میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۸
 
 
انگلیس پوتین را به دخالت در انتخابات متهم کرد
ترزا سوار بر موج روس هراسی

در اقدامی که بسیاری آن را فرافکنی برای ادامه بقا و ماندن در قدرت می‌دانند، نخست‌وزیر بریتانیا در بی سابقه ترین حملات علیه مسکو دولت روسیه را به مداخله در انتخابات کشورهای غربی متهم کرد.
این روزها حال و روز نخست‌وزیر انگلیس به دلیل بحران سیاسی و طرح جریان‌های سیاسی برای سرنگونی وی خوب نیست چنانکه، ترزا می در میهمانی شهردار لندن دولت پوتین را به تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن جوامع آزاد متهم کرد. می مدعی شد که آنها در تلاش برای انتشار اخبار نادرست به منظور پاشیدن بذر اختلاف در غرب هستند. با اینحال وی افزود که هرچند بریتانیا به دنبال مقابله تلافی‌جویانه در برابر روسیه نیست، اما از منافع خود حفاظت می‌کند. می در این سخنرانی گفت که پیام بسیار ساده‌ای برای پوتین دارد. به گفته وی پوتین باید مسیر کاملا متفاوتی را از آنچه در سالهای اخیر برگزیده و باعث پیوستن کریمه به روسیه، تشدید تنش در اوکراین و آغاز حملات سایبری علیه دولتها و پارلمان‌های سراسر اروپا شده برگزیند. وی در ادامه تاکید کرد اگر روسیه رفتاری مطابق با قوانین سیاسی داشته باشد می‌تواند شریک ارزشمندی برای غرب به شمار رود.
نخست‌وزیر بریتانیا گفت: روسیه بارها حریم هوایی چندین کشور اروپایی را نقض کرده و کمپین جاسوسی سایبری و خرابکاری علیه چندین کشور اروپایی به راه انداخته است. این کارها شامل مداخله در انتخابات و حمله اینترنتی به وزارت دفاع دانمارک، پارلمان آلمان و موارد مختلف دیگر است. در ادامه تحرکات ترزا برای ماندن در قدرت، وزیر دفاع انگلیس مدعی است اعضای انگلیسی داعش را باید پیش از آنکه فرصت بازگشت به این کشور را داشته باشند از میان برد.«گاوین ویلیامسون» وزیر دفاع جدید انگلیس در مصاحبه با روزنامه «سان» گفت: باید اعضای انگلیسی داعش را با پهپاد کشت و مانع از بازگشت آنها به بریتانیا شد. لازم به ذکر است نخست‌وزیر انگلیس درگیر یک مبارزه پارلمانی مهم درباره بریگزیت می‌شود و همزمان رقابت بر سر درخواست‌های قانونگذاران برای تغییر استراتژی او بالا می‌گیرد.

کد مطلب: 101858
 
Share/Save/Bookmark