میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰
 
 
بحران حقوق بشر در آمریکا همچنان قربانی می‌گیرد
اعترافات تکان دهنده درباره وضعیت پناهجویان

وضعیت بحرانی حقوق بشر در آمریکا همچنان ادامه دارد که بخشی از آن وضعیت پناه‌جویان است نماینده دموکرات کنگره آمریکا که به تازگی از دو اردوگاه مرزی در تگزاس بازدید کرده اعتراف کرد که آنچه درباره وضعیت غم انگیز و هولناک مهاجران گفته می شود، صحت دارد.
«الکساندریا اوکاسیو کورتز» پیش از برگزاری نشست کمیته نظارتی مجلس نمایندگان در همین رابطه اظهار داشت: مهاجرانی را دیده که در سلول‌هایی بدون آب نگه داری شده و باید از آب توالت برای آشامیدن استفاده کنند. کورتز همچنین از جدا کردن اجباری کودکان از والدین خود سخن گفت و افزود که این تحولات درحالی رخ داده که پرچم آمریکا در این مراکز به اهتزاز در می‌آید و آن را مایه شرمساری خواند.
این نماینده کنگره آمریکا، بحران جاری را نتیجه سیاست‌های بی رحمانه دولت دونالد ترامپ خواند و گفت: ضرورتی ندارد که کودکان را از خانواده‌هایشان جدا کنیم. ضرورتی ندارد زنان و خانواده‌های بی گناهی را حبس کنیم که در آمریکا به کسی آسیب نزده اند. ضرورتی ندارد افراد را مانند مجرم بازداشت کنیم در حالی که آنها به دنبال حقوق اولیه انسانی خود هستند. در این جلسه تعداد دیگری از قانون گذاران آمریکا هم اعترافاتی را مطرح کردند. از جمله آیانا پریسلی نماینده ایالت ماساچوست آمریکا از گفت وگو با زن مهاجری سخن گفت که از بازگو کردن حقایق می‌ترسید چون مأموران مرزی تلافی کرده و از دادن داروهای صرع او را خودداری می‌کنند.پریسلی همچنین از ملاقات با زن مهاجر دیگری سخن گفت که در زار می‌زد و دنبال نوزادش را می‌گرفت. «او می‌خواست مانند یک انسان برخورد شود و از من پرسید آیا این رفتار صحیح است که حتی با سگ هم نمی شود». در هفته‌های اخیر، گزارش‌های گوناگونی از وضعیت بسیار غم‌انگیز پناهجویان در بازداشت مرزی آمریکا منتشر شده است.
بازرسان دادستانی کل وزارت امنیت داخلی آمریکا اخیراً گزارشی از وضعیت برخورد نامناسب مأموران اداره گمرک و محافظت مرزی این کشور با پناهجویان در اردوگاه‌های مرزی آمریکا منتشر کرده‌اند که در آن آمده است که مأموران گشت مرزی این کشور، مهاجران را در نزدیکی منطقه «ریو گراند والی» وادار می‌کنند در اتاق‌هایی که ظرفیت آن اشباع شده است، مستقر شوند.
جدیدترین یافته‌های بازرسان مستقل حاکی از آن است که اکثر کودکان مهاجر در پناهگاه‌هایی که مختص کودکان است نگهداری می‌شوند و دسترسی به حمام ندارند و حتی اجازه تعویض لباس هم به آنها داده نمی‌شود. این گزارش‌ها بر وضعیت بسیار وخیم کودکان در اردوگاه‌های مرزی آمریکا اشاره کرده است و در یکی از این موارد آمده است که ۵۰ کودک مهاجر زیر هفت سال که بدون والدین خود سفر کرده بودند در بازداشتگاه مرزی آمریکا محبوس شدند و بیش از دو هفته انتظار کشیدند تا به یک پناهگاه بزرگ‌تر منتقل شوند. دولت آمریکا در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر بدرفتاری با مهاجران از جمله افراد کم سن و سال در بازداشتگاه‌های امتداد مرز آمریکا – مکزیک، به شدت تحت انتقاد قرار گرفته است.

کد مطلب: 109869
 
Share/Save/Bookmark