میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
ناکارآمدی ساختار سرمایه‌داری بلای جان میلیون‌ها نفر شده است
سبقت تلفات کرونا درآمریکا از قربانیان جنگ ویتنام

ناتوانی و ضعف شدید نظام سرمایه‌داری حاکم بر غرب هر روز قربانی بیشتری می‌گیرد چنانکه شمار قربانيان مرتبط با ويروس کرونا در آمریکا از آمار تلفات نظامیان اين کشور در جنگ ویتنام فراتر رفته است.
خبرگزاری رویترز در خصوص آمار مبتلایان و شیوع کرونا در ایالات متحده گزارش کرد در حالیکه شمار مرگ و میر مرتبط با کرونا در آمریکا از آمار تلفات نظامیان آمریکا در جنگ ویتنام فراتر رفته است.
در همين حال؛ کارشناس شبکه بي بي سي اذعان کرد که آمار واقعی کرونا در آمريکا ده برابر آمار رسمی است، هر هفته بيش از چهار ميليون آمريکايي بيکار مي شوند و درآمد ناخالص ملي اين کشور هم بين سه تا شش درصد کاهش پيدا کرده است.دانشگاه آمریکایی جانز هاپکینز نيز اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به ۵۹ هزار و ۲۶۶ تن و شمار مبتلایان به یک میلیون و ۳۵ هزار و۷۶۵ نفر افزایش یافته است.
براساس این آمار، بیشترین مبتلایان و آمار مرگ ناشی از کرونا در نیویورک است. تاکنون ۲۳ هزار و ۱۳۴ نفر در نیویورک براثر ابتلا به کرونا مرده اند و ۳۰۱ هزار و ۴۸۹ نفر هم مبتلا شده اند.در نیوجرسی نیز با ثبت شش هزار و ۴۴۲ مورد مرگ، ۱۱۳ هزار و ۸۵۶ مورد مبتلا ثبت شده است.
در ماساچوست نیز ۵۸ هزار و ۳۰۲ مورد ابتلا و سه هزار و ۱۵۳ مورد مرگ و ایلینوی نیز ۴۸ هزار و ۱۰۲ مورد ابتلا و دو هزار و ۱۲۵ مورد مرگ ثبت شده است.در کالیفرنیا نیز ۴۶ هزار و ۱۶۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا تاکنون ثبت شده و هزار و ۸۶۴ نفر مرده اند و در پنسیلوانیا از ۴۵ هزار و ۱۳۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا تاکنون دو هزار و ۴۶ نفر جان خود را از دست داده اند.در میشیگان نیز ۳۹ هزار و ۲۶۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و سه هزار و ۵۶۸ نفر براثر این بیماری درگذشته اند.در فلوریدا نیز ۳۲ هزار و ۸۴۸ ابتلا و هزار و ۱۷۱ مورد مرگ ثبت شده است.در تگزاس نیز از ۲۶ هزار و ۱۷۱ مورد ابتلا ۶۹۰ نفر مرده اند و در واشنگتن نیز ۱۴ هزار و ۳۸۸ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۷۹۲ نفر نیز جان باخته اند.وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نيز اعلام کرد، مجموع مبتلایان به کرونا میان نیرو‌های مسلح این کشور از مرز ۶۶۰۰ تن گذشت.
خبر دیگر از بحران در آمریکا آنکه تفنگداران دریایی و ارتش آمریکا بیش از دیگر نیرو‌ها پرسنل خود را بر اثر خودکشی از دست می‌دهند.نتایج گزارش سالانه از میزان خودکشی در ارتش آمریکا نشان می‌دهد میزان خودکشی در میان سربازان وظیفه نیرو‌های مسلح در حال افزایش است. تفنگداران دریایی و ارتش آمریکا بیش از دیگر نیرو‌ها پرسنل خود را بر اثر خودکشی از دست می‌دهند. با این حال، این میزان مرگ و میر ناشی از خودکشی در میان نظامیان و غیرنظامیان تقریبا برابر است. برنامه گزارش حوادث خودکشی وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه گزارش سالانه خود را در خصوص مرگ و میر نظامیان آمریکایی بر اثر خودکشی، اقدام ناموفق به خودکشی و عوامل مرتبط منتشر کرد.در سال ۲۰۱۸, ۳۲۵ مورد خودکشی در میان سربازان وظیفه ثبت شد که نتیجه آن ۲۴/۸ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر بود.در این گزارش آمده است، تعداد مرگ و میر ناشی از خودکشی در میان سپاه تفنگداران نیروی دریایی آمریکا از دیگر نیرو‌ها بالاتر و ۳۱/۴ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است. نیرو‌های مسلح نیز با ۲۹/۵ مرگ ناشی از خودکشی در هر ۱۰۰ هزار نفر پس از آن قرار گرفته است.میزان مرگ و میر بر اثر خودکشی در میان نیروی دریایی و نیروی هوایی آمریکا به ترتیب ۲۰/۷ و ۱۸/۵ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر گزارش شده است.
از درون جامعه آمریکا نیز خبر می‌رسد صدها آمریکایی برای دریافت کمک‌های غذایی در لس آنجلس و پنسیلوانیا صف کشیدند.در این میان مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا درباره وضع خطرناک این کشور در صورت جواب ندادن درمان‌های کرونا هشدار داد و گفت موج دوم اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد کشورش بدترین روزهای شیوع کرونا را پشت سر گذاشته است.

کد مطلب: 113567
 
Share/Save/Bookmark