میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴
 
 
سیاست مجازی
حمله به نظام ناکارآمد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار پستی، علت حملات پی‌درپی آمریکا به ایران را کارآمدی نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد.
سعید جلیلی نوشت: اگر جمهوری اسلامی ناکارآمد است، چرا خود آمریکایی‌ها در اصلی‌ترین اسنادشان مانند سند استراتژی امنیت ملی‌شان می‌گویند هر طور شده باید جلوی ایران را بگیریم؟ نظام ناکارآمد که موفقیتی ندارد که بخواهند جلویش بایستند! در دنیا نزدیک ۲۰۰ کشور وجود دارد ولی چرا در بین همه این کشورها ایران کانون حملات امریکا است؟ چون ناکارآمد هستیم اینقدر به ما حمله می‌کنند؟

انقلابیون بداخلاق
عزت‌الله ضرغامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آقای مهندس فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی است. کارآمد، انقلابی و با اخلاق است. اینکه انقلابی‌گری را با تاکید بر اخلاق متذکر می‌شوم به این دلیل است که بعضی انقلابیون بداخلاق‌اند! معتقد است که در کشور همه باید با هم کار کنند و نباید بین مسئولان و مدیران کشور مرزبندی باشد. تعبیر مهندسی "ملات" را از ایشان خیلی پسندیدم. می‌گفت آجر و سنگ و موزاییک خوب، باید با ملات مناسب کار شود تا یکپارچه و کارآمد باشد. و نتیجه می‌گرفت که بعضی آدم‌ها باید در نظام اجرایی کشور بیش از دیگران نقش ملات را بازی کنند تا کارها پیشرفت کند.
* پی‌نوشت
آقای فتاح تلاش می‌کند با دولت همکاری کند. رئیس‌جمهور هم در جلسه‌ای از ایشان خیلی تعریف کرد. به خصوص در اوایل سال همکاری مشترک آنان باعث شد تا سهمیه خوبی در حدود ۴ هزار میلیارد تومان برای طبقه نیازمند جامعه در نظر گرفته شود. و این خیلی خوب است.

فرصت مغتنم تحريم‌ها
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اینستاگرامش نوشت: حمايت مردم از نظام و صبر و تحمل آنان در مقابل تحريم‌ها و مشكلات اقتصادی فرصت مغتنمی برای دولت، مجلس و قوه قضاييه است تا با برنامه‌ريزی و بكارگيری همه توانايی‌ها، با بيكاری و فساد مبارزه كنند. مسئولان سه قوه حمايت مردم را صرفا تاييد خودشان ندانند و از اين فرصت برای حل مشکلات استفاده كنند وگرنه مردم در آينده از آن‌ها روی گردان خواهند شد و در تاريخ نیز از این تضییع فرصت به نيكی یاد نخواهند کرد.

کد مطلب: 102686
 
Share/Save/Bookmark