میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۳
 
 
همدستی داعش و سعودی علیه مردم یمن

خبری مخابره شد و باز هم معلوم شد که بر اثر درگیری میان نیروهای جنبش انصارالله و عناصر گروه تروریستی داعش در استان البیضاء یمن ۴۲ نفر کشته و زخمی شدند و این نشان از یک همدستی بین‌المللی بین تروریست‌ها و سعودی در کشتار مردم بی‌دفاع یمن داشت.
در این‌باره اما یک منبع نظامی در وزارت دفاع یمن گفته که عناصر داعش مستقر در منطقه اعوش به نیروهای کمیته‌های مردمی در منطقه الظهره واقع در غرب شهر یکلا از توابع شهر ولد ربیع حمله کردند. به گفته این منبع، بر اثر این حمله، ۳۰ نفر از عناصر مهاجم داعش از جمله چند تبعه سوری و یک تبعه پاکستانی عضو داعش کشته شدند. لازم به یادآوری است که عناصر داعش، پیشتر نیز به یک مدرسه دولتی و یک خودروی زرهی بی‌ام‌پی کمیته‌های مردمی در منطقه الظهره حمله کردند.
این منبع خاطرنشان کرد نیروهای مشترک یمنی تجمعات گروه تروریستی داعش در پایین شهرک الجیف از توابع شهر ولد ربیع را هدف قرار دادند. البته نباید فراموش کرد که قبلا نیز شاخه داعش در یمن، چند عکس از شرکت رسمی عناصرش در درگیری علیه ارتش و کمیته‌های مردمی در یکی از مناطق قیفه واقع در استان البیضاء واقع در مرکز یمن را منتشر کرده بود.
داعش، نیروهای انصارالله را "مشرک" دانسته و اعلام کرده است با استفاده از تسلیحات سنگین، مواضعی را در منطقه الظهره واقع در قیفة برداع هدف قرار داده است. یک منبع امنیتی در استان البیضاء در این‌باره به اسپوتنیک اعلام کرده است همزمان با گسترش دامنه نفوذ داعش در مناطق یکلا، النقعه، العرار و عقبه زعج، شماری عنصر مسلح به همراه خانواده‌هایشان، از طریق استان ابین وارد این استان شده‌اند. این افراد از طریق دریای عرب، به یمن رسیده‌اند.
در عین حال منابع امنیتی یمن هم از پاسخ به تجاوزات سعودی که پدرخوانده داعش است خبر می‌دهند و از کشته و زخمی شدن چندین نفر از عناصر وابسته به دولت مستعفی یمن و طرفدار عبدربه منصور هادی در استان شبوه و منطقه المخاء استان تعز خبر دادند. یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله محل استقرار نظامیان سعودی را در شرق منطقه «یختل» در منطقه المخاء هدف قرار داد. یگان موشکی و توپخانه‌ای ارتش یمن و انصارالله دیروز نیز پایگاه‌های ارتش عربستان و مزدوران آنها را در نجران و جیزان هدف قرار داد.

کد مطلب: 100480
 
Share/Save/Bookmark