میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۴
 
 
اشغالگران قدس باردیگر ناکام شدند
واکنش پدافند سوریه به تجاوز ارتش صهیونیستی

در ناکامی دیگر برای ارتش صهیونیستی، پدافند هوایی ارتش سوریه توانسته اغلب موشک‌های شلیک‌شده توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به سمت فرودگاه دمشق را ساقط کند.
ارتش سوریه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ساعت ۲۳:۱۵ (به وقت محلی) چندین موشک به سمت فرودگاه دمشق شلیک کردند. در پی این حمله، پدافند هوایی ارتش سوریه فعال شده و به گفته دمشق، اغلب موشک‌های مهاجم را ساقط کرده است. در بخشی از بیانیه ارتش سوریه در مورد نتایج این حمله، آمده است: «تا این لحظه، خسارت محدود بوده است و تنها به یک انبار در فرودگاه آسیب رسیده است.» همزمان یک منبع مطلع در وزارت حمل‌ونقل سوریه به سانا گفته است که با وجود حمله رژیم صهیونیستی، پروازها در فرودگاه دمشق براساس برنامه قبلی در حال انجام است و اختلالی در فعالیت فرودگاه به وجود نیامده است.
ویدئوهایی که از لحظات اولیه این حملات منتشر شده، نشان می‌دهد که چندین انفجار در آسمان دمشق رخ داده است. به نوشته سانا، این انفجارها حاصل هدف قرار گرفتن موشک‌های مهاجم هستند. حمله رژیم صهیونیستی به دمشق ساعتی پس از آن صورت گرفت که گزارش‌هایی از پرواز سه جنگنده این رژیم در آسمان لبنان منتشر شد.
در همین حال یک معارض سوری در جریان دیدار با شماری از سرکرده‌های گروههای تروریستی گفت؛ کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس به آنان گفته‌اند که دیگر به آنها نیازی ندارند. این اقدام و به تبع آن تأکید بحرین بر ادامه فعالیت سفارت منامه در دمشق و در کنار آن اعلام منابع خبری مبنی بر تلاش عربستان سعودی برای بازگشایی سفارت خود در سوریه خشم معارضان سوری را به همراه داشته است. این معارض سوری در جریان نشست با شماری از سرکرده‌های گروههای تروریستی گفت: [عرب‌های حاشیه خلیج‌فارس» به خاطر اینکه نتوانستند با جنگ نظام بشار اسد را سرنگون کنند به ما می‌گویند که از امروز به بعد، نیازی به شما نداریم و راههای دیگری برای رسیدن به اهدافمان داریم».
وی در ادامه اعلام کرد: «همین مسئله باعث شد نزدیک واسطه سعودی بروم و از او بخواهم که درباره این موضوع توضیح بدهد. او نیز با تکبر و غرور به من گفت این مسائل در تخصص شما نیست و ارتباطی به شما ندارد». از سوی دیگر وزیر خارجه ایتالیا با بیان اینکه وضعیت سوریه در حال تبدیل به حالت طبیعی خود است، بازگشایی سفارت رم در دمشق را مهم عنوان کرد.
«انزو موئاورو میلانسی» وزیر خارجه ایتالیا به خبرگزاری رسمی این کشور (انسا) گفته که رم در تلاش است دست به چنین اقدامی بزند و در راستای زمانبندی آن فعالیت می‌کند. میلانسی تأکید کرد که با توجه به «انتقال وضعیت سوریه به حالت طبیعی» چنین اقدامی طبیعی و مهم است. ارتش ترکیه یگان‌های کماندویی خود را به مرز‌های استان ادلب سوریه که اخیرا شاهد درگیری‌های شدید بین جبهه النصره و جنگجویان ارتش آزاد بود، اعزام کرد. جنگجویان ارتش آزاد از حمایت آنکارا برخوردار هستند.
خبرگزاری آناتولی ترکیه تاکید کرد تجهیزات جدید ارتش این کشور به استان هاتای رسید تا بین یگان‌های مستقر نزدیک مرز‌های سوریه توزیع شود. این تجهیزات شامل خودرو‌های زرهی است. در این میان در پی حمله پهپادی بی سابقه ارتش سوریه به محل برگزاری نشست تروریست‌های النصره در حومه شمالی حماه خسارات و تلفات سنگینی به این گروه تروریستی وارد شد.

کد مطلب: 107564
 
Share/Save/Bookmark