میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۰
 
 
جزئیاتی تکان‌دهنده از خطوط هوایی آمریکا

ان‌بی‌سی نیوز در گزارشی به بررسی معضل آزار و اذیت جنسی مسافران و مهمانداران در پرواز‌های آمریکا پرداخت.
ان‌بی‌سی نیوز در مطلبی به معضل آزار و اذیت‌های جنسی مکرر مسافران و مهمانداران در پروازهای آمریکایی اشاره کرد. «دیوید رودسکی»، یکی از نیروهای ویژه سازمان اف‌بی‌آی هفته گذشته در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد آزار و اذیت‌های جنسی در داخل پروازهای خطوط هوایی آمریکا تا «سطح هشداردهنده‌ای» افزایش یافته است و هیچ‌کس علت این مسئله را نمی‌داند.
سازمان اف‌بی‌آی سال گذشته میلادی ۶۳ گزارش مربوط به تعرض جنسی در داخل هواپیماها را بررسی کرد و این بررسی نشان داد این رقم با ۶۶ درصد افزایش در مقایسه با سال ۲۰۱۴ که ۳۸ مورد آزار جنسی گزارش شده بود، همراه بوده است.
در گزارش اف‌بی‌آی آمده است شاید علت افزایش آمار این باشد که مردم بیشتری این روزها به خود جرأت می‌دهند درباره اینگونه جنایات صحبت کنند؛ اما با این وجود آخرین آمار ارائه شده احتمالا نشان‌دهنده بخشی از این حوادث است؛ زیرا قربانیان آزار جنسی به طور معمول این مسئله را پیگیری نمی‌کنند. حتی اگر آنها این مسئله را پیگیری هم کنند، هیچ آژانسی وجود ندارد که به طور جامع به بررسی این گزارش‌ها بپردازد.
در آخرین نمونه این گزارش‌ها آمده است که هفته گذشته پسر «چارلی بیکر»، فرماندار ماساچوست به آزار جنسی یک زن مسافر در طول پرواز هواپیمایی «جت بلو» از واشنگتن به بوستون متهم شده است. پلیس در حال حاضر مشغول بررسی این پرونده است.

کد مطلب: 105016
 
Share/Save/Bookmark