میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۴
 
 
با قهرماني در جام جهانی کشتی آزاد
ایران انتقام ۲۰۰۹ را از آذربایجان گرفت
ایران انتقام ۲۰۰۹ را از آذربایجان گرفت
 

تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی مقابل آذربایجان میزبان رقابت‌ها، برای پنجمین بار قهرمان جام جهانی شد و انتقام سال ۲۰۰۹ را از این تیم گرفت.
به گزارش فارس، فینال چهلمین دوره رقابت‌های جام‌جهانی کشتی آزاد عصر ديروز در سالن سرحدچی باکو آذربایجان برگزار شد که تیم ملی کشورمان با برتری ۴ بر ۳ مقابل میزبان برای پنجمین بار بر سکوی قهرمانی جهان قرار گرفت.
در این دیدار حسن رحیمی (۵۵ کیلو)، مهدی تقوی (۶۰ کیلو)، صادق گودرزی (۷۴ کیلو) و رضا یزدانی (۹۶ کیلو) مقابل حریفان به برتری رسیدند و مسعود اسماعیل‌پور (۶۰ کیلو)، احسان لشگری (۸۴ کیلو) و کمیل قاسمی(۱۲۰ کیلو) نتیجه را واگذار کردند. تیم ملی کشورمان پیش از این در جام‌های جهانی ۱۹۹۶ تهران، ۱۹۹۸ آمریکا، ۲۰۰۱ آمریکا و ۲۰۰۶ ساری بر سکوی قهرمانی قرار گرفته بود.
در ۵۵ کیلو حسن رحیمی مقابل محمود ماگومدوف در ۳ تایم و با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید. رحیمی در تایم نخست در حالی‌که یک بر صفر پیش بود و در ثانیه‌های پایانی نیز موفق شده بود پای حریف را از تشک خارج کند با بازبینی فیلم مسابقه و اعمال نفوذ داوران با نتیجه یک بر یک بازنده شد، اما در تایم دوم با قرعه کلینچ به پیروزی رسید. رحیمی در ثانیه‌های پایانی تایم سوم موفق به خاک کردن ماگومدوف شد و در نهایت این دیدار را به سود خود به پایان رساند.
در ۶۰ کیلو مسعود اسماعیل‌پور به مصاف حاجی‌ علی‌یف رفت که پس از پایان تایم اول کار به کلینچ کشیده شد و گوی به نفع کشتی‌گیر آذربایجانی آمد و با نتیجه یک بر صفر برنده شد. اسماعیل‌پور در تایم دوم جنگنده ظاهر شد و موفق شد با خاک کردن حریف یک امتیاز بگیرد، اما در ادامه علی‌یف یک امتیاز گرفت تا کشتی‌گیر میزبان با برتری در تایم دوم، پیروزی این دیدار لقب بگیرد.
در ۶۶ کیلو مهدی تقوی، قهرمان ۲۰۱۱ جهان از سد جبرئیل حسن‌اف، دارنده نشان برنز ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ جهان گذشت تا مسابقه با نتیجه ۲ بر یک به سود ایران پیگیری شود.
صادق گودرزی، نایب قهرمان وزن ۷۴ کیلوگرم ۲۰۱۱ جهان در دیدار مقابل اشرف علی‌یف دارنده نشان برنز ۲۰۱۱ جهان به پیروزی رسید.
احسان لشگری در ۸۴ کیلو با شریف‌ شریف‌اف، دارنده نشان طلای جهانی استانبول و بهترین آزادکار سال ۲۰۱۱ جهان پیکار کرد که با اعمال نفوذ داوران بازنده شد.
در ۹۶ کیلو رضا یزدانی به مصاف ختاگ گازیموف، دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن و طلای ۲۰۱۰ جهان و نقره ۲۰۰۹ جهان رفت که در تایم نخست با قرعه کلینچ به پیروزی رسید. کار در تایم دوم در حالی آغاز شد که گازیموف با انگشت در چشم یزدانی فرو کرد، اما داوران بر عکس یک امتیاز به کشتی‌گیر آذربایجانی دادند. بعد از اعتراض مربیان ایران یک امتیاز دیگر به گازیموف دادند تا ۲ بر صفر برنده تایم دوم شود. اعمال نفوذ داوران در این دیدار به بالاترین حد خود رسید و مارتینتی، رئیس فیلا تنها نظاره‌گر اوضاع بود.
یزدانی در تایم دوم جنگنده ظاهر شد، اما حریف تنها به دفاع پرداخت و حتی با کمک داوران با توقف مسابقه نفس تازه می‌کرد، در هر حال این تایم نیز به کلینچ کشیده شد، اما گوی شانس برای بار دوم به نام یزدانی آمد تا کشتی‌گیر کشورمان با خاک کردن حریف علاوه بر پیروزی خودش قهرمانی کشورمان را نیز مسجل کند.
گازیموف که از این شکست حسابی نارحت بود با مشت به سر و صورت یزدانی کوبید. آذری‌ها که شکست را باور نداشتند باز هم متمسک داوران شدند تا شاید با بازبینی فیلم بتوانند باز هم اعمال نفوذ کنند و نتیجه را به سود خود عوض کنند، اما این کار هم جواب نداد تا قهرمانی ایران تائید شود.
کمیل قاسمی در ۱۲۰ کیلو مقابل جمال‌الدین ماگومدوف در ۲ تایم و با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد. قاسمی در تایم نخست در کلینچ بازنده شد و در تایم دوم هم در حالی‌که تا ثانیه‌های پایانی یک بر صفر از حریف پیش بود یک امتیاز داد و شکست خورد.
مسابقات جام جهانی کشتی آزاد با حضور ۱۰ تیم برتر جهان طی روزهای شنبه و یکشنبه ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه در شهر باکو آذربایجان برگزار شد.

کد مطلب: 73795
 
Share/Save/Bookmark