میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۳
 
 
مراسم روز قدس به شکل گسترده در فضای مجازی برگزار شد
سازش با اسرائیل پذیرفتنی نیست
سازش با اسرائیل پذیرفتنی نیست
 

همزمان با فرا رسیدن روز قدس و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ، مردم انقلابی و مسئولین کشورمان،این مراسم را به دلیل بیماری کرونا به شکل گسترده در فضای مجازی برگزار کردند.
شرکت کنندگان این مراسم با اشاره بر اینکه امروز سلاح جدیدی به نام اینترنت برای آگاهی عمومی درباره ماهیت رژیم اسرائیل و مبارزه با این رژیم به وجود آمده است، در پیامها و سخنان خود در فضای مجازی تاکید کردند: این روزها بحث از معامله قرن و الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به خاک اسرائیل بار دیگر توجه همه را به سمت مسئله فلسطین جلب کرده است مسئله‌ای که به جرأت می‌توان آن را سرسلسله همه بحران‌های موجود در منطقه غرب آسیا دانست. این گروه با تاکید بر اینکه سرمنشأ تمامی بحران‌های منطقه طی هفتاد سال اخیر در موجودیت این رژیم جنایتکار نمود پیدا می کند و سازش برخی از کشورهای عربی با این رژیم پذیرفتنی نیست اعلام کردند : مخالفت کشورهای اردن و مصر با معامله قرن نشان داد که حتی در صورت سازش و صلح با این رژیم به هیچ عنوان از خطرات جدی امنیتی آن نمیتوان در امان بود.
روز قدس نمادی از وحدت و همدلی مسلمانان در دفاع از آرمان‌های اسلامی است
رئیس جمهور در پیامی با تاکید بر اصل تغییرناپذیر "قدس پایتخت فلسطین"، اظهارداشت: برگزاری مراسم حمایت از ملت مظلوم فلسطین، در آخرین جمعه هر ماه رمضان، نمادی از استقامت، وحدت و همدلی مسلمانان در دفاع از آرمان‌های اسلام است.
حسن روحانی در این پیام با اشاره به اینکه تاکید امام راحل (ره) در حمایت از ملت‌های مظلوم جهان به ویژه مردم بی‌دفاع فلسطین همواره پیشگام و منشاء حرکت‌های روشن‌گرایانه بوده است ، افزود : تا هنگامی که دل‌های شما مردم همیشه در صحنه ایران به دریای آموزه‌های اسلامی و انقلابی متصل است، مبارزه با ستمگران و دفاع از ستمدیدگان ادامه خواهد داشت، چرا که این شور و اراده ریشه در مکتب تابناک و الهام‌بخش عاشورا دارد.
روحانی تصریح کرد: وحدت و یکدلی آحاد مردم را در این روز مهم به ویژه در دوران حساس کنونی که استکبار جهانی با زنجیره‌ای از تحریم‌ها و تهدیدات غیرانسانی خود و به راه انداختن جنگ اقتصادی، قصد دلسرد کردن ملت و ایجاد مانع در راه تحقق آرمان‌های ملی و اسلامی ما را دارند، مسألت دارم و بار دیگر تاکید بر اصل تغییرناپذیر "قدس پایتخت فلسطین" می نمایم. بی تردید پیروزی نهایی از آن مجاهدان و صابران است.
طرح مبتکرانه رهبر انقلاب متکی بر حق‌جویی است
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز در پیامی به‌مناسبت روز قدس تاکید کرد: طرح هوشمندانه و مبتکرانه مقام معظم رهبری به عنوان راهبرد اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر «مقاومت تا همه پرسی» متکی بر ایقان بر منطق حق جویی و حقیقت گستری مبانی انقلاب اسلامی است. وی در این پیام با اشاره به اینکه روز جهانی قدس یادمان ماندگار انقلاب اسلامی در حقانیت مبانی ظلم ستیزانه این نهضت بزرگ از یوغ جباران زمان است، اظهار داشت: این طرح مبانی نظری و ماهیت نظام لیبرال دمکراسی مدعیان حقوق بشر را به چالش کشیده است و خشم دشمنان استقلال و آزادی بشریت از یوغ سلطه جویان از ایران انقلابی به دلیل حقانیت همین راهبرد اساسی است.
آمادگی جوانان برای رویارویی با صهیونیست‌ها
از سوی دیگر فرمانده سپاه محمّد رسول‌الله تهران بزرگ با بیان اینکه صهیونیست‌ها بدانند گسترش جهاد در سرزمین‌های فلسطینی به هر نحوی مورد حمایت فرزندان امام قرار خواهد گرفت، تاکید کرد: جوانان ما با افتخار در گردان‌های استشهادی ثبت نام می‌کنند و آماده رویارویی با سربازان بزدل و کودک‌کش صهیونیستی هستند.
