میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۷
 
 
هشدار کتائب حزب‌الله عراق به آمریکا

'جعفر الحسینی' سخنگوی کتائب حزب‌الله از گروههای مقاومت اسلامی در عراق گفت: گزینه مقابله با آمریکایی‌ها از چند ماه قبل پیش‌بینی شده است و اگر نظامیان آمریکا از عراق خارج نشوند نیروهای مقاومت کاملا آماده‌اند و وارد عمل خواهند شد.
سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق گفت: ما مهلت زیادی به دولت دادیم تا با آمریکا در این خصوص صحبت و تعامل کند و ارزیابی شخصیت‌های نزدیک به مقاومت اسلامی نیز همین بود که به دولت فرصت بدهیم تا کار خود را انجام دهد و پس از آن وارد مرحله ایفای نقش مقاومت در این زمینه شویم. وی گفت آمریکایی‌ها اصرار بر ماندن دارند و مقاومت اسلامی اصرار بر عدم حضور آنها در خاک عراق دارد.
الحسینی گفت: این بار شکل تقابل تا حد زیادی متفاوت خواهد بود و اقدامات و روش‌های اتخاذ شده توسط آمریکا هیچ سودی برای آنها نخواهد داشت و باعث بیشتر ماندن در عراق نمی‌شود، آنها در کشور تحرکاتی دارند اما همه تحرکاتشان آشکار نیست در چندین منطقه حضور دارند و از جایی به جایی دیگر می روند.
این فرمانده مقاومت اسلامی در لحنی هشدار گونه به آمریکا افزود نیروی مقاومت اسلامی در مرحله پیش رو تاکتیک‌های متفاوتی خواهد داشت که همانند قبل نخواهد بود. مقاومت داشته‌هایش ده‌ها برابر افزایش یافته و امکاناتی دارد که پیش‌تر نداشت. به گفته وی، این بار فعالیت‌های آمریکایی‌ها و نحوه حضور آنان نیز با گذشته متفاوت است چرا که در پایگاه‌های مشترک با نیروهای عراقی و دستگاه‌های امنیتی خواهند بود چون به خوبی می دانند که ما به عراقی‌ها حمله نخواهیم کرد به همین دلیل پیام‌هایی را به فرماندهان این پایگاه‌های مشترک با آمریکایی‌ها فرستادیم و آنها را از ضرورت دوری نیروهای عراقی از این پایگاه‌ها آگاه ساختیم تا سپری انسانی برای آمریکایی‌ها نشوند.
برای آمریکایی‌ها هم پیام‌های میدانی فرستادیم. سخنگوی کتائب حزب‌الله گفت: بعضی از افراد اهل تسنن که خواستار حضور نیروهای امریکایی هستند نماینده اهل سنت عراق نیستند زیرا اهل تسنن خود بهتر از هر کسی از جنایات قبلی آمریکایی‌ها مطلع هستند و آسیب دیده‌اند و می‌دانند این آمریکا بود که القاعده را به وجود آورد و گروههای بیداری (الصحوه) را درست و مسلح کرد که بیشترین زیان و خسارت این امر متوجه خود اهل سنت شد. وی گفت بنابراین کسانی که خواستار حضور نظامی آمریکا هستند فقط از طرف خود حرف می زنند و نماینده گروه یا جریانی نیستند و در واقع مزدور آمریکا هستند.
خبر دیگر از عراق آنکه رئیس حزب کردی، همپیمانی برای دموکراسی و عدالت طی پیامی اعلام کرد که مردم منطقه کردستان به دلیل ناکارآمدی دولت و فساد موجود، در ناامیدی عمیق و بحرانی شدید به سر می‌برند.

کد مطلب: 103559
 
Share/Save/Bookmark