میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
نگاهی بر وضعیت زنان در انگلیس
بردگی جنسی دانشجویان برای تامین مخارج دانشگاه

هنگامی که حرف از ازدواج اجباری و رابطه جنسی در قبال پول می‌شود، شاید بسیاری تصور کنند که اینگونه موارد تنها در میان کشورهای توسعه‌نیافته و کمتر توسعه‌یافته آسیایی و آفریقایی شایع هستند؛ اما این مسئله در دوران حال حاضر بیشتر در جوامع توسعه‌یافته و مروج فرهنگ غربی در حال افزایش است.
زندگی با اجبار و انحرافات جنسی که از آن با عنوان بردگی جنسی می‌توان یاد کرد، در قبال امتیازات خاص، رویه‌ای است که برخی شهروندان و حتی دانشجویان و دانش آموزان غربی در پیش گرفته‌اند؛ آن‌ها مجبورند با ازدواج در مقابل دریافت پول، زندگی خود را بگذرانند؛ بسیاری از آنان که توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی خود را ندارند، با برقراری رابطه جنسی به امتیازاتی دست پیدا می‌کنند. مردان و زنان مسن اما ثروتمندی هستند که در ازای پرداخت پول به افراد کم‌‌سن و سال و معمولاً غیرهمجنس، از آنها بهره‌کشی جنسی می‌کنند.
برخی وب‌سایت ‌ها در کشورهای غربی هستند که نحوه فعالیت آن، ایجاد آشنایی میان افراد جوان با سرمایه‌گذاران جنسی مسن، در ازای برخورداری از مزایای مالی، شغلی و غیره است؛ این وب‌سایت‌ها در آماری جدید از گسترش این پدیده در میان دانشجویان انگلیسی خبر می‌دهد.در سال ۲۰۱۹ شمار دانشجویان انگلیسی که برای تأمین هزینه‌های دانشگاه به دنبال چنین ارتباطی بوده‌اند نسبت به سال گذشته ۳۶درصد افزایش یافته است. روزنامه دیلی‌میل مارس ۲۰۱۹ گزارش داده بیش از یک هزار نفر از دانشجویان دانشگاه کمبریج برای پرداخت شهریه‌های دانشگاهی و مخارج زندگی خودشان عضو وب‌سایت SeekingArrangement شده‌اند؛ ۳۴۰ دانشجوی دانشگاه آکسفورد نیز عضو این سایت هستند.اما این مسئله فقط مختص به دانشجویان و شهروندان بزرگسال نمی‌شود؛ کودکان نیز در بسیاری از کشورهای توسعه یافته قربانی خواسته و هوا و هوس‌های بزرگسالان می‌شوند. در شرایطی که رسانه‌های دولتی انگلیس از جمله بی‌بی‌سی در رابطه با نقض حقوق کودکان در سایر کشورها به طور مستمر رپورتاژ خبری تهیه می‌کنند، برخی اخبار و آمار حاکی از افزایش اجباری دختر بچه‌های انگلیسی در قبال پول، هستند.
به گزارش "publishing" طبق آمارهای رسمی در انگلیس، در سال ۲۰۱۷، ۵.۶درصد از ازدواج‌های اجباری یعنی ۱۹۶ مورد مربوط به سن کمتر از ۱۶ سال بود که این آمار برای سن کمتر از ۱۸ سال به ۲۹.۷ درصد می‌رسد که تعداد ۳۵۵ مورد ازدواج اجباری را در بر می‌گیرد؛ حدود ۳۰ درصد ازدواج‌های اجباری در انگلیس طی سال ۲۰۱۷ مربوط به افراد زیر ۱۸ سال بوده است.

کد مطلب: 114151
 
Share/Save/Bookmark