میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
 
 
سردار کارگر خبر داد
رونمایی از جعبه سیاه جنگ
رونمایی از جعبه سیاه جنگ
 

رییس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: در مجموع ۲۶ هزار و ۵۰۱ برنامه در سطح کشور به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در کشور برگزار می‌شود.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه ۵۴ پروژه کلان، جعبه سیاه جنگ رونمایی می‌شود، گفت: ۱۴پروژه تا پایان سال تکمیل می‌شود. سردار سرتیپ بهمن کارگر ضمن گرامیداشت یاد شهدای والامقام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مدافع حرم به ویژه سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و امام شهدا و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این نشست، گفت: از سوم خرداد به بعد - ماه رمضان - این برنامه‌ها در قالب ۴۳ هفته تا ۲۹ اسفند ماه برگزار می‌شود و ۵۰۵ ستاد در کشور در این رابطه فعا‌ل‌اند.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: یکی از معاونین وزیر در استان‌ها، استاندار در شهرستان‌ها و فرماندار این مسؤلیت را دارد و ریاست شورای سیاست‌گذاری را رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح برعهده دارد. وی افزود: هزار و ۶۱ برنامه در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس توسط ارگان‌های مختلف نظامی، ۳۶ برنامه عقیدتی سیاسی، ۳۸۱ ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۲۷۸برنامه، نیروی انتظامی ۸۰ برنامه، وزارت دفاع ۶۵ برنامه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ۳۳ برنامه دانشگاه دفاع ملی برگزارم ی شود.
کارگر تصریح کر: در مجموع ۲۶ هزار و ۵۰۱ برنامه در سطح کشور به مناسبت چهلمین سالگی دفاع مقدس برگزار می‌شود. رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: هشت موزه در هشت استان در این هفته افتتاح می‌شود. کارگر اظهار داشت: همچنین نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس در مکان باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: امسال رژه در تهران و خلیچ فارس نداریم و مراسم تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مدافع حرم برگزار می‌شود.
کارگر تصریح کرد: جمهوری اسلامی حتی یک وجب خاک این سرزمین را در قیاس با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به بیگانگان نداد.
وی اظهارداشت: در بیش از ۵۰ کشور دنیا نمایشگاه بین‌المللی دفاع مقدس برگزار می‌شود.
کارگر ادامه داد: سازمان فرهنگ و ارتباطات درحوزه دفاع مقدس با رایزنی فرهنگی سعی دارد نمایشگاه بین‌المللی برگزار کند. در ژاپن با کمک سفیر ایران این اقدام انجام شده است. رییس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهارداشت: کلیه عملیات‌ها، زنان، روحانیت، دفتع مقدس، نقش امام راحل، مدیریت جنگ، مهندسی، تبلیغات، توپخانه، نیروی هوایی، نیروی دریایی، ضد انقلاب، همکاری ضد انقلاب بارژیم بعثی، کردستان از عمده پروژه‌های ما در قالب پروژه‌های اجرایی است.
کارگر تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری این الگوی دفاع مقدس به درد کشور‌ها هم می‌خورد.
وی ادامه داد: مشغول کار در ۲۸ستاد، ۳۱ستاد استانی، وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های کشوری و ۴۰۰ستاد، ۲۸ کمیته‌های ستادی و تخصصی ستاد مرکزی هستیم.
۷۰۹ برنامه
رییس بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: وزارت‌خانه‌های «ارتباطات و فناوری اطلاعات»، «اقتصاد»، «امور خارجه»، «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، «جهاد کشاورزی»، «صمت»، «راه و شهر سازی»، «علوم، تحقیقات و فناوری»، «کشور»، «نفت»، «نیرو» و «ورزش و امور جوانان»، «میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» و همچنین «دانشگاه آزاد اسلامی»، «حوزه‌های علمیه»، «بنیاد شهید و مرکز رسیدگی به امور مساجد»، «جمعیت هلال احمر»، «معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری» از جمله این ارگان‌ها در کنار شهرداری تهران و اتاق اصناف تهران هستند. ۷۰۹ برنامه در حال اجرا دارند.
کارگر ادامه داد: صدا و سیما ۲۱ هزار و ۸۱۳ برنامه اعلام کرده است که از سوی معاونت‌های سیما، صدا، سیاسی، امور استان‌ها، برون مرزی و مرکز بسیج اجرا می‌شود.
وی اظهار کرد: مطالبه مقام معظم رهبری این بود که ما در حوزه محصولات فرهنگی به ویژه کتاب باید به ۱۰۰برابر ارتقاء پیدا کنیم. بر این اساس توفیق یافتیم امسال به ۳۰برابری دراین حوزه برسیم و یک کار بزرگی بود.
رییس بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: بر اساس آمار وزارت ارشاد در سال ۹۴سهم کتب دفاع مقدس در مجموع عناوین کتب به چاپ رسیده ۳.۵ درصد بود و سال ۹۸به ۱۹ درصد رسیده است که با اقدام جهادی در سراسر کشور از آمار سال ۹۸، ۱۱درصد متعلق به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سراسر کشور است. کارگر تأکید کرد: رسانه ملی ۲۲۹ هزار و ۱۴۹ دقیقه در مورد دفاع مقدس تا پایان امسال برنامه خواهد داشت.

کد مطلب: 115358
 
Share/Save/Bookmark