میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۴
 
 
مراسم تشییع پیکر شهید صالح صماد با حضور گسترده یمنی‌ها برگزار شد
تجدید پیمان با مقاومت
تجدید پیمان با مقاومت
 

هزاران تن از مردم یمن برای تشییع پیکر رئیس شورای عالی سیاسی یمن که در حمله متجاوزان سعودی به شهادت رسید، در صنعا حضور پیدا کرده و با تجدید پیمان با شهدا بر ادامه مقاومت تا شکست کامل سعودی تاکید کردند.
حضور هزاران تن از مردم یمن در صنعا را برای تشییع پیکر رئیس شورای عالی سیاسی یمن به تصویر کشید. یحیی الشامی، خبرنگار المسیره، از میدان سبعین صنعا گزارش داد: اکنون هزاران تن از مردم یمن در این میدان حاضر شده‌اند تا در مراسم تشییع پیکر شهید (صالح صماد) شرکت کنند و همچنان بر جمعیت آن‌ها افزوده می‌شود. در همین حال، علی القحوم، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن، گفت: هر چه تجاوزگری علیه یمنی‌ها تشدید شود، اراده ملت یمن در هم نخواهد شکست. ملت یمن امروز بار دیگر بر پایبندی به اصول خود با وجود تلاش‌های آمریکا و سعودی‌ها برای به زانو درآوردن این مردم، تاکید می‌کند. ملت یمن تسلیم شدن در برابر سلطه آمریکا و عربستان را نخواهد پذیرفت. اوافزود: از زمان آغاز تجاوز به یمن، کفن هایمان را همراه داریم و برای هرگونه فداکاری آماده هستیم.
کمیته برگزارکننده این مراسم تشییع در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این مراسم از میدان السبعین صنعاء آغاز می‌شود و از یمنی‌ها خواسته بود که به صورت گسترده در این مراسم حضور یابند.
جنگنده‎های ائتلاف سعودی ظهر روز پنجشنبه، خودروی حامل صالح الصماد را در استان الحدیده واقع در سواحل غربی یمن هدف قرار داده و او و تعدادی از همراهانش را ترور کردند.
دیروز جنگنده‌های متجاوز عربستان منطقه الحصبه شهر صنعاء یمن را بمباران کردند و منطقه العطفین این شهر نیز در سه مرحله بمباران کردند. جنگنده‌های سعودی برای جلوگیری از مشارکت مردم یمن در مراسم تشییع شهید صالح الصماد از دیشب ۴ بار مناطق حومۀ وزارت دفاع را در شمال صنعاء و یک بار نیز پایگاه نظامی النجده را بمباران کرده اند. جنگنده‌های سعودی مرکز خون بیمارستان کودکان "سبعین" صنعاء پایتخت یمن را بمباران کردند که این حملۀ هوایی فقط خسارات مادی برجای گذاشت.
حملۀ جنگنده‌های سعودی به محله "مخابرات" در منطقه شملان در شمال غرب صنعاء ۶ زخمی برجای گذاشت. جنگنده‌های سعودی همزمان با تجمع مردم یمن در میدان السبعین شهر صنعاء ۲ بار به این شهر حمله کردند. عربستان از فروردین ۱۳۹۴ به منظور بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، و تضعیف جنبش انصارالله حملات هوایی خود را به این کشور فقیر عربی آغاز کرده است.
در همین حال عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه دستور تجاوز به یمن از واشنگتن صادر شده، تاکید کرد که مسئولیت این جنگ به گردن آمریکاست. «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن درباره تداوم جنایات عربستان سعودی علیه ملت یمن و به شهادت رساندن سمبل‌های مقاومت در این کشور با هدف به زانو درآوردن مردم این کشور گفت که هرچه قدر تجاوزهای عربستان سعودی تشدید شود، اراده ملت یمن در هم شکسته نخواهد شد.
وی در گفت‌وگو با شبکه المیادین اظهار داشت: ملت یمن بار دیگر تاکید می‌کند که با وجود تلاش‌های آمریکایی و سعودی برای به زانو درآوردن این ملت، به اصولش پایبند است. ملت یمن امروز قوی‌تر از گذشته بازگشته است و نخواهد پذیرفت که تحت هیمنه آمریکایی و سعودی باشد.
القحوم تاکید کرد: ما از همان آغاز تجاوز عربستان به کشورمان، کفن به دست و آماده فداکاری به هر قیمتی بودیم.
وی درباره جنایت آل‌سعود در ترور رئیس شورای عالی سیاسی یمن، گفت: شهید «صالح الصماد» به قضیه فلسطین ایمان داشت و شهادت او نه تنها برای یمن که برای امت عربی و اسلامی یک خسران بود. اما «مهدی المشاط» جانشین او نیز تاکید کرده است که باب جنگ با دشمن باز است و باید تبعات این ترور و جنایاتش را بپذیرد.
این رهبر انصارالله تاکید کرد: این یمنی‌های هستند که تصمیم‌گیرنده‌ هستند و آینده‌ آنها به دست خودشان است و بحران آنها داخلی نیست بلکه خارجی است. وی تاکید کرد: دستور تجاوز به یمن از واشنگتن صادر شد و توقف این تجاوز نیز به دست آن است و مسئولیت این جنگ برگردن آمریکاست.

کد مطلب: 104161
 
Share/Save/Bookmark