میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
الدریهمی و دیگر شهرهای ساحل غربی یمن گورستان ائتلاف آمریکایی-سعودی می‌شود
متجاوزان در بند اقدامات غافلگیرکننده یمن

در واکنش به جنایات متجاوزان، سرهنگ عزیز راشد، معاون سخنگوی ارتش یمن با اشاره به حمله موفقیت آمیز پهپاد قاصف-۱ در هدف قرار دادن آشیانه‌های هواپیماها در پایگاه نظامی هوایی ملک خالد در منطقه خمیس مشیط در استان عسیر واقع در جنوب عربستان، تأکید کرد متجاوزان منتظر اقدامات غافلگیرکننده نیروهای یمنی باشند.
سرهنگ عزیز راشد گفت حمله با پهپاد قاصف-۱ به پایگاه هوایی ملک خالد در پاسخ به جنایات متجاوزان انجام شد. وی تأکید کرد آشیانه‌های هواپیماها در داخل این پایگاه هدف حمله قرار گرفت.وی افزود ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای انجام اقدامات غافلگیرکننده بزرگ آماده می‌شوند.راشد گفت ارتش یمن می‌باید پاسخ می‌داد و با پهپاد نیز پاسخ داد و به پایگاه ملک خالد حمله کرد و آشیانه‌های هواپیماها را هدف قرار داد و به همین سبب نیز پرواز هواپیماها از این پایگاه متوقف خواهد شد. حملات نیروهای یمنی اگر متجاوزان به تجاوز خود به ملت یمن و غیرنظامیان پایان ندهند، ادامه خواهد داشت. اگر شورای امنیت در برابر اقدامات خطرناک رژیم‌های سعودی و اماراتی و حامیان آنها یعنی آمریکا در حمله به غیرنظامیان پایان ندهد، عملیات نیروهای یمنی نیز ادامه خواهد یافت و اقدامات غافلگیرکننده و دردناکی در انتظار متجاوزان است. همچنین سخنگوی ارتش انصارالله اعلام کرد، عملیات نظامی در ساحل غربی یمن ادامه خواهد داشت و نیروهای متجاوز ائتلاف عربی نابود می‌شوند.
محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله اعلام کرد، عملیات در منطقه ساحل غربی یمن با تاکتیک‌های ویژه ادامه دارد و نیروهای متجاوز اماراتی عربستانی را غافلگیر کردیم و آنها مجبور شدند پایگاه‌ها، تجهیزات و مجروحان خود را ترک و فرار کنند. وی در اظهاراتی مطبوعاتی گفت، انصارالله در عملیات روز شنبه تعداد اسرای خود را افزایش داد و ۶۰ اسیر در اختیار دارد، علاوه بر آن این جنبش گردان نظامی دشمن به همراه استحکاماتش را نابود کرد.
عبدالسلام ادامه داد، عملیات نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در اطراف شهرستان الدریهمی در جنوب الحدیده و دیگر شهرهای ساحل غربی ادامه خواهد داشت و این مکان به گور نیروهای متجاوز ائتلاف عربی تبدیل خواهد شد.
لازم به ذکر است جنگنده‌های رژیم سعودی مناطق مختلف استان‌های «صعده» و «حجه» را هدف حملات گسترده قرار دادند.سعودیها در این حملات عمدتا مناطق «باقم» در صعده و «عبس» در حجه را هدف قرار دادند. صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) زندگی در یمن را به "جهنم" توصیف کرد که خارج از تحمل کودکان است.
یونیسف در گزارشی تحت عنوان "تاثیرات درگیری الحدیده بر کودکان یمن" اعلام کرد، هزاران کودک در سراسر یمن به کالاهای انسانی و تجاری نیاز دارند که روزانه از بندر حدیده وارد می‌شود، و حدیده مهمترین معبر برای ورود مواد غذایی و کمک‌های ضروری به این کشور است.
این سازمان اعلام کرد، درگیری حدیده به ویژه در صورت افزایش آن، جان ۱۰۰ هزار کودک یمنی را تهدید می‌کند. طبق اعلام این سازمان بین‌المللی، ۷۰ درصد واردات یمن از جمله کالاهای تجاری و انسانی از طریق بنادر "حدیده" و "صلیف" واقع در شمال این استان صورت می‌گیرد و تعلیق فعالیت‌های این بندر تاثیر انسانی فاجعه‌باری بر کودکان خواهد گذاشت. حدیده حدود ۶۰۰ هزار سکنه دارد که نیمی از آنها کودک هستند و در میان درگیری‌ها قرار دارند.
یونیسف در گزارش خود آورد: سه چهارم ساکنان یمن نیازمند کمک‌های انسانی هستند که بیش از ۱۱ میلیون تن آنها را کودکان تشکیل می‌دهند. بیش از نیمی از مراکز بهداشتی این کشور به دلیل خسارت‌هایی که در طول درگیری‌ها دیده‌اند یا به دلیل کمبود بودجه به حالت تعطیلی درآمده‌اند. سازمان مذکور تعداد کودکانی که از سوء تغذیه حاد رنج می‌برند را ۱.۸ میلیون تن تخمین زد که جان ۴۰۰ هزار تن از آنها در اثر این مساله در خطر است. یونیسف اعلام کرد، نابسامانی موجود در سازمان‌های آب و بهداشت یمن موجب شده ۸.۶ میلیون کودک نتوانند به صورت پیوسته به آب سالم و خدمات بهداشتی دسترسی داشته باشند. این سازمان در پایان گزارش خود آورده است، در صورت افزایش حملات نظامی در حدیده جان ۲۵۰ هزار یمنی از جمله ۱۰۰ هزار کودک در خطر خواهد بود.
عربستان سعودی از ۲۵ مارس ۲۰۱۵، حمله نظامی به یمن را با حمایت و چراغ سبز آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی آغاز کرد و تا کنون ده‌ها هزار نفر از شهروندان یمنی را به خاک و خون کشیده است و آمارها نشان می‌دهد ۶۰ درصد این قربانیان در حملات هوایی ائتلاف عربستان کشته یا زخمی شده‌اند. دیروز نیروهای ارتش یمن موفق شدند یک فروند پهپاد جاسوسی متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی را در استان الجوف سرنگون کنند.
خبر دیگر اینکه نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تجمعات مزدوران سعودی را در نزدیکی ارتفاعات «السوداء» در جبهه «المصلوب» هدف قرار دادند. به دنبال این عملیات گسترده شماری از مزدوران سعودی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

کد مطلب: 105494
 
Share/Save/Bookmark