سردار محمّدرضا یزدی، با اشاره به بیانات رهبر معظّم انقلاب به مناسبت روز جهانی قدس، گفت: آنچه درباره بیانات امروز امام مسلمین لازم به اشاره است این است که آرمان بزرگ مردم فلسطین تنها به موضوع فلسطین و سرزمین‌های اشغالی خلاصه نمی‌شود.
وی با بیان اینکه آنچه رهبر انقلاب فرمودند سرلوحه کار تمام افرادی است که به‌عنوان بسیج جهان اسلامی آماده‌اند تا به آرمان فلسطین کمک کنند، خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که حتماً‌ باید مورد توجه قرار بگیرد این است که امروز دنیا و مردم مسلمان باید بدانند که اعتماد به دولت‌های عربی، ائتلاف آمریکایی و صهیونیستی نمی‌تواند مشکل فلسطین را حل کند.
سردار یزدی با بیان اینکه ما آماده‌ایم تا در جبهه مقاومت با همه توان‌مان حضور پیدا کنیم، افزود: بسیجیان تهران از روزهای اول انقلاب نشان داده‌اند در مبارزه با تجاوز رژیم صهیونیستی با حضور در قوای محمّد رسول‌الله در سال ۶۱ چگونه ضرب شست خود را نشان داده‌اند.
فرمانده سپاه محمّد رسول‌الله تهران بزرگ ادامه داد: رژیم صهیونیستی خاطرات زیادی از برخورد قوای محمّد رسول‌الله(ص) در چهل سال گذشته با خود دارد.
وی با بیان اینکه هنوز اسم احمد متوسلیان لرزه بر اندام پوشالی سربازان صهیونیست می‌اندازد، تصریح کرد: صهیونیست‌ها بدانند گسترش جهاد در سرزمین‌های فلسطینی به هر نحوی مورد حمایت فرزندان امام قرار خواهد گرفت و جوانان ما با افتخار در گردان‌های استشهادی ثبت نام می‌کنند و آماده رویارویی با سربازان بزدل و کودک‌کش صهیونیستی هستند.
وی ادامه داد: همانطور که برای ریشه‌کن کردن ویروس منحوس کرونا تلاش می‌کنیم، جهاد برای ریشه‌کن کردن ویروس صهیونیسم را هم در دستور کار قرار داده‌ایم.
ملت‌ها ظرفیت بالایی برای دفاع از آرمان فلسطین ایجاد کرده‌اند
همچنین معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: مردم ظرفیت بالایی برای دفاع از آرمان فلسطین ایجاد کرده‌اند، اگرچه شاید محافظه کاری، برخی دولتمردان را به سمت سازش سوق داده است.
سردار رسول سنایی‌راد، افزود: ابتکار امام خمینی(ره) در اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس درواقع اقدامی برای زنده نگاه داشتن قدس در جهان اسلام است. وی ادامه داد: صهیونیست‌ها تلاش بسیاری کردند که قدس را از مسئله اول بودن برای مسلمانان خارج کنند و اشتباه راهبردی برخی دولتمردان منطقه‌ای نیز به این هدف صهیونیست‌ها کمک کرد و متاسفانه شکاف و اختلاف در جهان اسلام به کج پنداری از تهدیدات واقعی انجامید. معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: صهیونیست‌ها با استفاده از شرایط خاص جهان اسلام به دنبال سو استفاده از شرایط و الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی هستند بنابراین اهمیت روز قدس امسال بیش از گذشته است.
سردار سنایی راد با اشاره به عدم برگزاری راهپیمائی روز قدس اظهار داشت: متاسفانه شیوع کرونا و ضرورت توجه به فاصله گذاری اجتماعی شرایط ویژه ای را به وجود آورده اما واقعیت این است که انتخاب روز قدس از سوی امام خمینی (ره) درواقع کشاندن موضوع قدس از سطح دولت‌ها به سطح مردم است و مردم قابلیت و ظرفیت بالایی برای دفاع از آرمان فلسطین ایجاد کرده‌اند، اگرچه شاید شرایط و محافظه کاری، برخی دولتمردان را به سمت سازش سوق داده اما با بیداری که در ده‌های اخیر در جهان اسلام به وجود آمده ملت‌ها هیچگاه به سمت سازش سوق پیدا نمی‌کنند به همین دلیل بزرگداشت روز جهانی قدس در هر شرایطی یعنی زنده ماندن آرمان قدس و پشتیبانی از محور مقاومت و آزادی قدس شریف از اشغال دست رژیم غاصب صهیونیستی.
