میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
سعودی با کشتار مردم یمن بر رسوایی بحران در کاخ سلمان سرپوش می‌گذارد
عروسی خونین حجه
عروسی خونین حجه
 

سعودی که با رسوایی پهپادی و آشکارتر شدن وضعیت بحرانی درونی و ضعف شدید امنیتی مواجه است باردیگر کشتار مردم یمن را ابزاری برای پنهان‌سازی این رسوایی ساخته است چنانکه حمله جنگنده‌های سعودی به یک مراسم عروسی در «حجة» یمن به ۳۳ کشته و ۵۵ زخمی رسید.
در چنین شرایطی هنوز بیمارستان «الجمهوری» در استان حجة، در حالت فوق‌العاده است و خواستار کمک شهروندان یمنی و اهدای خون به زخمی‌ها است. رئیس این بیمارستان اعلام کرده است که ۳۰ کودک در این حمله سعودی‌ها زخمی شده‌اند که حال برخی از آنها بسیار وخیم است.
سخنگوی وزارت بهداشت یمن نیز با وخیم توصیف کردن اوضاع امدادرسانی اعلام کرد که این وزارتخانه ناچار شده است که یک بیمارستان میدانی برای کمک به زخمی‌ها ایجاد کند زیرا بیمارستان الجمهوری گنجایش لازم برای مداوای زخمی‌ها را ندارد. وی در ادامه سازمان ملل را مسئول تکرار جنایاتی این‌چنین علیه شهروندان یمنی دانست و گفت: سازمان ملل ثابت کرده است که نمی‌تواند جنایت علیه یمن را متوقف کند و این اهمال قابل قبول نیست. این جنایت، تنها چند روز پس از تهدید «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی که گفته بود حملات علیه ملت یمن را تشدید خواهد کرد، صورت گرفت.
در واکنش به جنایات سعودی واحد صنایع نظامی یمن، پس از بازدید رئیس شورای عالی سیاسی این کشور از صنایع نظامی نیروهای مسلح، از رونمایی سلاحی جدید و استفاده از آن در نبرد با ائتلاف سعودی طی روزهای آتی خبر داده است. «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن، از واحد صنایع نظامی نیروهای مسلح یمن بازدید کرده است.
واحد صنایع نظامی در نیروهای مسلح یمن از اسلحه جدیدِ بومی رونمایی و اعلام کرده که قرار است طی روزهای آتی وارد خدمت نظامی برای مواجهه با تجاوز سعودی - آمریکایی به یمن شود. این سلاح یکی از صنایع نظامی بومی یمن محسوب می‌شود. جنایات سعودی در یمن در حالی صورت می‌گیرد که این رژیم در درون با بحران‌های شدیدی مواجه است و حتی از احتمال کودتا علیه شاه و ولیعهد سعودی سخن به میان می‌آید. مخالفان عربستانی آل‌سعود تاکید کرده‌اند ولیعهد سعودی درپی حادثه پرابهام شامگاه شنبه منطقه الخزامی ریاض در حالتی از ترس و نگرانی شدید به سر می‌برد.

کد مطلب: 104071
 
Share/Save/Bookmark