مواجهیم، داوطلبان ریاست‌جمهوری در گفتمان و عمل نشان دهند که به دنبال حل این مسائل و تعهد هستند.
صدیقی همچنین گفت: باید توجه داشت که حیات ملی، سیاسی و فرهنگی ما به اقتدار ماست، ما زنده به اقتداریم، با اقتدار در برابر قدرت‌های بزرگ ایستادیم و بر آنان فائق آمدیم، آن روزی که این اقتدار و روحیه را از ما بگیرند، آن روز، روز نابودی کشور و هویت ماست، ایران با برخی کشورهای دست چندم فرق دارد که با دلارهای کذا می‌توانند در آن مملکت آشوبی به پا کنند و نظامی را تغییر دهند، اینجا مملکت شهداست، اینجا مملکت اهل‌بیت و مملکت الله‌اکبر و مملکت امام‌زمان(عج) است.
وی ادامه داد: لذا داوطلبان ریاست‌جمهوری توجه داشته باشند که این عزت را مخدوش نکنند، نکته بعدی امنیت ملی و آرامش کشور است، نباید به گسل‌های قومی، زبانی و فرقه‌ای دامن زد . گروه‌هایی را تحریک کرد، این اقدامات خلاف مبانی امنیتی و سیاست حکیمانه هر سیاست‌مداری است که می‌خواهد در این کشور چند صباحی مدیریت اجرایی داشته باشد.
امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: ما تجربه خوبی از همه اقوام داریم، هم آذربایجان غیور، هم بلوچستان شجاع، حالا اینکه چه کسی عزل و چه کسی را نصب کردیم، مردم بلوچستان همیشه در کنار ما بودند و ملت ایران همه با هم برادرند، تبعیضی وجود ندارد، ما بیاییم جزیره‌ای بکنیم، خط‌کشی کنیم و حساسیت‌ها را تحریک کنیم، نه خدا را خوش می‌آید و نه به نفع آنهاست، برادران ما در شرق کشور مبتلا به فقر هستند و در اثر فقر قاچاق مواد مخدر آنجا بیداد می‌کند، اگر توانسته بودیم، فقر را در آنجا برطرف کنیم، نیازی به بسیاری از حرف‌ها نبود.
صدیقی یادآور شد: امنیت ملی با آرامش به قدری برای مردم مهم است و در مکتب ما حائز اهمیت است که کسانی که باعث شوند آرامش مردم سلب شود، قرآن کریم از آنان به عنوان محارب یاد کرده است.
وی اضافه کرد: از داوطلبان توقع داریم رعایت اخلاق را داشته باشند، هر نامزدی وقتی صحبت می‌کند تصور نکند مثل کبک است و وقتی سرش را در برف فرو کرد، هیچ‌کس او را نمی‌بیند، حرف‌ها ما بازتاب دارد، بازتاب آخرتی، برزخی، اجتماعی و سیاسی دارد. کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود نباید هر حرفی را بزند، کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود مگر باید به همه جا حمله کند؟ مگر باید با مقدسات هم دربیفتد؟ همه نامزدها باید اخلاق را رعایت کنند.

کد مطلب: 99247
 
Share/Save/Bookmark