میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴
 
 
حمایت اسرائیل از جنایات ضد اسلامی میانمار آشکار شد
رد‌پای اشغالگر قرن در کشتار روهینگیایی‌ها
رد‌پای اشغالگر قرن در کشتار روهینگیایی‌ها
 

جنایات صهیونیست‌ها علیه مسلمانان نه تنها شامل منطقه بلکه در سراسر جهان ادامه دارد در حالی که آمریکا و اروپا صادرات تسلیحات به میانمار را ممنوع کرده‌اند اما رژیم صهیونیستی برای تداوم کشتار مسلمانان «روهینگیا»، سلاح برای ارتش میانمار می‌فرستد.
در حالی که قتل‌عام و نسل‌کشی مسلمانان «روهینگیا» توسط ارتش میانمار ادامه دارد اما رژیم صهیونیستی به ارسال و فروش تسلیحات به نظامیان این کشور ادامه می‌دهد.
علی‌رغم انتقادات مجامع و نهادهای بین‌المللی از کشتار مسلمانان روهینگیا اما دولت اسرائیل همچنان برای ارتش میانمار سلاح‌های پیشرفته می‌فرستد. ژنرال «آئونگ هلاینگ» از فرماندهان ارتش میانمار در سپتامبر سال ۲۰۱۵ طی سفر به فلسطین اشغالی با «رووین ریولین» رئیس اسرائیل و تولیدکنندگان اسرائیلی سلاح دیدار داشته و قراردادهایی را برای خرید تسلیحات مختلف امضا کردند.
همچنین رئیس اداره همکاری‌های نظامی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در تابستان همان سال به میانمار سفر کرده و قراردادهای بیشتری برای فروش تسلیحات به این کشور امضا کرد. البته دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از رسانه‌ای شدن هر دو این سفرها جلوگیری کردند.
در آگوست سال ۲۰۱۶ نیز یک شرکت نظامی صهیونیستی تصاویری را از آموزش نظامیان ارتش میانمار توسط عاملان خود در این کشور به همراه تسلیحات اسرائیلی ارسالی در وبگاه خود منتشر کرد.
دیوان عالی رژیم صهیونیستی اما برای شستن دست خود از خون مسلمانان میانمار، در ماه جاری (سپتامبر) جلسه استماعی را به درخواست گروه‌های حقوق بشری جهت پایان دادن به صادرات سلاح به میانمار برگزار خواهد کرد.
وزارت جنگ این رژیم اما با این تصمیم دادگاه مخالفت کرده و گفت صادرات سلاح هیچ ارتباطی به محاکم قضایی نداشته و این مسئله کاملا نظامی و دیپلماتیک است. اصرار رژیم صهیونیستی برای فروش تسلیحات به میانمار در حالی است که حتی ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا نیز هرگونه صادرات سلاح به این کشور را ممنوع و تحریم کرده‌اند. داده‌های سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که از زمان آغاز سرکوب‌گری و نسل‌کشی اقلیت مسلمان در میانمار توسط بودائیان و ارتش میانمار، تا کنون بیش از ۴هزار نفر کشته و نزدیک به ۶۰ هزار نفر آواره شده‌اند.
دفتر سازمان ملل در میانمار اعلام کرد که دولت میانمار اجازه رسیدن کمک‌های انسان‌دوستانه شامل غذا، آب آشامیدنی و دارو به مسلمانان روهینگیا را نمی‌دهد. روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت، خشونت‌های ارتش میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا ده‌ها هزار نفر را آواره کرده که این افراد نیاز اساسی به مواد حیاتی دارند.
طی ده روز اخیر حمله به استان راخینه در میانمار که محل زندگی اقلیت مسلمان است و به آتش کشیدن خانه‌های آنان ده‌ها هزار نفر را مجبور به فرار کرده است. دفتر نماینده سازمان ملل در میانمار به گاردین گفت که حکومت میانمار جلوی رسیدن کمک‌های بشردوستانه به مردم نیازمند را به بهانه شرایط امنیتی گرفته است و اجازه عملیات به نیروهای سازمان ملل را نمی‌دهد.
«غیرت عبد الرحمان اف» وزیر امور خارجه قزاقستان در حاشیه نشست مشترک مجلس نمایندگان این کشور اعلام کرد: «آستانه» به شدت نگران وضعیت مسلمانان میانمار است. سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با ابراز نگرانی از قتل‌‌عام و مهاجرت اجباری مسلمانان میانمار گفت: دولت این کشور اقدامات لازم را برای حفظ حقوق آنها انجام دهد.اعضای جامعه مسلمانان روهینگیایی میانمار ساکن استرالیا مقابل ساختمان پارلمان در کانبرا تظاهرات کردند و از دولت استرالیا خواستند برای جلوگیری از خشونت‌های وحشیانه علیه مردم مسلمان روهینگیا در میانمار، میانجیگری کند. گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای کشتار مسلمانان در میانمار را محکوم کرد و از جهان اسلام و نهادهای حامی حقوق بشر خواست تا در برابر آن موضع بگیرند. شهروندان روسیه با برپایی تظاهرات مقابل سفارت «میانمار» در مسکو از مسلمانان این کشور حمایت کردند.
مسلمانان روسیه مقابل سفارت میانمار در «مسکو» با تظاهراتی از مسلمانان محروم در این کشور حمایت کردند. تقریبا ۳۰ هزار مسلمانان قوم روهینگیایی در میانمار برای نجات از کشتار توسط ارتش‌ این این کشور خانه‌های خود را ترک کرده اند. پس از قتل، کشتار و آوارگی مسلمانان روهینگیایی توسط بودایی‌های میانمار چندی است تعدادی از روستاها و شهرهای مسلمان‌نشین بدون هیچ دلیلی دچار آتش‌سوزی شده‌اند که مرگ و مجروحیت صدها مسلمان را به همراه داشته است. لازم به ذکر است کشورهای غربی مدعی حقوق بشر در برابر این کشتارها و سرکوب‌ها راه سکوت در پیش گرفته و حاضر به محکوم‌سازی این جنایت‌ها نشده‌اند.

کد مطلب: 100796
 
Share/Save/Bookmark