میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۸
 
 
صاحب محمدی خبرداد:
توزیع ۶۵هزار بسته پروتئینی بین آسیب دیدگان کرونا در استان گلستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام
از تولید انبوه ماسک و محلول ضدعفونی تا ایجاد ۱۸۰هزار شغل و اهدای ۵ میلیون بسته معیشتی و پروتئینی در سراسر کشور
توزیع ۶۵هزار بسته پروتئینی بین آسیب دیدگان کرونا در استان گلستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام
 
معاون رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از توزیع چهار میلیون بسته پروتئینی بین آسیب دیدگان کرونا در مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان خبر داد.
روز یکشنبه 22 تیر 99، مراسم آغاز مرحله دوم "رزمایش ملی همدلی و احسان" در استان گلستان با حضور معاون رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ، استاندار و نماینده ولی‌فقیه در گلستان و سایر مقامات استانی در گرگان برگزار شد.
«عبدالعلی صاحب‌محمدی معاون رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم اظهارکرد: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا با دستور دکتر مخبر، تمام بخشهای ستاداجرایی بسیج شدند و ستادی در چهار حوزه تأمین و تولید دارو، تجهیزات، مواد ضدعفونی، تشخیص و درمان وارد عمل شد. وی افزود: با تشدید شرایط تحریمی از ورود ماسک و لوازم بهداشتی به کشور جلوگیری شد ، اما این مسئله نه تنها محققان جهادی ستاد را منفعل نکرد بلکه در هر چهار عرصه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ، موفق به تولید اقلام مورد نیاز وزارت بهداشت و کادر درمانی و مردم شدیم.
صاحب محمدی خاطرنشان کرد: در بخش تأمین دارو، اقلام بهداشتی و ضدعفونی تلاش شد که متناسب با پدیده کرونا عمل کنیم و در حوزه تأمین ماسک در کشور نیز بزرگ‌ترین مرکز تولید ماسک در غرب آسیا با ظرفیت تولید ۴ میلیون ماسک در روز راه‌اندازی شد.
معاون ستاد اجرایی فرمان امام یادآور شد:در زمینه تولید و تأمین ژل و محلول ضدعفونی نیز ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار لیتر در روز ایجاد شد. صاحب محمدی خاطرنشان کرد: درخصوص تولید بومی و داخلی دستگاه تنفسی و کیت تشخیص کرونا نیز ظرفیت تولید دو هزار و ۵۰۰ کیت تشخیص به‌صورت هفتگی ایجادشده ودر یک مرحله ۲۰۰ هزار کیت و ۴۵۰ هزار گان پزشکی تحویل وزارت بهداشت شده است. وی بیان کرد: هم‌زمان با مراکز علمی دنیا از طریق پنج روش علمی به دنبال تولید واکسن و درمان کرونا هستیم و دانشمندان ما در این زمینه هم فعال هستند.
معاون ستاد اجرایی فرمان امام دربخش دیگری از سخنان خود بااشاره به راه اندازی مرکز مشاوره تلفنی ۴۰۳۰ توسط ستاد اجرایی وباهمکاری وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: به‌منظور کاهش بار میزان مراجعات به درمانگاهها و بیمارستانها، سامانه مشاوره تلفنی ۴۰۳۰ در کشور راه‌اندازی شد که بیش از ۱۵ میلیون تماس با این سامانه گرفته شده است.
صاحب محمدی بابیان اینکه همچنین در ستاد اجرایی فرمان امام تسهیلاتی برای آسیب‌دیدگان کرونا درنظر گرفته شده، متذکر شد: علاوه بر توزیع اقلام و بسته‌های بهداشتی، در مرحله نخست رزمایش "همدلی و احسان" یک میلیون بسته معیشتی و در مرحله دوم چهارمیلیون بسته پروتئینی در کشور بین اقشار آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد که سهم استان گلستان در مرحله دوم ۶۵ هزار بسته بود. وی یادآور شد: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۶ کاروان سلامت نیز در مناطق محروم و نقاط قرمز کرونایی کشور مستقر ودرحال ارائه خدمات پزشکی به مردم هستند.
صاحب محمدی بیان کرد: همچنین با توجه به آسیب ناشی از کرونا به برخی کارگاهها و کارخانجات کشور،ستاد اجرایی برای تأمین سرمایه در گردش این مشاغل تسهیلاتی را پیش بینی کرده و برنامه‌ریزی ما برای ایجاد ۱۸۰ هزار شغل در کشور با اولویت آسیب دیدگان کروناست. وی درپایان خاطرنشان کرد: با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برای تأمین و توزیع بسته‌های معیشتی، اقلام بهداشتی و خدمات گوناگون دیگر در ایام کرونا بیش از ۱۰هزار میلیارد ریال سرمایه مستقیم اختصاص یافته است.
دراین مراسم هادی حق‌شناس استاندار گلستان نیز درسخنانی با قدردانی از اقدامات ستاد در مناطق محروم استان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون ۳۹ مدرسه در گلستان احداث کرده است.
حق‌شناس افزود: طی توافقات انجام شده با رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مقرر شد این ستاد در راستای طرحهای بنگاه محور و اشتغالزایی از شهرستان گمیشان نیز حمایت کند. وی تصریح کرد: ستاد اجرایی با توجه به شیوع کرونا و آسیب‌دیدن مشاغل در مرحله اول این طرح ۱۷ هزار بسته مواد غذایی و در این مرحله هم ۶۵ هزار بسته پروتئینی بین اقشار آسیب پذیر استان توزیع کرد.
کد مطلب: 114458
 
Share/Save/Bookmark