میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۰
 
 
با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره)؛
مراسم ترحیم رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد
مراسم ترحیم رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد
 

مراسم ترحیم رفیق دیرین و همسنگر دوران مبارزات و همکار نزدیک دوران جمهوری اسلامی حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی‌رفسنجانی(رحمة الله علیه) رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد.
در این مراسم که اعضای خانواده و بستگان حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی‌رفسنجانی، رؤسای قوای سه‌گانه، مسئولان کشوری و لشکری، شخصیت‌ها، سفرا و میهمانان خارجی و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند، قاریان، آیاتی از کلام‌الله مجید را تلاوت کردند و ذاکران اهل‌بیت(علیهم السلام) به مداحی پرداختند.
در این مراسم، آیت‌الله موحدی‌کرمانی در سخنانی، ایمان به خدا و ایستادگی در راه حق را مهمترین ویژگیِ رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دانست و افزود: ملت قدرشناس ایران هرگز مبارزات آن یار دیرین امام و رهبری در مقابل طاغوت‌های زمان یعنی رژیم پهلوی و جبهه استکبار و همچنین خدمات و مسئولیتهای او در مقاطع مختلفی مانند دفاع‌مقدس، مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و مجمع تشخیص مصلحت نظام را از یاد نخواهند برد.
وی با اشاره به مصلحت مهم حفظ انسجام ملی و حساسیت آن یار صمیمی انقلاب بر حفاظت از مصالح نظام، افزود: در نظام اسلامی، فصل‌الخطاب مقام معظم رهبری است و ایشان نیز همواره تأکید داشت که در مقام عمل، همگی باید رهرو و مطیع رهبری باشیم.

مراسم یادبود مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در قم برگزار می‌شود
درپی درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، مجلس ختم و بزرگداشت آن مرحوم از سوی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه‌های علمیه در این شهر برگزار می‌شود.
در اطلاعیه‌ای که به این منظور صادر شده آمده است:
(انا لله و انا الیه راجعون)
«اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء»
با عرض تسلیت به مناسبت درگذشت یار دیرین امام، انقلاب و رهبری، مرحوم حضرت آیت‌الله حاج شیخ اکبر هاشمی‌رفسنجانی(ره) رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو مجلس خبرگان رهبری که در قبل و بعد از انقلاب اسلامی در میدان‌های گوناگون، نقش سرنوشت‌سازی در تحکیم مبانی اسلام، ارکان نظام، ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب(مدظله‌العالی) ایفا نموده و در مدیریت‌های عالی نظام و در خدمت به مردم عزیز آثار ماندگاری از خود بجای گذاشت.
بدینوسیله به اطلاع می‌رساند مراسم بزرگداشت آن مجاهد نستوه روز پنج‌شنبه ۲۳/۱۰/۱۳۹۵ بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود. شرکت علمای اعلام، طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه و عموم مردم ولایتمدار، تعظیم شعائر و تجلیل از مقام شامخ آن روحانی مبارز خواهد بود.
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای عالی حوزه‌های علمیه.

سفرای خارجی مقیم تهران درگذشت آیت‌الله هاشمی را تسلیت گفتند
سفرای خارجی مقیم تهران با حضور در وزارت امور خارجه، «درگذشت آیت‌الله هاشمی» را به وزیر امور خارجه کشورمان تسلیت گفتند.
به گزارش اداره دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، سفرای خارجی مقیم تهران دیروز با حضور در وزارت امور خارجه درگذشت حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به وزیر امور خارجه تسلیت گفتند.

محسن هاشمی بخشی از وصیتنامه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را قرائت کرد
فرزند ارشد آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بخشی از وصیتنامه وی را که در سال ۷۹ نوشته بود در برنامه زنده تلویزیونی قرائت کرد.
صبح دیروز و در جریان حضور محسن هاشمی در برنامه زنده تلویزیونی «حالا خورشید»، وی بخشی از وصیتنامه پدرش را به این شرح قرائت کرد: «بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون چیزی بر دارایی‌های قبل از انقلابم نیفزوده‌ام و هزینه‌های زندگی را در درجه اول از عوائد فروش اموال قبل از انقلاب و در درجه دوم از حقوق و مزایای قانونی‌ام برداشتم.»
محسن هاشمی تصریح کرد که بیش از ۹۰ درصد اموال آیت‌الله هاشمی در راه انقلاب هزینه شد و دارایی‌های وی بسیار کم است.
بنابر این گزارش، این وصیتنامه در سال ۷۹ نوشته شده و وصیتنامه جدیدی از آیت‌الله هاشمی یافت نشده است.
همچنین محسن هاشمی به عنوان فرزند ارشد؛ به عنوان وصی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی معرفی شده است.

کد مطلب: 98176
 
Share/Save/Bookmark