میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۴
 
 
انتظارات مدیریت شهری آینده تهران از دولت چیست؟
انتظارات مدیریت شهری آینده تهران از دولت چیست؟
 
چهار سال آینده از نگاه بسیاری از کارشناسان حوزه شهری می تواند برای شهر تهران حساس و رو به رشد باشد، یکی از مسائلی که می تواند در زمینه پیش برد اهداف مدیریت شهری تهران در دوره ششم نقش اساسی را ایفا کند، مسئله همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی با شهرداری و شورای شهر تهران است، موضوعی که در چند سال اخیر شهروندان تهرانی را از نظر هماهنگی اذیت کرده است، در چهار سال اخیر شورای شهر تهران با توجه به اینکه با دولت همسو بود نتوانست انتظارات شهروندان را برآورده کند؛ برای مثال یکی از موضوعاتی که مدیریت شهری تهران از دولت گلایه داشت بحث حمل و نقل داخلی و تامین آن بود که دولت در این زمینه کم کاری کرد.

لزوم همکاری مجلس و شورای شهر
حالا برخی از نمایندگان مجلس خواستار همکاری با مدیریت شهری ششم تهران و شهردار آینده هستند، در همین زمینه اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با میزان در مورد تعامل مجلس شورای اسلامی با شورای شهر آینده اظهار کرد: شوراهای اسلامی شهرها به عنوان یک پارلمان نقش اساسی در زندگی مردم و شهروندان دارد؛ همه شهر ها نیازمند یک حمل و نقل پاک و قابل دسترسی هستند که مجلس شورای اسلامی می تواند به همراه دولت مدیریت شهری را در این زمینه یاری کند.
وی افزود: این دوره دولت کمک چندانی به مدیریت شهری نکرد که این موضوع می تواند به سلامت و محیط زیست تاثیر گذار باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ساماندهی ساخت و ساز شهری مسئله بعدی است که باید مورد توجه قرار بگیرد که باید از اولویت های مدیریت شهری و دولت باشد که به همکاری متقابل نیازمند است.
شاکری ادامه داد: کسب و کارهای خرد شهری نیز از اولویت سومی است که می تواند موتور محرک کسب و کارهای بزرگ باشند، موضوعی که می تواند با همکاری مدیریت شهری آینده هر شهری تاثیر گذار باشد.

انتظارات مدیریت شهری آینده تهران از دولت چیست؟
سیدجعفر تشکری هاشمی منتخب مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با میزان در مورد تعامل مدیریت شهری آینده با دولت منتخب اظهار کرد: با توجه به هماهنگی و وفاقی که در دولت و مجلس شورای اسلامی وجود دارد به طور کلی حل مسائل شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته بهتر خواهد شد.
وی افزود: متاسفانه شهر تهران از نظر امکانات از سوی دولت تحریم شده بود، اما این ظرفیت وجود دارد در دولت جدید و مجلس انقلابی نگاه خوبی به شهر تهران شود و منتخبین مردم نیز درشورای اسلامی شهر تهران نیز تمام تلاش خود را می‌کنند تا تعامل خوبی بین مدیریت شهری تهران، دولت و مجلس شورای اسلامی بر قرار شود.
ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در مورد اولویت‌های مدیریت شهری تهران در زمینه تعامل با مجلس شورای اسلامی و دولت آینده اظهار کرد: مهمترین اولویت مدیریت شهری تهران قانون درامد پایدار در مجلس است؛ همچنین بحث توجه به حمل و نقل درون شهری در تهران از نکاتی است که پیگیری خواهیم کرد و همچنین تلاش خواهیم کرد شهردارتهران در جلسات هیات دولت حضور داشته باشند و مسائل شهر تهران را از نزدیک با دولت دنبال کنند.

مجلس به دنبال ریل‌گذاری مناسب برای مدیران شهری است
علی حدادی عضو مجلس شورای اسلامی در گفتگو با میزان در همکاری مجلس شورای اسلامی مدیریت آینده شهر‌ها اظهارکرد: برای تاثیر گذاری بهتر مدیریت شهری طرح جامع مدیریت شهری در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت که در زمینه تاثیرگذاری پیشبینی‌هایی شد؛ لذا در راستای خدمات رسانی در مجموعه مدیریت شهری و توانمند سازی شورا‌های اسلامی شهر و روستا طرح جامع مدیرت شهری تاثیر گذاری بالایی دارد.
وی افزود: در این طرح تلاش می‌شود دستگاه‌های خدمات رسان با مدیریت شهری همکاری مستقیمی داشته باشند تا بتوانند خدمات خوبی را به شهروندان ارائه دهند که حرکت رو به جلویی برای مدیران شهری است.
عضو مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در اصلاح انتخابات شورا‌ها و روستا تصویباتی داشتیم که قرار است به عنوان مجموعه‌ای از سوی مجلس به عنوان هیات نظارت بر عملکرد شورا‌ها نظارت داشته باشد که بتواند آسیب شناسی مناسبی در این زمینه صورت بگیرد که خروجی بهتری داشته باشند.
حدادی گفت: مجلس شورای اسلامی به دنبال انسجام و وحدت و ریل گذاری مناسب برای شورا‌های اسلامی شهر و روستاها است.
کد مطلب: 119039
 
Share/Save/Bookmark