وی بابیان اینکه امسال نیز با توجه به شرایط موجود ملت‌های آزادی خواه جهان روز قدس را گرامی خواهند داشت زیرا قدس مسئله اول مسلمانان و موضوعی زنده است، افزود: با توجه به حماقت صهیونیست‌ها در اعلام سیاست توسعه اشغال گری و تلاش برای تصرف کرانه باختری، روز قدس امسال با شکوه همه ساله و با استفاده از شیوه‌های جدید گرامی داشته می‌شد.
باید مقابل توطئه بزرگ پیش روی فلسطین ایستاد
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در شرایط شیوع کرونا به ملت غزه فشار بسیاری وارد آمد و توطئه بزرگی پیش روی فلسطین است که تنها با صدای رسا و اراده قوی باید مقابل این توطئه ایستاد.
وی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره اقدامات صهیونیست ها گفت: صهیونیست ها حرکت خزنده و پیش رونده ای دارند که باید مانع آنها شد. پوشش کار آنها نیز متفاوت است؛ زمانی دو موجود شیطانی توافق می کنند کرانه باختری را به سرزمین های اشغالی پیوند دهند که ادامه همان طرح مفتضح قرن است و زمانی نیز در قالب شرکت های فناورانه و صنعتی و بخش اقتصادی ورود می کنند که این طرح تاکید بر ممانعت از حرکت آنها دارد و با متخلفان نیز برخورد خواهد کرد. رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه سلطه گران می خواهند به اجبار طرح موسوم به معامله قرن را محقق کنند، اظهار داشت: برای مقابله با این طرح به کار میدانی و مجاهدت نیاز است؛ چرا که کشورهای اروپایی توان و انگیزه ایستادگی ندارند و برخی کشورها زبون منطقه نیز مایه ننگ جهان اسلام هستند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید به گرامیداشت روزقدس بیشتر توجه شود اظهار داشت: صهیونیست ها به دنبال از بین بردن حقوق فلسطینیان هستند و تنها ایران در دنیای امروز صادقانه و روشن حرف می زند که طرح مجلس نیز در ابراز نظر ما بسیار مهم است؛ چرا که یک مشت کشور مرتجع در منطقه به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و تنها جمهوری اسلامی است که باید مانع این عادی سازی شود. لاریجانی افزود: در شرایط شیوع کرونا به ملت غزه فشار بسیاری وارد آمد و توطئه بزرگی پیش روی فلسطین است که تنها با صدای رسا و اراده قوی باید مقابل این توطئه ایستاد. *قدس و مسجدالاقصی را مقاومت بزودی آزاد خواهد کرد دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، تاکید کرد: قدس و مسجدالاقصی را مقاومت و وعده قطعی نصرت الهی بزودی آزاد خواهد کرد. حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره روز قدس نوشت: خرمشهر را مقاومت و نصرت الهی آزاد کرد. قدس و مسجدالاقصی را هم مقاومت و وعده قطعی نصرت الهی بزودی آزاد خواهد کرد.
روز قدس روز دفاع از حق، شرافت و انسانیت است
همچنین رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: روز قدس، نه فقط روز اعلام همبستگی با مردم فلسطین، که روز دفاع از حق و شرافت و انسانیت است. محمود واعظی در پستی اینستاگرامی به مناسبت روز قدس نوشت: روز قدس، نه فقط روز اعلام همبستگی با مردم فلسطین، که روز دفاع از حق و شرافت و انسانیت است. روز اعلام انزجار از ظلم و اشغالگری است. روز اعلام برائت از نقض سیستماتیک حقوق بشر و تروریسم دولتی است. وی ادامه داد: این روز را گرامی می‌داریم و به مردم مظلوم و رنج‌کشیده فلسطین اشغالی درود می‌فرستیم. دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظلم، جوهره اندیشه و هویت اسلامی و از مبانی تغییرناپذیر انقلاب است؛ از این راهبرد به تاسی از معمار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب دست نخواهیم کشید. رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان این مطلب عنوان کرد: آزادی قدس شریف آرمانی است که به فضل الهی و کوشش و اتحاد مسلمین جهان، روزی بدست خواهد آمد، به امید آن روز. اقشار مردم نیز در فضای مجازی با نوشتن مطالب ضد صهیونیستی از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند و نشان دادند که در شرایط ویژه کرونایی هم می‌توان سیاست‌ها ضد صهیونیستی و حمایت از آرمان فلسطین را زنده نگه داشت.

کد مطلب: 113864
 
Share/Save/Bookmark