میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۷
 
 
آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت تهران
برخی از کارکنان پالایشگاه کشته و زخمی شدند
برخی از کارکنان پالایشگاه کشته و زخمی شدند
 

یکی از واحدهای پالایشگاه نفت تهران بعدازظهر روز جمعه دچار حریق شد و در اثر این حادثه بیش از ۱۰ نفر از کارکنان پالایشگاه کشته و زخمی شدند.
به گزارش میزان، مسئول واحد آتش نشانی شهرداری باقرشهر در این زمینه گفت: حدود ساعت ۱۶ بعدازظهر روز گذشته وقوع آتش‌سوزی در یکی از واحدهای پالایشگاه نفت تهران به آتش‌نشانی باقرشهر اعلام شد.
ابوالفضل رضایی ادامه داد: به محض این که زنگ وقوع حریق در این واحد آتش‌نشانی به صدا در آمد و آتش‌نشانان در حال خروج برای اطفای حریق بودند، تماسی از پالایشگاه نفت گرفته و از اطفای حریق خبر داده شد. وی گفت: بر این اساس ماموریت آتش‌نشانی باقرشهر لغو شد.
براساس اخبار دریافتی از افرادی که در محل حاضر بودند، (تا لحظه آماده‌سازی روزنامه برای انتشار) در اثر این حادثه ۱۰ نفر کشته و زخمی شدند، که هویت ۲ نفر از کشته‌شدگان مشخص شده و ساکن باقرشهر بودند و اکثر مجروحان و فوت‌شدگان این حادثه از کارگران بخش تعمیرات و نگهداری بودند. دست‌کم ۶ نفر از این ۱۰ نفر جان باختند و عملیات درمانی بر روی مصدومین این حادثه در جریان است.
علت اولیه این آتش‌سوزی نشتی مواد آتش‌زا در یکی از واحدهای تقطیر اعلام شده است، اما هنوز هیچ منبع رسمی این علت را تایید نکرده و علت دقیق پس از بررسی کارشناسان اعلام خواهد شد.
یکی از شاهدان عینی این حادثه که در زمان وقوع حادثه در محل حضور داشته است، اظهار داشت: متاسفانه تعداد زیادی از مجروحان و کشته‌شدگان در زمان حادثه بالای برج تقطیر بودند، حادثه سریع رخ داد و به این افراد اجازه عکس‌العمل نداد و سبب سوختگی کامل آنها شد. وی گفت: یکی از مجروحان برای نجات از سوختگی خود را به پایین برج پرت کرد، که حال وی بسیار وخیم است. پالایشگاه نفت تهران در جاده قدیم قم و نرسیده به باقرشهر واقع شده است.

کد مطلب: 101597
 
Share/Save/Bookmark