میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۹
 
 
کلاه‌تان را بگذارید بالاتر!
آقای وزیر آموزش و پرورش در دیدار با خانواده‌های داغدار حادثه آتش‌سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان...

آقای وزیر آموزش و پرورش در دیدار با خانواده‌های داغدار حادثه آتش‌سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان گفته «با وجود اینکه در سراسر کشور با مشکلات وسایل گرمایشی استاندارد مواجه هستیم اما تمامی مدارس سیستان و بلوچستان تا ۲ سال آینده به وسایل گرمایشی استاندارد مجهز خواهند شد»
دست شما درد نکند! راضی به زحمت نبودیم! خب خدا را شکر حالا می‌شود پرونده مریم، مونا، صبا و یکتا را هم بست و به ادامه زندگی پرداخت. اصلا هم مهم نیست که جان ناقابل! چهار کودک که دیشب باید کنار خانواده «یلدا» را جشن می‌گرفتند گرفته شد و به جای جمع «گرم» خانواده، خاک «سرد» را در آغوش گرفتند.
خب تا دو سال آینده هم فعلا باید «بسوزیم» و بسازیم. راستی فقط مدارس سیستان و بلوچستان وسایل گرمایشی استاندارد ندارند؟ یعنی همه مدارس کشور گلستان است و همین یک استان مشکل دارد؟ مثل گاز که گفتند همه مراکز استان‌ها دارند و دو سال پیش گفتند به زاهدان هم رسید؟ یعنی ما در هیچ کجای ایران جایی شبیه «شین‌آباد» و «اسوه حسنه» نداریم؟
راستی آقای وزیر! کاش شما که تا «زاهدان» قدم‌رنجه کردید و رفتید، از دفتر و دستک‌تان می‌خواستید تا مدارس دیگر را هم به شما نشان بدهند، مدارسی که نیازی به «سیستم گرایشی استاندارند» ندارند. چون اصلا اتاقی ندارند. چون اصلا کلاسی وجود ندارد. بچه روی خاک، توی فضای باز، با تخته سیاه سیار! نشسته‌اند و درس می‌خوانند!
بچه‌ها زیر کپر و زیر آسمان، هم از گرمای آفتاب تابستان «می‌سوزند» و هم سرمای «سیاه» زمستان، جان‌شان را می‌سوزاند.
کلاه‌تان را بگذارید بالاتر! خییییلی‌بالاتر! کاش کشور به مدیریت «استاندارد» وکیل و وزیر و مسئولانش مجهز می‌شد. 

نویسنده: محسن رجبی

کد مطلب: 107285
 
Share/Save/Bookmark