میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۲
 
 
دادستان کل کشور:
وقتی با تخلفات نزدیکان دولت فعلی و سابق برخورد می‌کنیم انگ سیاسی می‌زنند

 دادستان کل کشور گفت: با معاون و نزدیکان رئیس‌جمهور سابق برخورد شد انگ سیاسی زدند؛ با نزدیکان دولت فعلی برخورد می‌شود بازهم انگ سیاسی می‌زنند!
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری اظهار کرد: چرا باید شاهد باشیم که عده‌ای به دنبال تضعیف قوای مقننه، مجریه و قضاییه باشند؟ در زندگی‌های خصوصی هر کسی مشکلاتی وجود دارد. مشکلات خصوصی را که این طرف و آن طرف جار نمی‌زنند. اگر ما در درون خود مشکل داریم نباید اجازه بدهیم دشمن سوءاستفاده کند. آیا تضعیف قوه قضاییه به نفع تظام است؟ دشمن این پروژه را از مدت‌ها قبل کلید زده و به دنبال تضعیف نهادهایی است که برابر کج‌روی‌ها ایستاده است. الان ۳۸ سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد. شما تاریخچه عملکرد قوه‌قضاییه را ملاحظه کنید. قطعا آسیب‌هایی بوده اما مجموعه قوه قضاییه از روز پیروزی انقلاب تاکنون برابر فتنه منافقان، فتنه گروه‌ها و فتنه ۸۸ ایستاده است. استراتژی دشمن تضعیف قدرت‌های اطلاعاتی و قضایی است و می‌خواهند اعتماد مردم را از قوه قضاییه سلب کنند. برنامه دارند چهره قوه قضاییه و نهادهای همسو را منکوب کنند و اعتماد مردم را بگیرند.
قوه قضاییه با اقتدار ایستاده و هرگز زیر بار دروغ‌ها و جعلیات که می‌دانیم آبشخور آن در آمریکا و صهیونیسم و برخی کشورهای اروپایی است، نمی‌رود.
منتظری ادامه داد: چهار روز دیگر که اینها از حیز انتفاع استفاده افتادند، آنها را مثل دستمال کاغذی مچاله دور می‌اندازد کمااینکه با شاه و صدام این کار را کردند. ملت ایران به حول قوه الهی و با رهبری‌های داهیانه و بیدار رهبری و حضور نیروها در بخش‌های مختلف، همه این امواج پوشالی را از بین می‌برند و هرگز تسلیم این حرکت‌های بچگانه و مذبوحانه نمی‌شود چون دروغ نمی‌تواند دوام داشته باشد و اینها مانند کف روی آب هستند و دوام ندارد. قوه قضاییه برخی اوقات با نامهربانی در داخل مواجه می‌شود. اگر وظیفه قوه قضاییه برخورد با مجرمان است و اگر به وظیفه خود عمل می‌کند، باید تقدیر شود یا تضعیف؟ تضعیف قوه قضاییه به نفع مردم و کشور نیست و وظیفه قوه قضاییه اجرای عدالت است. البته ضعف‌ها و آسیب‌هایی داریم اما این دلیل نمی‌شود قوه قضاییه را تضعیف کنیم.
وی افزود: با هر مهره قوی و جریانی که یک مقدار ریشه سیاسی دارد، وقتی برخورد می‌شود، انگ سیاسی می‌زنند. قوه قضاییه وقتی با معاون رئیس‌جمهور سابق برخورد کرد گفتند سیاسی است. با نزدیکان رئیس‌جمهور گذشته برخورد شد، باز هم گفتند سیاسی است. با نزدیکان دولت فعلی برخورد می‌شود باز هم انگ سیاسی زده می‌شود. در حالیکه اینطور نیست. قوه قضاییه در بیان محتویات پرونده‌ها منع قانونی و اخلاقی دارد. اگر همه حرف‌ها را بیان کنیم، دشمنان هم دسترسی پیدا می‌کنند و این چه کاری است که آسیب‌های خود را روی میز بگذاریم تا دشمن مطلع شود. اسناد و مدارک در همه پرونده‌هایی که اشاره کلی کردم موجود است؛ چه پرونده‌های گذشته و چه پرونده‌های اخیر. فکر می‌کنند انگ برخورد سیاسی بزنند قوه قضاییه عقب می‌نشیند در حالیکه این طور نیست.

کد مطلب: 101290
 
Share/Save/Bookmark