میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷
 
 
سیاست مجازی
بسته پیشنهادی ۳ کشور اروپایی برای حفاظت از اجرای برجام

حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن نوشت: خانم ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا در گفت‌وگوی تلفنی با حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران به وی اطلاع داده است که بریتانیا، فرانسه و آلمان روز سه‌شنبه در بروکسل بسته‌ای از پیشنهادات را به ظریف ارائه خواهند داد برای حفاظت از اجرای برجام که این اطمینان را به ایران می‌دهد که از منافع اقتصادی توافق هسته‌ای بهره‌مند خواهد شد.

جلسات سازنده
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران پس از دیدارهایش در مورد برجام نوشت: جلسات خوب و سازنده‌ای با همتایان خود در پکن و مسکو داشتیم. و به دیدار با نمایندگان اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی در بروکسل می‌رویم. به زودی مشخص می‌شود که چگونه سایر اعضای باقی‌مانده در برجام (به گفته او P۴+۱) می‌تواند منافع ایران را در برجام تضمین کنند و این دستاورد منحصر به فرد دیپلماسی را حفظ کنند.

افطاری ممنوع
محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات نوشت: سنت افطاری دادن به روزه‌داران در ماه رمضان، از رسوم نیکی است که در بین مردم ما رایج است. اگرچه ممکن است نیت سازمان‌های دولتی ترویج این سنت حسنه باشد، اما برای رعایت هزینه‌کرد از بیت‌المال و حفظ حقوق مردم، خواستم از برگزاری چنین مراسم‌هایی از محل بودجه عمومی وزارت ICT خودداری شود.

قدس سینه‌ی ستبر امّت اسلام است
وحید یامین‌پور فعال رسانه‌ای نسبت به انتقال سفارت امریکا به قدس، واکنش نشان داد و نوشت: قدس فقط پایتخت فلسطین نیست، سینه‌ی ستبر امّت اسلام است؛ صهیونیست‌ها می‌خواهند خط تمدنی که از تهران، بغداد و دمشق می‌گذرد و به قدس می‌رسد را کور کنند ولی آنها با پای خود به مسلخ آمده‌اند. آینده‌ جهان از مواجهه تاریخی ما با "آنها" در قدس رقم خواهد خورد.

کد مطلب: 104369
 
Share/Save/Bookmark