میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۴
 
 
ترامپ قمارباز! من حریف تو هستم
سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، دونالد ترامپ رئیس جمهور رژیم آمریکا را به خوبی شناخته بود و به همین خاطر به او لقب قمارباز داده بود ک

سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، دونالد ترامپ رئیس جمهور رژیم آمریکا را به خوبی شناخته بود و به همین خاطر به او لقب قمارباز داده بود که ماهیت واقعی ترامپ است.
سپهبد سلیمانی سال گذشته در پاسخ به یاوه گویی‌های رئیس جمهور آمریکا علیه ایران گفته بود؛ «ترامپ قمار باز! من حریف تو هستم. شما برای ما خط و نشان می‌کشید؟ ایران را نمی‌خواهد، نیروهای مسلح ایران را نمی‌خواهد، من حریف شما هستم، نیروی قدس حریف شماست. بدانید هیچ شبی نیست که ما بخوابیم و به شما فکر نکنیم. به شما می‌گویم آقای ترامپ قمار باز! بدان در آنجایی که فکر نمی‌کنی، ما در نزدیک شما هستیم در هر کجا که تصور نمی‌کنید ما در کنار شما هستیم. ما ملت امام حسین(ع) هستیم. ما ملت شهادت هستیم. ما حوادث سختی را پشت سر گذاشتیم. بیا! ما منتظریم. ما مرد این میدان برای شما هستیم...
قمار باز اکنون باخته است، یک قمار باز وقتی می‌بازد، یا زمین بازی را به هم می‌زند یا باخت خود را کم اهمیت جلوه می‌دهد. ترامپ پیش از این هم باخته بود، طعم باخت سختی که در منطقه از سردار دلاور ایران اسلامی چشیده بود، باعث شد او را ترور کند. ترور یک عمل بزدلانه و ناجوانمردانه است، جوانمردی از آمریکا و شخص دونالد ترامپ انتظار نمی‌رود، اما ترور سردار سلیمانی و شهادت ایشان، یک باخت بزرگتری را برای آمریکا رقم زد.
پس از شهادت سردار سلیمانی در یک عملیاتی تروریستی از سوی رژیم آمریکا، اگر بگوییم همه دنیا علیه آن معترض شدند و آن را محکوم کردند، گزاف نگفته ایم و در این میان مقاومت و همه آزادیخواهان جهان برای انتقام خون شهید سپهبد سلیمانی آماده عملیات شدند.
همه آن‌هایی که در این مدت پس از ترور شهید سلیمانی پا به میدان گذاشتند و در تشییع پیکر او و ابومهدی المهندس و دیگر شهدای ترور روز جمعه خونین بپا خاستند، تنها در پی یک خواسته برخاستند و آن چیزی جز انتقام نیست. مردم عراق و مردم ایران با حضور میلیونی خود در تشییع پیکر شهدا ثابت کردند که پیرو راه شهید سلیمانی و شهید ابومهدی هستند. جبهه مقاومت در منطقه و حتی فراتر از منطقه در خاک آمریکا آماده گرفتن انتقام اصلی است. جمهوری اسلامی ایران بر اساس خواست به حق مردم خود و دیگر آزادیخواهان جهان تصمیم به انجام عملیاتی گرفت تا در مرحله اول یک سیلی به آمریکایی‌ها بزند.
پایگاه عین الاسد هدف شلیک ۱۳ فروند موشک قرار گرفت، پایگاهی که در خاک عراق و متعلق به آمریکایی‌ها است و این واکنش ایران دور از انتظار آمریکایی‌ها بود و آنها را شگفت زده کرد. گرچه در انتظار پاسخ بودند و همه نیروهای خود را در منطقه در حالت آماده باش نگه داشته بودند اما باور نداشتند که چنین می‌شود.
آمریکایی‌ها پس از حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد، تلاش بسیاری کردند تا این حملات موشکی را کم اهمیت جلوه دهند. اما نفس ماجرا مهم است. ایران بدون هیچ ترس و واهمه ای به پایگاه مهم آمریکایی‌ها در منطقه، حمله موشکی انجام داد. حتی اگر هم این حملات موشکی هیچ تلفاتی و خساراتی را به بار نمی‌آورد، در اصل واکنش ایران هیچ خللی ایجاد نمی‌کرد، چرا که ایران این جسارت و شجاعت را داشت که بتواند تصمیم بگیرد و این تصمیم را علیه رژیمی‌ عملیاتی کند که پس از ۷۰ سال به طور رسمی یک پایگاه آمریکایی‌ها هدف حملات موشکی قرار گرفته است.
آیا کشوری در دنیا وجود دارد که چنین مقابل آمریکا وارد عمل شود و مهمترین پایگاه آمریکا را در منطقه هدف موشک‌های خود قرار دهد؟
همه به خوبی می‌دانیم که تقاص خون شهید سپهبد سردار سلیمانی، بسیار سنگین تر از حمله به پایگاه عین الاسد است و خونبهای سردار ایران اسلامی هنوز پرداخت نشده است و آمریکا باید در انتظار وقایع مهمی باشد که تاوان و خونبهای سردار اسلام است. پیش از انجام عملیات موشکی علیه پایگاه آمریکایی عین الاسد از سوی ایران، ترامپ تهدیدات سنگینی را علیه جمهوری اسلامی انجام داد که اگر ایران واکنش نشان دهد، آمریکا پاسخ تندی خواهد داد. اما همگان دیدند که پس از انجام عملیات موشکی از سوی ایران، ترامپ عقب نشینی کرد، عقب نشینی او از روی ضعف است، شک نکنید که اگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از قدرت بازدارنده ای چون توانمندی موشکی برخوردار نبودند، آمریکا بی درنگ پس از ترور سردار سلیمانی و عدم پاسخ ایران، علیه ایران عملیات نظامی خود را آغاز می‌کرد.
اما از یک سو، حضور میلیونی مردم ایران در تشییع پیکر سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و از سوی دیگر توانمندی فراتر از تصور نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، آمریکا و ترامپ را پس از عملیات موشکی سپاه پاسداران، پشیمان از واکنش به موشک باران پایگاه عین الاسد کرد.
عدم پاسخ ایران به اقدام تروریستی آمریکا، ترامپ را برای انجام برنامه‌های بعدی ترغیب می‌کرد و تنها مؤلفه ای که مانع ایالات متحده شد، پاسخی بود که ایران در حمله موشکی به آمریکا داد.
اکنون پس از ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس از سوی آمریکا و حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی‌ها در عراق فصل تازه‌ای از مبارزه با رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و جهان آغاز شده است، فصلی که به فرموده فرمانده کل قوا، خروج حتمی و قطعی نیروهای آمریکایی در منطقه را باعث خواهد شد و از این پس نیروهای جبهه مقاومت می‌دانند که در این زمینه چگونه رفتار کنند.

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 112360
 
Share/Save/Bookmark